اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چک کردن قوانین طراحی در طراحی کتابخونه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چک کردن قوانین طراحی در طراحی کتابخونه

سلام
    من یه کتابخونه زراحی کردم که توش از چند تا قطعه استفاده کردم
    بین این قطعات ترک هم کشیدم
    حالا می خواستم ببینم چطور چک کنم که این ترک ها فاصلشون کمتر از 0.2mm نشده باشه
    بعدش در طراحی کتابخونه نمیشه net تعریف کرد؟

پاسخ : چک کردن قوانین طراحی در طراحی کتابخونه

با سلام
    تصور می کنم روش انجام کارشما درست نباشه..
    معنی شبکه نت در آلتیوم اتصال پایه به پایه و به اختصار From-To یا pin-to-pin است .

ایجاد شبکه نت بر اساس الگوریتم استخراج شده از مجموع اتصالات یا گره های داخل شبکه است که بر اساس شماره پایه در شماتیک و متناظر با آن فوت پریت پایه در برد مدارچاپی ساخته می شود.
    معمولا بر اساس تجربه شخصی گاهی اتفاق می افتد تا یک پکیچ ماژول رابه صورت یک چیدمان غیر قایل تغییر در برد جاسازی کنیم .
    برای اینکار روشهای زیادی وجود دارد:
    1-در این روش قطعات ماژول (مثال تغذیه سوئیچینگ با جریان کم و ابعاد محدود ) را Unions می کنیم .
    یا از منوی Tools این فرمان را انتخاب می کنید و یا در ابتدا قطعات Select کردن و کلید سمت راست موس را روی آن میزنیم از منوی ظاهر شده Unions و سپس سپس Create Union from Selected Objects را انتخاب می کنیم.

2- در این روش ابتدا برد ماژول مورد نظر را به صورت یک برد مجزا طراحی و ذخیره می کنیم .سپس این برد را از دستور زیر در برد جدید فراخوان می کنیم :
    از منوی Place گزینه Embedded Board Array/Panelize انتخاب کنید.

در صورت امکان اگر این جواب پاسخگوی شما نبود لطفا توضیحات بیشتری از چگونگی کار بیان کنید.
    اما بنظر می رسد در محیط لایبری امکانتات محیط طراحی برد مدار چاپی وجود نداشته باشدبه عنوان مثال قواعد طراحی Rules وجود ندارد .
    امیدوارم کمکی کرده باشم..
    با تشکر

دیدگاه

پاسخ : چک کردن قوانین طراحی در طراحی کتابخونه

ممنون از راهنمایی تون
      من چندین قطعه متصل به هم دارم که در جاهای زیادی از بردم تکرار میشه
      و چیدن منظمش سخته بخاطر همین اول از union استفاده کردم ولی تو align کردن مشکل داشت
      بعد این راه به دهنم رسید که تبدیل به کتابخونه کنم و خیال خودم رو راحت کنم
      حالا کتابخونش کردم ولی نمی تونم قوانین دیزاین رو چک کنم

حالا خواستم روش دوم شما رو اجرا کنم مشکلم اینجاست که وقتی از پی سی بی لایبرری کپی می کنم تو پیسیبی معمولی همه چی از هم جداست حتی کامپوننت ها
      نمی تونم انتخابشون کنم و نام بدم همون حالت پی سی بی لایبرری رو داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X