اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفع نویز در یک مدار محافظ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رفع نویز در یک مدار محافظ

درود به شما اساتید و جامعه مهندسین علم برق .
    از نمایشگاهی 2 عدد محافظ یخچال خریدم . یکیش درست عمل میکنه .
    اما اون یکی که از لحاظ شماتیک و طراحی و مقادیر المان ها درست شبیه دیگریست ، زمانی که پس از 4-5 دقیقه خروجی رو وصل میکنه، اگر در خروجی وسیله ای مثل یخچال که دارای موتور و سیم پیچ ( هر وسیله موتوری که در لحظه راه اندازی جریان بیشتری میکشه) بهش وصل باشه ، بلافاصله قطع میکنه !‌ فقط این مساله در مورد اینگونه وسایله که خدمتتون عرض کردم .
    حالا من یه آزمایش انجام دادم ، وسیله رو از محافظ 2-3 متر فاصله دادم پس از وصل قطع نشد!‌ حتی زمانی که نزدیک کردم به هم باز هم وصل موند . بنابراین ی جورایی مطمئن شدم که این یکی در لحظه استارت اگه سیم پیچی نزدیکش باشه نویز میگیره و قطع میکنه .
    حالا از خدمت شما اساتید 2 سوال داشتم که ممنون میشم لطف کنین و پاسخگو باشید .
    1- آیا من درست متوجه شدم ؟اگه نه پس علت چیست ؟
    2- چه باید انجام بدم که بتونم درستش کنم ؟
    نکته : مهم نیست قیمتش چقده ، فقط واسم جالب شده و دوس دارم بتونم درستش کنم
    پیشاپیش سپاسگزارم

اضافه شده در تاریخ :
    دوستان ، کسی نیست در این زمینه منو یاری کنه . :(

پاسخ : رفع نویز در یک مدار محافظ

نوشته اصلی توسط SA MZH
    دوستان ، کسی نیست در این زمینه منو یاری کنه . :(
    دادش یه عکس از مدارش بذار.......تا ببینیم چه میشه کرد!!!!
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

ببخشید دیر شد ، به نت دسرسی نداشتم چند روزه قطع بود .
      اینم از عکسی ، پیشاپیش باز هم ممنونم .

اضافه شده در تاریخ :
      دوستان کسی نظری نداره ؟ :(

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SA MZH
        دوستان کسی نظری نداره ؟ :(
        خب..کار یکم سخت شد :mrgreen:
        مطمئنید که نویز میگیره یا فقط حدس و احتماله :question:
        راستش باید مدار موجود باشه و راه های ورورد نویز و نقاط حساس و غیره بررسی بشه و هر نوع نظری از روی عکس مسلما قطعی نخواهد بود :nerd:
        کل مدار رو داخل یه جعبه اهنی قرار بدید و اونرو به خط منفی تغذیه متصل کنید و نتیجه رو بینید
        ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

مرسی از شما بینوایان .
          من کل داستانی که اتفاق افتاد رو سعی کردم توضیح بدم . مسلم شده واسم که لحظه اول راه اندازی یک وسیله موتوری اگه نزدیکش باشه ، قطع میکنه.
          این رو تست میکنم ، نتیجه رو خدمتتون میگم ، مرسی .

دیدگاه

رو پایه تغذیه lm324 یه دونه خازن 100nF مالتی لایر قرار بده یه دونه 100nهم با خازن الکترولیت تغذیه موازی کن.
            احتمالا مشکلت حل میشه.
            راستی این محافظ چرا رله 7 آمپری داره ؟ :NO: نه 16 آمپر نه 10 آمپر 7 آمپر آخه :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X