اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه سازی با lm35

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه سازی با lm35

سلام دوستان :nice: :nice:
    من میخام یه برنامه ساده دریافت دما رو تو پروتیوس شبیه سازی کنم ولی بعد از اینکه مقدار دما رو تغییر میدم یهو مقدار دما رو ال سی دی مینویسه 511:|
    قبل از اینکه تغییر بدم درست داره نشون میده
    اینم بگم که من همین برنامه رو روی بردبرد بستم اونجا کار میکنه
    ربطی به فیوز بیت ها که نداره؟
    این فقط بخشی از برنامه اصلیمه که داره اذییت میکنه با زبان بیسک نوشتم اینم برنامش
    $regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 8000000
    Config Lcd = 16 * 2
    Config Lcdpin = Pin , Rs = Portb.0 , E = Portb.1 , Db4 = Portb.2 , Db5 = Portb.3 , Db6 = Portb.4 , Db7 = Portb.5
    Cursor Off
    Config Kbd = Portd , Delay = 100
    Dim F As Integer , Ct As Integer
    Config Adc = Single , Prescaler = Auto
    Start Adc
    Star:
    F = Getadc(0)
    Ct = F / 2
    Locate 1 , 1
    Lcd Ct
    Goto Star
    End
    از الان دستتون مرسی
    گر جهنم میروی
    مـــردانـــه رو
    www.gitinet.org

پاسخ : شبیه سازی با lm35

نوشته اصلی توسط salimio2
    Config Adc = Single , Prescaler = Auto
    جون که reference رو مشخص نکردی خوده بسکام پایه aref رو در نظر میگیره پایه arefوavcc در پروتوس رو به +5 وصل کن
    .The best question deserves a better answer
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
    «پناه»می برم «به خدا»
    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

با سلام

تنظیم ADC را به شکل زیر اصلاح نمایید

کد:
      Config Adc = Single , Prescaler = 4 , Reference = Internal
      Start Adc

دیدگاه

سلام دوستان من هم همچین مشکلی دارم وقتی که برناممو اجرامیکنم برای دمای 20 درجه مقدار 102 رو نشون میده و تغییراتش تو همین رنجه یا اینکه تغییر نمیکنه هم تو شبیه سازی هم تو مدار واقعیش , برنامرو با بیسیک نوشتم
        میخام بدونم پون تو lm35 برای هر 1 درجه 10 mv تغییر میکنه فقط باید مقدر خوانده شده رو بر 10 تقسیم کنی و نیاز به تبدیل دیگه ای نداریم , من وقتی بر 10 تقسیمش کردم تازه 102 رونشون داد که با مقدار واقعی خیلی تفاوت داره
        و اینکه refrence تو avr چه جور تعیین میشه ؟ همچنین خود lm35 باید مستقیم به avr وصل کردیا نیاز ه قطعات دیگه داره ؟
        آخه هر جا یه چیزی میگن
        اکه امکانش هست کمک کنید

دیدگاه

با سلام

من یک دما سنج طراحی کردم که بطور کامل شامل Pcb , Proteuse , Bascom آن را اینجا میگذارم امیدوارم مفید باشد

http://s4.picofile.com/file/7907065157/Temp_91

دیدگاه

سلام مجدد
            مشکل من حل شد اشکال از خودم بوده و یادم رفته بود پایه های AVCC AREFرو به تغذیه +5 وصل کنم بازم از دوستان ممنون ک راهنماییم کردید :job: :job:
            گر جهنم میروی
            مـــردانـــه رو
            www.gitinet.org

دیدگاه

یکی نیس کمکم کنه , جواب سوالاتمو بده ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن قمی
                یکی نیس کمکم کنه , جواب سوالاتمو بده ؟
                باسلام

دوست من این پست را ندیدی اول دانلود کن بعد با پروژه خودت مقاییسه کن باز هم اگه سوالات حل نشد بپرس در خدمت هستیم

نوشته اصلی توسط Shapour-Ardebil
                با سلام

من یک دما سنج طراحی کردم که بطور کامل شامل Pcb , Proteuse , Bascom آن را اینجا میگذارم امیدوارم مفید باشد

http://s4.picofile.com/file/7907065157/Temp_91

دیدگاه

ممنون اما proteuse من بازش نمیکنه واسه شما ورژن چنده ؟
                  شما اومدی reference=internal گرفتی و مقداره خانده شده از ورودی رو بر 4.02 تقسیم کردی یعنی فقط با همین کار مقداره دمای واقعی رو به ما میده ؟

دیدگاه

1 سوال دیگه وقتی که reference=internal قرار میدیم با پایه های aref و avcc باید چیکار کنیم و اینکه تو avr دو تا gnd داریم که یکیش بین همین 2 تاپایس اونم باید به زمین متصل بشه ؟

دیدگاه

تا اونجا که من حبر دارم مقدار خوانده شده رو تقسیم بر میکنن
                      واون پاییه هایی هم که گفتی به +5ولت وصلشون کن
                      دوتا زمین هم فرقی نمی کنه هر کدومش وصل کردی جواب میده (یکیش کافیه)
                      امیدوارم منظور سوالتو فهمیده باشم
                      گر جهنم میروی
                      مـــردانـــه رو
                      www.gitinet.org

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن قمی
                        ممنون اما proteuse من بازش نمیکنه واسه شما ورژن چنده ؟
                        شما اومدی reference=internal گرفتی و مقداره خانده شده از ورودی رو بر 4.02 تقسیم کردی یعنی فقط با همین کار مقداره دمای واقعی رو به ما میده ؟
                        نوشته اصلی توسط محسن قمی
                        1 سوال دیگه وقتی که reference=internal قرار میدیم با پایه های aref و avcc باید چیکار کنیم و اینکه تو avr دو تا gnd داریم که یکیش بین همین 2 تاپایس اونم باید به زمین متصل بشه ؟
                        ورژن پروتئوس من 7.10 است
                        وقتیکه reference را internal قرار میدهیم ولتاژ 2.56 ولت داخلی را بعنوان رفرنس قرار میدهیم
                        بله باید به 4.02 تقسیم کنید
                        پایه های aref و avcc مثل شکل زیر استفاده میشود سیم پیچ 100 میکرو هانری است که به شکل مقاومت است
                        GNG شاسی منبع تغذیه و AGND شاسی ADC است که در اینجا به منفی وصل می شود

دیدگاه

:nerd:

به نظرم مشکل از کدنویسی میتونه باشه!
                          به این تایپیک یه سر بزن!
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80472.msg489565#msg489565
                          آنچه كه باعث موفقيت انسان ها مي شود سخت كوشي است و نه نخبه بودن! Porsche 911 Turbo S 181.000 $ USD
                          جناب سعدی فرموده بودند: "بر احوال ان مرد باید گریست _ که دخلش بود نوزده، خرجش بیست!"
                          که اگه الان بود باید میگفت: "بود حال و احوال آن مرد زار _ که دخلش ریال است ، خرجش دلار :|"
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80472.msg489565#msg489565
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82242.msg501926#msg501926

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X