اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی ساخت منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی ساخت منبع تغذیه

با سلام به دوستان یه چنتا سوال داشتم
    1-میخواهم یک منبع تغذیه 0تا 30 ولت 3امپر درست کنم بهتر با سوئچینگ درست کنم یا با ترانس؟؟؟؟
    2-میخواهم یک منبع دوبل 12 ولت 1 آمپر درست کنم که موقع اتصال کوتاه مدار آسیب نبینه ک ال ای دی روشن بشه و یه فن که به مدار وصل می کنم خاموش نشه
    3-میخواهم یک منبع 5 ولت 1آمپر درست کنم که موقع اتصال کوتاه مدار آسیب نبینه و یک ال ای دی روشن بشه و یه ولتمر که به مدار وصل می کنم خاموش نشه
    با تشکر

پاسخ : چگونگی ساخت منبع تغذیه

تا کسی نیومده من یه مقدار نکته درباره سوال 1 بگم: :rolleyes:
    والا سوییچینگ که خب هم سایز و هم وزن سبک تری داره ولی یه سری مشککلات داره
    1: طراحی سختی داره
    2: اگه جلوشو نگیری نویز زیادی تولید میکنه
    3: اگه فیدبک گیر سریعی نداشته باشه ممکنه تو عمل کرد پالسی نتیجه جالبی ازش نگیری (تجربه خودم رو پاور کامپیوتر )
    4: این که میخواید متغیر باشه رو حس خوبی راجع بهش ندارم چون سوییچینگه اینجوری فکر کنم ندیدم
    ولی خطی :
    1: ترانس شما فکر کنم حدود 30 تومن هزینش بشه ! که زیاده
    2: ترانس بزرگی خواهد شد !
    ولی خوبیش اینه که مداراش طراحیشون آسون تره و تو اینترنت تا دلت بخواد ریخته !
    ترانس پیچیدن نداره ! (من ازین ترانس خیلی بدم میاد تو سوییچینگا چون وسیلشو ندارم)
    ---------------------
    یه نکته ای بگم من یه مدت دنبال همین تغذیه میگشتم ولی بعد یه مدتی فهمیدم فقط ولتاژ های 3.3و 5 و 12 و 24 رو لازم خواهم داشت این شد که رفتم علائدین تو یه تعمیر گاه کامپیوتر 4 تا پاور که ریپل داشتن (برای مادر برد بدرد نمیخوردن ولی به کار من میومدن مثلا 0.1 ولت که چیزی نیست ) خریدم 18 تومن(تو گرونی دلار!!) هیچی دیگه خواستم بگم که اگه واقعا لازم دارید متغیر این جوری باشه پول بدید براش
    --------

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

پاسخ : چگونگی ساخت منبع تغذیه

با سلام
      تو سایت زیر هم مطالب مفیدی راجع به طراحی منبع تغذیه سوییچینگ قرار داده شده ، میتونید مطالعه کنید

http://mehrshidelectronics.com/?cat=54
      "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
      در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X