اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت صدای خروجی sim908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت صدای خروجی sim908

توی اینترنت دیدم که تقویت صدای خروجی رو از همین lm386 استفاده کردن

برای تقویت خروجی میکروفون که بدن به میکرو از mcp601 استفاده کردن.

من میخوام خروجی میکروفون رو بدم به ماژول sim908 میتونم از mcp601 استفاده کنم؟ اگه اره اون خازنهایی که توی دیتاشیت sim908 اومده رو چیکار کنم؟

میشه با همین ایسی ها نویز رو از بین برد؟

آیا شماتیکی که برای lm386 بستم برای ماژول sim908 درسته؟

[img]http://www.*****upload.com/data/1380866597071.png[/img]

ممنونم
    http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

پاسخ : تقویت صدای خروجی sim908

اقا نظری نیست؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ZJ-BJ
      من میخوام خروجی میکروفون رو بدم به ماژول sim908 میتونم از mcp601 استفاده کنم؟ اگه اره اون خازنهایی که توی دیتاشیت sim908 اومده رو چیکار کنم؟
      خب من دقیقا خبر از قیمت mcp601 ندارم ولی واسه تقویتش شما می تونید از حتی یک یا دو ترانزیستور هم استفاده کنید(مدار تقویت کننده خیلی توی نت هست). شما باید یه سری پارامتر های mcp601 رو بررسی کنید خصوصا که من اخیرا شنیدم ماژول sim خیلی حساسه. کدوم خازن ها؟ دقیقا تعیین کنید.
      نوشته اصلی توسط ZJ-BJ
      میشه با همین ایسی ها نویز رو از بین برد؟
      کدوم نویز منظور شما دقیقا معلوم نیست. کامل و درست توضیح بدید.
      نوشته اصلی توسط ZJ-BJ
      آیا شماتیکی که برای lm386 بستم برای ماژول sim908 درسته؟
      این جریان مقدار و نحوه چینش خازن ها در قسمت جک(کانکتور) اسپیکر چیه؟ خیلی زیاده روی نکردید؟ اصلا لازمه؟

دیدگاه

ممنونم بابت پاسختون..

منظور من از نویز، همون نویزی هست که روی اسپیکر میفته و باعث میشه صدا با کیفیت شنیده نشه و پارازیت و نویز روش باشه...

اون شماتیک رو دقیقن طبق روشی که در دیتاشیت sim908 اومده بستم. یعنی اول امپلی فایر بیاد بعدش اون خازنهایی که نزدیک جک اسپیکر هست. منتها میخواستم قبل از زدن بورد مطمئن بشم که ایا این نحوه بستن درست هست و جواب میده یا نه؟

یه سوال اینکه ایا برای میکروفون برای sim908 نیاز هست که خروجی میکروفون رو تقویت کنیم و بدیم به ماژول؟ چون توی دیتاشیت هیچ تقویت کننده ای به کار نبرده، خواستم ببینم در عمل به چه صورت هست؟ ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ZJ-BJ
          ممنونم بابت پاسختون..

منظور من از نویز، همون نویزی هست که روی اسپیکر میفته و باعث میشه صدا با کیفیت شنیده نشه و پارازیت و نویز روش باشه...

اون شماتیک رو دقیقن طبق روشی که در دیتاشیت sim908 اومده بستم. یعنی اول امپلی فایر بیاد بعدش اون خازنهایی که نزدیک جک اسپیکر هست. منتها میخواستم قبل از زدن بورد مطمئن بشم که ایا این نحوه بستن درست هست و جواب میده یا نه؟

یه سوال اینکه ایا برای میکروفون برای sim908 نیاز هست که خروجی میکروفون رو تقویت کنیم و بدیم به ماژول؟ چون توی دیتاشیت هیچ تقویت کننده ای به کار نبرده، خواستم ببینم در عمل به چه صورت هست؟ ممنونم
          لطفا بای تشکر فقط دکمه تشکر رو فشار بدید. لزومی به گفتن نیست.
          حقیقتش من این نویزی که میگین یه کم برام عجیبه. فکر نمیکنم موضوع مهمی باشه، هست؟ کار خاصی می خوایین بکنین؟
          در مورد شماتیک من یه مقدار برام عجیبه! به نظر میاد شما توی طراحی افراط کردین. مثلا:

شماره 1 چرا اینجوریه؟
          شماره 2 انگار زیادی هستش.
          شماره 3 و 4 هم یکیشون کافیه.
          اگه فکر میکنید من خراب میگم توضیح بدید.

