اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علوم تحقیقات یا آزاد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علوم تحقیقات یا آزاد؟

سلام دوستان
    من ارشد مهندسی برق قدرت دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات فارس قبول شدم.

از طرفی هم در تکمیل ظرفیت آزاد واحد جهرم - به علت نزدیکی به محل کارم و راحت بودن و نزدیکی - انتخاب کردم

حالا بد جور سر دوراهی هستم که آزاد واحد علوم و تحقیقات مدرکش معتبر تر هست یا آزاد خالی؟

مممنون میشم دوستان کمک کنند

پاسخ : علوم تحقیقات یا آزاد؟

اگر علوم تحقیقات تهران بود میگتم صد در صد علوم تحقیقات
    چون برای دکتری صرفا پارتی بازیه و فقط کسانی را میگیرند که استادها بشناسند ، از علوم تحقیقات فارس اطلاع ندارم اما اگر هدفت ادامه تحصیله ببین دکتری و کسانی که مصاحبه میکنند از کدوم دانشگاه هستند .
    دوست نزدیکی میشناسم که 3 بار امتحان داده سال اول نفر 3 شد سال دوم نفر 5 سال سوم نفر اول توی آزمون شد ، هر 3 بار هم مصاحبه رد شد
    حواست باشه عمرت را الکی هدر ندی
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

خب من هدف اصلیم دکترا هست اگه خدا بخواد .

من ین دوتا مقایسه کردم:- نسبت به شرایط خودم -
      یکیش آزاد نزدیکتر به محل کار و زندگی - حدود 1 ساعت فاصله - مزیت : احتباج به مرخصی کمتر - هزینه ایاب و ذهاب کمتر - خطرات جاده و .. کمتر - دانشگاه سال اول ارشد این رشته اورده و فک می کنم برا همین زیاد سخت نگیرن
      یکیش آزاد علوم و تحقیقات کمی دورتر - البته نه اونقدرها دور - معایب : احتباج و رو زدن به مرخصی بیشتر - هزینه رفت و امد بالاتر - دانشگاه تقریبا سخت گیر تر - مزایا : مدرک علوم و تحقیقات نسبت به آزاد معمولی؟؟؟

اگه مطمئن باشم که مدرک آزاد واحد علوم و تحقیقات فارس معتبر تر از آزاد هست 1-2 سالی به خودم سختی می دم و میرم .
      ولی اگه مدرکش تفاوت چندانی نداره خب می رم همون آزاد .

---

اون دوستتون ارشد چه رشته ای بودن که دکترا قبول شدن؟ ازاد بودن؟

دیدگاه

برق مخابرات بود ، آخرش بیخیال شد ادامه تحصیل نداد
        یا برو خار ج یک دانشگاه معتبر ارشد و دکترا بگیر بیا یا بشین اینقدر خوب بخون علوم تحقیقات تهران قبول بشی یا بیخیال شد بقیه جاها فقوط قت تلف کردنه
        این از نصیحت ما به شما
        بیشتر تحقیق کن عمرت را الکی هدر نده
        همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
        کانت

دیدگاه

بایت دوستتون واقعا متاسف شدم .

راستش من اونقد ترازم بالا بود که اگه علوم و تحقیقات تهران می زدم قبول میشدم ولی به علت شاغل بودن باید حتما نزدیک انتخاب می کردم . که حالا هم سر دو راهی موندم
          در مورد خارج هم 1-2 سال پیش رفتم اقدام کنم ولی متاسفانه اینقد اوضاع اقتصادی خراب شد که کلا بی خیال شدم . البته اگر خدا بخواد و دکترا اینجا نشد واسه خارج اقدام می کنم .
          برای همین مدرک ارشدم واسم مهمه ، که حالا دکترا اینجا یا خارج و حتی برای آینده کاری بهتر ، که علوم وتحقیقات باشه یا آزاد معمولی

باز هم تشکر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : علوم تحقیقات یا آزاد؟

نوشته اصلی توسط sina1415
            بایت دوستتون واقعا متاسف شدم .

