ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2008/07/11
    255
    6

راهنمايي در مورد Spiral inductor در TSMC 0.18

سلام . دوستان مي دونيد اگه من بخوام از سلف الف يا ب براي مدار زير استفاده کنم پورت هاي 1،2،3 و پورت هاي A,B,C و D را چطوري وصل کنم؟؟

در سلف الف حدس ميزنم پورت 1 و 2 رو به عنوان پورت هاي 1 و 2 مدار در نظر بگيرم ولي نميدونم پورت 3 سلف رو مجازم به VDD وصل کنم يا بايد زمينش کنم؟؟

در سلف ب هم مشکلم با پورت B و D است!!!
    لطفاً راهنمايي کنيد
    2011/10/04
    2
    0

پاسخ : راهنمايي در مورد Spiral inductor در TSMC 0.18

اتفاقا منم همین مشکل رو دارم....نمیدونم اصلا چطوری این دوتا معادل هم از نظر مقداری میشن
    2008/07/11
    255
    6

سلام .من هر چي گشتم اطلاعات مستند و دقيقي پيدا نکردم. با شبيه سازي به نتايج زير رسيدم.
    1) تو هر دو سلف شکل هاي بالا پورت هاي 3 و D رو بايد سيگنال DC بدي. زمين کردن اونها بهترين انتخابه.
    2) اگر بخواهي از سلف الف براي مدار شکل بالا استفاده کني بايد يکي از پايه هاي 1 يا 2 اون رو به Vdd وصل کني و پايه ديگر رو به نقطه 1 يا 2 مدار. و يک سلف ديگه از نوع الف انتخاب کني و مجددا يک پايه اون روبه Vdd وديگري را به نقطه 2 يا 1 مدار که سلف اولي به آن وصل نشده متصل کرد. البته اين که کدام پايه رو به Vdd وصل کني و کدام رو به مدار مهمه .( در شبيه سازي تانک تشديد با عوض کردن ترتيب اتصال تفاوتي چند ده مگاهرتزي در فرکانس تشديد چند ده گيگاهرتزي ايجاد شد که علت آن را نمي دانم) سعي کنيد هر دو سلف را مشابه هم به Vdd و مدار وصل کنيد.

3) در صورت استفاده از سلف ب که Spiral inductor Symetric center Tap است پورت B رو به Vdd و دو پورت ديگر را به 1 و 2 مدار متصل کنيد.با استفاده از اين نوع ، تنها به يک سلف نياز داريد.

4) در رابطه با مقدار اندوکتانس و ضريب کيفيت سلف ، بايد از S parameter استفاده کرده و از Y پارامترهاي بدست آمده براي اندازه گيري مقادير مورد نظر سود برد. در شکل زير نحوه اين کار مشخص شده است. پس از شبيه سازي مقادير Q و L را در نمودار رسم کنيد.اگر مقدار خاصي از Lو Q مد نظرتون هست بايد با استفاده از Optimize کردن پارامترهاي nr و rad به جواب مورد نظر برسيد.

البته براي استفاده دقيق از اين سلف ها در مدار، بايد مدار معادل عناصر فشرده آن را بدست آورد که کار سختي است. من براي سلف الف اين کار را انجام دادم. در صورت نياز بگيد تا اون رو هم بگذارم :agree:

2011/10/04
    2
    0

دوست عزیز ممنونم از پاسختون
    دیروز به یکی از دوستان زنگ زدم ازش پرسیدم گفت سلفهایی که تو مدار نزدیک Vcc هستن رو باید به Vcc وصل کرد و اونهایی که نزدیکی زمین هستنو به زمین البته ایشون میگفت این سلفها کلا تو cadence قابل پیاده سازی نیست و یه جورایی الکین...

راستی شما میدونین rad و nr چی هست؟
    2008/07/11
    255
    6

nr تعداد دور سلف و rad شعاع سلف است. فايل زير خوب توضيح داده. اظهار نظر دوست شما هم چندان درست به نظر نميرسه. Designkit TSMC0.18 براي Cadance کاملاً تعريف شده است و فکر نميکنم سر کاري باشه!!!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2015/05/31
    12
    0

منظور شما از اندوکتانس چیه؟!!!!!!!!!!! اندوکتانس که داخل پارامترهای خود سلف های حلزونی هست؟؟؟؟؟؟؟؟ وقتی هم که من مقایسه کردم مقداراشون متفاوت اند؟!!!!!!!!!!
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6