اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شناخت نحوه علت یابی عدم شناخت میکرو توسط پروگرامر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شناخت نحوه علت یابی عدم شناخت میکرو توسط پروگرامر

با سلام
    از دوستان اهل فن تقاضا دارم در مورد نحوه دیباگ کردن مشکلات میکرو و پروگرامر ها راهنمایی بفرمایند.
    atmega2560 که من استفاده کردم رو پروگرامر mkiiای که از شرکت نوع آوران تهیه کردم نمی شناسه
    مراحل زیر رو هم اعمال کردم ولی فکر می کنم کافی نیست که تصمیم به تعویض میکرو بگیرم
    1- حذف دو خازن عدسی کریستال خازجی
    2- پایین آوردن فرکانس ISP
    3- تعویض کریستال 11.0592 با یک کریستال 4MHZ
    4- چک کردن اتصالات و CONNECTIVITY های پروگزامر و میکرو
    روی بردم دو میکرو دارم که پروگرامر یکی رو به راحتی و بدون هیچ مشکلی می شناسه اما این یکی رو نه
    اگر مراحل دیگری هست خواهش می کنم که بفرمایید
    سپاس
    وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

پاسخ : شناخت نحوه علت یابی عدم شناخت میکرو توسط پروگرامر

سلام مهندس من هم دقیقا همین مشکل رو با میکرو اس ام دی داشتم دادم استادمون با هیتر هویه محکمش کرد پایه ها رو درست شد من هم تصمیم داشتم کل برد رو عوض کنم ولی خدا رو شکر درست شد بهت پیشنهاد میکنم حسابی پایه هاش رو محکم کن حتی اگه مطمینی! موفق باشی
    پیروزی یعنی : توانایی رفتن از یک شکست ، به شکستی دیگر بدون از دست دادن اشتیاق . . .
    ------------------------------------------------------------ - - -
    صبرت که تمام شد نرو!
    "معرفت"
    تازه از آن لحظه آغاز می شود...

دیدگاه

دوست گرامی جناب ELEC2000
      کاری رو که فرمودید رو 2 بار با دقت زیر لوپ انجام دادم اما نتیجه ای حاصل نشد
      به هر حال سپاس از پیشنهادتون
      وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

خوب شما می تونید با یه پروگرمر دیگه پروگرم کنید تا از سالم بودن میکرو یا پروگرمر اطمینان پیدا کنید
        پیروزی یعنی : توانایی رفتن از یک شکست ، به شکستی دیگر بدون از دست دادن اشتیاق . . .
        ------------------------------------------------------------ - - -
        صبرت که تمام شد نرو!
        "معرفت"
        تازه از آن لحظه آغاز می شود...

دیدگاه

خوب تونستم الان حلش کنم به هیچ کدوم از مراحلی که گفتم مربوط نمی شد
          به عنوان آخرین راه حل به سراغ سیستم ریست رفتم چون شک کرده بودم که میکرو کلا در حالت ریسته برای همین با حذف خازن ریست این مشکل حل شد
          به عنوان یک تجربه بپذیرید این کمترین را
          حالا می خوام چک کنم که چرا این بخش مشکل ساز شده بود
          فکر کنم به دلیل اینکه مدار رو با تینر شستم ظرفیت خازن تغییر کرده و یا SHORT شده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X