راستش من اونقد ترازم بالا بود که اگه علوم و تحقیقات تهران می زدم قبول میشدم ولی به علت شاغل بودن باید حتما نزدیک انتخاب می کردم . که حالا هم سر دو راهی موندم
            در مورد خارج هم 1-2 سال پیش رفتم اقدام کنم ولی متاسفانه اینقد اوضاع اقتصادی خراب شد که کلا بی خیال شدم . البته اگر خدا بخواد و دکترا اینجا نشد واسه خارج اقدام می کنم .
            برای همین مدرک ارشدم واسم مهمه ، که حالا دکترا اینجا یا خارج و حتی برای آینده کاری بهتر ، که علوم وتحقیقات باشه یا آزاد معمولی

باز هم تشکر
            الان واسه روزانش با مدرک معتبر کار کمه
            داداش من برو جای راحتتره و نزدیک خودته
            چرا ؟
            1-معدل تاثیر داره (البت نام دانشگاه هم دهن پر کنه ولی کلا ازاد رو با یه سنگ معیار میسنجن)
            2-کار بلدی ازت می خوان ، نمیخوامن مدرکتو قاب کنن که
            به نظرم این شرایو داشته باشی خوبه
            تنها مزیته دانشجو هایه روزانه تو تحصیل رایگانه و اینکهتا دکترا مفته بخونن بعد استاد بشن(اگه کار بلدم نبودن استاد رو راحت میشن ، )
            پس معدل بالای 16 17 و کار بلدی لپ کلام
            در ضمن پایان نامت هم از همه مهم تره و اساتیدی که با هاشون درس ورمیداری
            واسه منم دعا کن
            چون حالم بهم میخوره اینقد این اساتید تئوری میگن و در عمل ....و منم واسه مدرکش میرم (بین خودمون باشه)
            برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
            راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

ممنون داداش حرفات کاملا درسته

والا من شاغل هستم - برق منطقه ای در ایستگاه 66 - اگر شاغل نبودم که عمرا می تونستم خرج دانشگاه ازاد رو بدم. واسه همین می خوام اگر خرج کنم دیگه مدرکش از جای بهتر باشه .

در مورد معدل درسته اگر علوم تحقیقاته برم سخت می گیرن و ممکنه معدله خراب بشه - البته ممکنه :دی- و همچنین همنطور که شما گفتین اسمش دهن پر کن تره .

ولی اگر آزاده برم چون سال اوله قدرت ارشد اورده به نظر میاد راحتتر بگیرن و بهتر و زیاد گیر ندن و با معدل بالاتری بشه تموم کرد .

ولی در انتها می مونه مدرک . چون هدف اصلیم زوم کردن رو دکترا و ارتقا در شغل هست حس می کنم اون علوم تحقیقاته بیشتر به درد می خوره .
              واسه همین اینقد دو دل هستم .
              در ضمن اگر برم آزاده معمولی هزینه هام خیلی کمتر میشه ، مرخصی هام کمتر میشه . به علت نزدیکتر بودن .
              پ ن : علوم و تحقیقات فاصلش تا منزل و محل کار 3/5 ساعت .
              آزاده فاصلش تا منزل و محل کار 1 ساعت .

پ ن : ایشالله کار شمام درست بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1415
                ممنون داداش حرفات کاملا درسته

والا من شاغل هستم - برق منطقه ای در ایستگاه 66 - اگر شاغل نبودم که عمرا می تونستم خرج دانشگاه ازاد رو بدم. واسه همین می خوام اگر خرج کنم دیگه مدرکش از جای بهتر باشه .

در مورد معدل درسته اگر علوم تحقیقاته برم سخت می گیرن و ممکنه معدله خراب بشه - البته ممکنه :دی- و همچنین همنطور که شما گفتین اسمش دهن پر کن تره .

