اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد راه اندازی lm35

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد راه اندازی lm35

سلام دوستان من در مورد ره اندازی lm35 با mega 32 مشکل دارم
    وقتی که برناممو اجرامیکنم برای دمای 20 درجه مقدار 102 رو نشون میده و تغییراتش تو همین رنجه یا اینکه تغییر نمیکنه هم تو شبیه سازی هم تو مدار واقعیش , برنامرو با بیسیک نوشتم
    تو lm35 برای هر 1 درجه 10 mv تغییر میکنه یعنی فقط باید مقدر خوانده شده رو بر 10 تقسیم کنم و نیاز به تبدیل دیگه ای ندارم ؟ من وقتی بر 10 تقسیمش کردم تازه 102 رونشون داد که با مقدار واقعی خیلی تفاوت داره
    و اینکه ولتاژ refrence تو avr چه جور تعیین میشه ؟ همچنین خود lm35 باید مستقیم به avr وصل کردیا نیاز به قطعات دیگه داره ؟
    آخه هر جا یه چیزی میگن .
    اگه امکانش هست کمک کنید

پاسخ : سوال در مورد راه اندازی lm35

نوشته اصلی توسط محسن قمی
    سلام دوستان من در مورد ره اندازی lm35 با mega 32 مشکل دارم
    وقتی که برناممو اجرامیکنم برای دمای 20 درجه مقدار 102 رو نشون میده و تغییراتش تو همین رنجه یا اینکه تغییر نمیکنه هم تو شبیه سازی هم تو مدار واقعیش , برنامرو با بیسیک نوشتم
    تو lm35 برای هر 1 درجه 10 mv تغییر میکنه یعنی فقط باید مقدر خوانده شده رو بر 10 تقسیم کنم و نیاز به تبدیل دیگه ای ندارم ؟ من وقتی بر 10 تقسیمش کردم تازه 102 رونشون داد که با مقدار واقعی خیلی تفاوت داره
    و اینکه ولتاژ refrence تو avr چه جور تعیین میشه ؟ همچنین خود lm35 باید مستقیم به avr وصل کردیا نیاز به قطعات دیگه داره ؟
    آخه هر جا یه چیزی میگن .
    اگه امکانش هست کمک کنید
    دوست عزیز اطلاعات سخت افزاری شما ناقص هست
    اگه تا حالا جواب نگرفتید برنامتون رو قرار بدید تا راهنمایی کنیم
    مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

دیدگاه

برای کالیبره کردن دقیق باید ابتدا عدد خوانده شده در 5000 ضرب شود و سپس بر 1023 تقسیم گردد.
      نه مدار خاصی نیاز نداره فقط استفاده از خازن 100 نانو فاراد در تغذیه IC برای حذف نویز فراموش نشود.

sigpic

دیدگاه

عزیز دل برادر،
        یکم بیشتر در مورد مبدل آنالوگ به دیجیتال و واحد ADC میکروکنترلری که داری باهاش کار می کنی مطالعه کن و به زودی خودت جواب مسئله رو در میابی
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X