و اما سوال آخرتون. من حقیقتش با SIM کار نکردم. باید ببینیم خودش به صورت داخلی داره یا نه. من فکر کنم باید دیتاشیتش رو کامل و درست بخونید.

دیدگاه

سلام
            اقا ایا میشه به ورودی های دیجیتال ولتاژ 5 ولت خروجی میکرو را اعمال کرد ؟
            منظور از ورودی ها :
            پایه power key
            یا
            usart rx

تو جدول صفحه 44 دیتا شیت نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم !!
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

من میخوام خروجی صوت sim 800رو به یک اسپیکر بدم منظورم اینه که تقویت کنم.
              در حلا حاضر دو تا پایه شماره 12 و 11برای خروجی spk+و spk-می باشد.
              این پایه های مستقیم به یک بلندگو5اهم بدیم در خروجی یک صدای ضعیفی خواهیم داشت.که فقط باید کنار ماژول باشید تا بشنوید.البته با ارسال دستورAT+CLVL=100 صدای امپلی فایر به حداکثر ممکن میرسه که در حد تقدیت صوت یک امپلی فایر lm386 تقویت داره.میخوام اینو بیشتر کنم و در حدی که بشه در فاضله 100متری صدارا منتشر کرد.
              حالا مشکلم اینه که بایدخروجی سیگنال صوتی تقویت شده sim800را مستقیم به یک اسپیکر بزرگتر بدم یا نه بایدبراش یه تقویت کننده دیگه بزنم.
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

دوستان عزیز مدعی در مدارت امپلی فایر لطفا نظربدهند.که چجوری باید صدارا به یک بلنگوی قویتر داد؟
                مثلا اگه یک اسپیکر قوی تر (زیاد از امپلی فایر ها سر به در نیستم.)به پین های داخلی SIM800اسیب نمیرسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                لطفا پاسخ بدید؟؟؟؟؟؟
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                  دوستان عزیز مدعی در مدارت امپلی فایر لطفا نظربدهند.که چجوری باید صدارا به یک بلنگوی قویتر داد؟
                  مثلا اگه یک اسپیکر قوی تر (زیاد از امپلی فایر ها سر به در نیستم.)به پین های داخلی SIM800اسیب نمیرسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                  لطفا پاسخ بدید؟؟؟؟؟؟
                  درود.
                  اولا بنده این تاپیک را ندیده ام!!!
                  شما باید تقویت کننده ببندید!!!
                  شما میتوانید با بلندگو شیپوری و یک کیت آمپلی فایر 20 وات مونو خوب 100 متر را ساپورت بکنید!!!!
                  شما با استفاده از آی سی tda 2050 و بلندگو شیپوری 30وات میتوانید محیط 100 متری را ساپورت بکنید!!! فقط باید بدانیم فضا باز است یا بسته؟؟؟
                  اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa bahrami نمایش پست ها
                    درود.
                    اولا بنده این تاپیک را ندیده ام!!!
                    شما باید تقویت کننده ببندید!!!
                    شما میتوانید با بلندگو شیپوری و یک کیت آمپلی فایر 20 وات مونو خوب 100 متر را ساپورت بکنید!!!!
                    شما با استفاده از آی سی tda 2050 و بلندگو شیپوری 30وات میتوانید محیط 100 متری را ساپورت بکنید!!! فقط باید بدانیم فضا باز است یا بسته؟؟؟
                    برای داخل باغ
                    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                      برای داخل باغ
                      درود.
                      پس مداری که بالا ذکر کرده ام به کارتان می آید!!!!! با آی سی tda 2050 آمپلی فایر درست میکنید .... سپس آن را به یک بلندگو شیپوری 30 وات وصل میکنید!!!!
                      اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X