اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

at commandهای sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

at commandهای sim900

سلام بر همه دوستان

دوستان ایا sim900 دستوراتی داره تا با استفاده از اون و فرستادن به ماژول بشه فهمید که پیام خوانده نشده ای هست یا نه ؟
    من می خوای یه برد طراحی کنم که با ارسال هر پیام به ماژول و به محض دریافت اون میکرو بره پیام جدید دریافت شده رو بخونه و عملکرد مناسب رو با توجه به محتویات متن انجام بده و سپس نتیجه رو به ارسال کننده پیام بفرسته.
    من مشکلی با کار کردن و راه اندازی و ارسال و یا خواندن پیام ندارم مشکل من تشخیص پیام خونده نشده هستش.
    مثلا پایه RI با دریافت پیام کوتاه یه لحظه صفر میشه و یه پالس پایین رونده تولید می کنه اما حتی موقعی که تماسی هم دریافت بشه این پایه همون عملکرد رو داره.
    خب شاید بگین با تایمر پهنای پالس رو بگیر؟ این درسته ولی اگه تک زنگی زده بشه چی ؟
    دوستان لطفا اگه راه حلی و یا بهتر اینکه at command هست رو معرفی کنین ممنون میشم.
    فعلا برای تست فکر کنید می خوام یه مدار خیلی ساد برای کنترل چند تا LED بسازم.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

پاسخ : at commandهای sim900

کد:
    AT+CMGL="UNREAD"
    فکر کنم همین باشه پیام های خوانده نشده رو لیست می کنه.
    هر وقت هم به ماژول پیام بدید عبارتی مثل
    کد:
    +CMTI: 46
    رو میفرسته که مثلا 46 شماره خونه ای از حافظه هست که پیام اونجا ذخیره شده که با دستور
    کد:
    AT+CMGR=46
    میتونید پیام مورد نظر رو بخونید.

اضافه شده در تاریخ :
    ص 99 تمام دستورات کار با sms رو توضیح داده
    http://www.simcom.us/act_admin/suppo..._ATC_V1.00.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X