اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی کنترلر جدید Arduino

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی کنترلر جدید Arduino

سلام دوستان داشتم تو نت میچرخیدم دنبال یه چیز جالب میچرخیدم که به یک خانواده از برد های کنترل جدید بر خوردم یه چیزی تو مایه های avr خودمونه ولی خیلی فرا تر از هرچی avr هست خواستم به شما معرفیش کنم :nerd: :nerd: :nerd:

Arduino

ممکنه فکر کنید که اینم یه بورد آموزشی هست یا اینکه بگید : اااا گرفتی مارو؟ اینم که همون AVR خودمون هست ، پس کجاش جدیده؟
    جواب : آرداینو از سال 2009 وارد دنیای مهندسی شد و به دلیل قابلیتهای حرفه ای که داشت خیلی خیلی خیلی سریع جای تمام میکرو بورد های سابق رو گرفت . زبان برنامه نویسی آرداینو بر پایه نوشتار JAVA هست که یکی از مشتقات ++C هست.
    میدونم این توی ذهن شما اومده که ( بابا ما توی بسکام موندیم ، کد ویژن هم زیاد نمیفهمیم ، حالا اومدی میگی جاوا بنویسیم؟!)
    در جواب باید بگم که زیانی که واسه آرداینو طراحی شده که میگن از نوشتن دیکته کلاس اول هم ساده تره و همچنین اینکه اونقدر نمونه پروژه توی اینترنت هست که فکر نکنم واسه هیچ پروژه ای گیر کنید.
    مثلا اگه بخواید توی محیط بسکام یا کد ویژن با AVR Studio یا سایر نرم افزار ها 11 تا pwm خروجی تعریف کنید کلی برنامه باید بنویسید ولی بر ای آرداینو برای هر pwm فقط 1 خط دستور باید بنویسید بدون اینکه لازم باشه ابتدا و انتهای برنامه چیزی ینویسید.
    آرداینو در چند مدل UNO - MINI - MICRO -MEGA ساخته شده . برای برنامه ریزی نیازی به پروگرامر نداره چون خودش یک سوکت USB برای ارتباط سریال و همچنین پروگرامینگ داره. نیازی یه طراحی بورد نیست چون آرداینو یک بورد با دسترسی آزاد به سخت افزار هست و نیاز به دقت در پالس نیست چرا که دقت پالس آرداینو 16MHZ هست.
    در صورتی که شما کار با این بورد جادویی رو یاد بگیرید میتونید اسم خودتون رو به عنوان اولین های آرداینو در ایران ثبت کنید. :agree: :agree: اینا همه فقط تعریف از این موجود بود اینا هم عکسش

این هم سایتش arduino.ir
    امید وارم مفید باشه من خودم تازه باهاش اشنا شدم
    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

پاسخ : معرفی کنترلر جدید Arduino

چند وقت پیش تو این تاپیک صحبت های خوبی در بارش شد: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82707.0
    و ادامه توضیحات هم بگم که: محیط برنامش با جاوا نوشته شده و کدی که باید برای برد زد در اصل دقیقا C++ هست که چون توابع بسیار کاملی داره نمیشه با اون C++ هایی که قبلا باهاشون کار کردیم مقایسش کرد.
    ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X