اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با protel در کامپایل کردن شماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با protel در کامپایل کردن شماتیک

با سلام به همه دوستان
    من تاره کار کردن باprotel dxp رو شروع کردم :redface:برای شروع هم از مقاله اقای سباس یار شروع کردم
    برای شروع مدار اموزش داده شده توی مقاله رومن بستم ولی ارور میده و نمیتونم که کامبایل کنم

گرینه project option هم غیر فعاله
    کمتر به سایت میام .....

پاسخ : مشکل با protel در کامپایل کردن شکاتیک

مهمترین اصل همخوانی Designator ها در شماتیک و PCB است . شاید برای قطعه ای Footprint تعریف نکردید و یا .... . اگر ممکن است یک عکس از صفحه نمایش که Error ها را نشنان می دهد قرار بده تا بتونم کمکت کنم .

دیدگاه

پاسخ : مشکل با protel در کامپایل کردن شماتیک

کسی نبود یه کمکی بکنه :angry: ببینه این ارور ها مال چیه و چرا کامپایل نمیشه
      کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

پاسخ : مشکل با protel در کامپایل کردن شکاتیک

نوشته اصلی توسط Hesam_M
        مهمترین اصل همخوانی Designator ها در شماتیک و PCB است . شاید برای قطعه ای Footprint تعریف نکردید و یا .... . اگر ممکن است یک عکس از صفحه نمایش که Error ها را نشنان می دهد قرار بده تا بتونم کمکت کنم .
        حسام جان کجایی که به کمکت احتیاج دارم
        من با یه مدار خیلی ساده بازم امتحان کردم ولی ارور میده
        کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

شما مطمئنی یک پروژه PCB Project باز کردی ؟
          PCB Project رو New می زنی و یک شماتیک و یک PCB توش درست می کنی . (بهش اضافه می کنی) . بعد شماتیک رو کمپایل می کنی. می آید توی PCB . این فایل شما به نظر من یک شماتیک خالی است و پروژه نیست .

دیدگاه

سلام ممنون از راهنماییت
            من بازم تمام مراحل رو چک کردم
            1- اول یه فایل شماتیک از ادرس file / new shematic ایجاد کردم و بعد ذخیره اش کردم و شماتیک یه مدار خیلی ساده رو رسم کردم
            2 - یه فایل pcb از مسیر file / new pcb ایجاد کردم

ولی وقتی که شماتیک رو کامپایل میکنم واسه بررسی خطاها مدارم کلی خطا داره :angry: :angry: :angry: :angry:

کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام
              سلام ممنون از راهنماییت
              من بازم تمام مراحل رو چک کردم
              1- اول یه فایل شماتیک از ادرس file / new shematic ایجاد کردم و بعد ذخیره اش کردم و شماتیک یه مدار خیلی ساده رو رسم کردم
              2 - یه فایل pcb از مسیر file / new pcb ایجاد کردم

باید این مراحل رو بری: File> New>PCB Project> Schematic
              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

همون دیگه این که شما رفتی پروژه نیست . یک PCB Project باز کن اول . بعد شماتیک و PCB رو توی آن ایجاد کن نه جدا بیرون ار پروژه .

دیدگاه

حسام جان ممنون از راهنماییت مشکلم حل شد . من توی اموزشی که دارم مسیر pcb project رو به صورت file / new /pcb project نوشته بود که توی ورژ ن پروتل من مسیرش بصورت
                  file / new / project / pcb project
                  بخاطر همین من به اشتباه گزینه pcb رو انتخاب میکردم ممنون که منو متوجه اشتباهم کردی :job: :applause: :applause:
                  کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X