ولی اگر آزاده برم چون سال اوله قدرت ارشد اورده به نظر میاد راحتتر بگیرن و بهتر و زیاد گیر ندن و با معدل بالاتری بشه تموم کرد .

ولی در انتها می مونه مدرک . چون هدف اصلیم زوم کردن رو دکترا و ارتقا در شغل هست حس می کنم اون علوم تحقیقاته بیشتر به درد می خوره .
                واسه همین اینقد دو دل هستم .
                در ضمن اگر برم آزاده معمولی هزینه هام خیلی کمتر میشه ، مرخصی هام کمتر میشه . به علت نزدیکتر بودن .
                پ ن : علوم و تحقیقات فاصلش تا منزل و محل کار 3/5 ساعت .
                آزاده فاصلش تا منزل و محل کار 1 ساعت .

پ ن : ایشالله کار شمام درست بشه
                سلامی 2باره
                اگه شاغلی که برو ازاد
                واسه پایه حقوقت خوبه دیگه
                اگه به فکر اینی که مردک تو دکترت کمکت کنه بدون که باید کارشناسی قبول شی وگرنه ازاد 60 80 تا قیمته دکترشه(فک کنم)
                پس به نظر من همون ازاد رو برو تا هم کمتر از کارت بمونی و هم معدلت بره بالا
                خودم الان علوم تحقیقات می خونم ولی چی ...همش ش..ر ..و ..و...ر تحویل میدن

شما می خوای موفق تر باشی داداشی رو پایان نامت زوم کن که در رابطه با برق منطقه ای باشه و طرحت و بخرن و...
                در کل به نظر من ب ...ش...ا...ش :mrgreen:(ببخشیدا) تو مدرک
                کارتو بچسب :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                  سلامی 2باره
                  اگه شاغلی که برو ازاد
                  واسه پایه حقوقت خوبه دیگه
                  اگه به فکر اینی که مردک تو دکترت کمکت کنه بدون که باید کارشناسی قبول شی وگرنه ازاد 60 80 تا قیمته دکترشه(فک کنم)
                  پس به نظر من همون ازاد رو برو تا هم کمتر از کارت بمونی و هم معدلت بره بالا
                  خودم الان علوم تحقیقات می خونم ولی چی ...همش ش..ر ..و ..و...ر تحویل میدن

شما می خوای موفق تر باشی داداشی رو پایان نامت زوم کن که در رابطه با برق منطقه ای باشه و طرحت و بخرن و...
                  در کل به نظر من ب ...ش...ا...ش :mrgreen:(ببخشیدا) تو مدرک
                  کارتو بچسب :job:

یعنی طرح پایان نامه خوب باشه خیلی تاثیر داره ؟

اون اخری رو خوب اومدی داداش ..من هدف اول از گرفتن مدرک ارشد کمی افزایش حقوق ، و ارتقا در کارم اگر بدن و در انتها دکترا هست .

حالا 1-2 جلسه برم علوم و تحقیقات ببینم چه جورین اساتیدش.

اون آزاده که مطمئنم خیلی راحتتر می گیرن نسبت به علوم و ت ، مخصوصا به خاطر سال اول بودنش

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : علوم تحقیقات یا آزاد؟

نوشته اصلی توسط sina1415

یعنی طرح پایان نامه خوب باشه خیلی تاثیر داره ؟

اون اخری رو خوب اومدی داداش ..من هدف اول از گرفتن مدرک ارشد کمی افزایش حقوق ، و ارتقا در کارم اگر بدن و در انتها دکترا هست .

حالا 1-2 جلسه برم علوم و تحقیقات ببینم چه جورین اساتیدش.

اون آزاده که مطمئنم خیلی راحتتر می گیرن نسبت به علوم و ت ، مخصوصا به خاطر سال اول بودنش
                    موفق باشی نظر بقیه دوستانتم بپرسو بعد برو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X