اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد Spiral inductor در TSMC 0.18

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد Spiral inductor در TSMC 0.18

سلام . دوستان می دونید اگه من بخوام از سلف الف یا ب برای مدار زیر استفاده کنم پورت های 1،2،3 و پورت های A,B,C و D را چطوری وصل کنم؟؟

در سلف الف حدس میزنم پورت 1 و 2 رو به عنوان پورت های 1 و 2 مدار در نظر بگیرم ولی نمیدونم پورت 3 سلف رو مجازم به VDD وصل کنم یا باید زمینش کنم؟؟

در سلف ب هم مشکلم با پورت B و D است!!!
    لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ : راهنمایی در مورد Spiral inductor در TSMC 0.18

اتفاقا منم همین مشکل رو دارم....نمیدونم اصلا چطوری این دوتا معادل هم از نظر مقداری میشن

دیدگاه

سلام .من هر چی گشتم اطلاعات مستند و دقیقی پیدا نکردم. با شبیه سازی به نتایج زیر رسیدم.
      1) تو هر دو سلف شکل های بالا پورت های 3 و D رو باید سیگنال DC بدی. زمین کردن اونها بهترین انتخابه.
      2) اگر بخواهی از سلف الف برای مدار شکل بالا استفاده کنی باید یکی از پایه های 1 یا 2 اون رو به Vdd وصل کنی و پایه دیگر رو به نقطه 1 یا 2 مدار. و یک سلف دیگه از نوع الف انتخاب کنی و مجددا یک پایه اون روبه Vdd ودیگری را به نقطه 2 یا 1 مدار که سلف اولی به آن وصل نشده متصل کرد. البته این که کدام پایه رو به Vdd وصل کنی و کدام رو به مدار مهمه .( در شبیه سازی تانک تشدید با عوض کردن ترتیب اتصال تفاوتی چند ده مگاهرتزی در فرکانس تشدید چند ده گیگاهرتزی ایجاد شد که علت آن را نمی دانم) سعی کنید هر دو سلف را مشابه هم به Vdd و مدار وصل کنید.

3) در صورت استفاده از سلف ب که Spiral inductor Symetric center Tap است پورت B رو به Vdd و دو پورت دیگر را به 1 و 2 مدار متصل کنید.با استفاده از این نوع ، تنها به یک سلف نیاز دارید.

4) در رابطه با مقدار اندوکتانس و ضریب کیفیت سلف ، باید از S parameter استفاده کرده و از Y پارامترهای بدست آمده برای اندازه گیری مقادیر مورد نظر سود برد. در شکل زیر نحوه این کار مشخص شده است. پس از شبیه سازی مقادیر Q و L را در نمودار رسم کنید.اگر مقدار خاصی از Lو Q مد نظرتون هست باید با استفاده از Optimize کردن پارامترهای nr و rad به جواب مورد نظر برسید.

البته برای استفاده دقیق از این سلف ها در مدار، باید مدار معادل عناصر فشرده آن را بدست آورد که کار سختی است. من برای سلف الف این کار را انجام دادم. در صورت نیاز بگید تا اون رو هم بگذارم :agree:

دیدگاه

دوست عزیز ممنونم از پاسختون
        دیروز به یکی از دوستان زنگ زدم ازش پرسیدم گفت سلفهایی که تو مدار نزدیک Vcc هستن رو باید به Vcc وصل کرد و اونهایی که نزدیکی زمین هستنو به زمین البته ایشون میگفت این سلفها کلا تو cadence قابل پیاده سازی نیست و یه جورایی الکین...

راستی شما میدونین rad و nr چی هست؟

دیدگاه

nr تعداد دور سلف و rad شعاع سلف است. فایل زیر خوب توضیح داده. اظهار نظر دوست شما هم چندان درست به نظر نمیرسه. Designkit TSMC0.18 برای Cadance کاملاً تعریف شده است و فکر نمیکنم سر کاری باشه!!!

http://hesan621.persiangig.com/L045-...9.pdf/download

دیدگاه

منظور شما از اندوکتانس چیه؟!!!!!!!!!!! اندوکتانس که داخل پارامترهای خود سلف های حلزونی هست؟؟؟؟؟؟؟؟ وقتی هم که من مقایسه کردم مقداراشون متفاوت اند؟!!!!!!!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X