اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ارتباط سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ارتباط سریال

من یک برنامه نوشتم که باید بک کلمه 5 یا 6 حرفی رو از طریق پورت کام بوسیله (c#) از طریق سریال به میکرو بفرسته تا اینجا برنامه درست عمل میکنه ولی ایرادی که داره اینه که اول حرف اول و دوم رو میفرسته و بعد حروف اخر رو میفرسته که من فکر میکنم که سرعت میکرو با pc یکئ نیست اگه کسی در این مورد اطلاعی داره لطفا کمکم کنه که چطور سرعتشو یکی کنم در ضمنbaud میکرو و pc 9600 هست

پاسخ : راهنمایی در مورد atmega32

سرعت ارسال همون Baud rate هست.
    مثلا 9600bps یعنی 9600 بیت در ثانیه که هر بایت با 2 تا بیت Stop و Parity میشه 10 بیت یعنی 960 بایت یا کارکتر در ثانیه در وکنه
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

ببینید در مورد ارسال اطلاعات از avr به pc چند تا نکته خیلی مهمه:
      یکیش همون Baud rate هست که استاد عزیزمون فرمودن.
      2) تعداد دیتا در هر بار ارسال
      3) تعداد بیتهای stop
      4) استفاده از parity
      5) خاتمه اطلاعات ارسالی.
      این متغیرهایی که گفتم باید همشون هم تووی فرستنده و هم تووی گیرنده یکی باشن. اگه برابر نباشن اطلاعات درست ارسال نمیشه.
      شما باید پورت کامی که با برنامه #c کار میکنه رو طبق همون اطلاعات تنظیم کنید.
      اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

دیدگاه

سلام دوست عزیز :nice:
        ourman جان درست میگن منم یه بار یه همچین مشکلی پیدا کرده بودم هر دفه یه سری داده ارسالی دود میشدن :eek:
        بعد که روتین برنامه رو چک کردم(البته در C) متوجه شدم تنظیمات pc با میکرو یکی نیست اصلاحش کردم مشکل حل شد :nice:
        موفق باشید
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X