ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2013/10/03
    6
    0

مشکل با پياده سازي نقشه هايي با حجم خيلي زياد با استفاده از محيط شماتيک ISE

من براي پياده سازي يک نقشه بزرگ با استفاده از CPLD 75144 به مشکل برخوردم. وقتي که کل مدار رو پروگرام مي کنم يک شيفت رجيستر از اين مدار کار نمي کنه ولي وقتي تنها اون شيفت رجيستر رو داخل CPLD ميکنم شيفت رجيستر کار ميکنه و مشکلي نداره. دوستان تا حالا به چنين مشکلي در محيط شماتيک ISE بر نخوردن?
    2008/01/09
    سوید
    196
    31

پاسخ : مشکل با پياده سازي نقشه هايي با حجم خيلي زياد با استفاده از محيط شماتيک ISE

توی سیمولیشن چطور پاسخی میگیری
    2013/10/03
    6
    0

پاسخ : مشکل با پياده سازي نقشه هايي با حجم خيلي زياد با استفاده از محيط شماتيک ISE

سيموليشن با isim اوکيه.
    2008/01/09
    سوید
    196
    31

خیلی عجیبه. تنها چیزی که به ذهنم میاد ببین قبل از این بخشی که درست کار نمی کنه چطوره. یعنی تا طبقه قبل از این شیفت رجیستر رو پیاده سازی کن و تست کن ببین چجوریه. اگر درست بود طبقه بعدش رو. اصلا من نمی دونم از کجا فهمیدین اشکال از این شیفت رجسیتر هستش.
    2013/10/03
    6
    0

بله خيلي عجيبه. به ورودي و خروجي هاي اين شيفت رجيستر پايه هاي cpld اختصاص داديم و شيفت رجيستر رو تست کرديم ديديم شيفت نمي ده. رو اين برد خيلي وقته کار ميکنيم. تنها گزينه اي که به ذهنمون مي رسه اينه که از cpld altera استفاده کنيم و دوباره برد بزنيم.
    2008/01/09
    سوید
    196
    31

آهان پس فقط شیفت رجیستر توی CPLD هستش. حالا فرق کرد. ISE خیلی محیط عالی داره من که ازش راضیم و سیمولینشم خوبه.

نه هیج ربطی به خود چیپ نداره. کد VHDL برای همه یکسانه.

بین کلاک پایه هاش فرق می کنه و پایه معمولی نیست. من مطمئنم یک جا توی پروگرامینگ اشتباه داری می کنی. شما بیین درست داری پایه ها رو علامت می زنی و setting ها رو هم مد نظر داشته باش. وارنینگ ها. ببیم کلاک درست وارد چیپ میشه.
    2010/06/25
    تهران
    77
    0
    drg

رو اين برد خيلي وقته کار ميکنيم. تنها گزينه اي که به ذهنمون مي رسه اينه که از cpld altera استفاده کنيم و دوباره برد بزنيم.
    شما که اشکال کار رو پیدا نکردی چرا فکر میکنی با تغییر CPLD مشکل حل میشه؟ این کار هم هزینه بر هست و هم زمانبر.

بهتره بیشتر در مورد کدهاتون توضیح بدید و در صورت امکان نقشه و کدتون رو در اختیار بذارید تا شاید مشکل حل بشه.

شما فرمودید در حالی که فقط شیفت رجیستر گذاشتید کار میکنه ولی با کل پروژه مشکل داره پس موارد زیر رو چک کنید.
    1. آیا کلاک سنتز گزارش شده از کلاک برد پایینتر هست؟
    2. آیا با گذاشتن کل پروژه مصرف توان اونقدر بالا میره که رگولاتورها توان تغذیه کافی رو نداشته باشن؟
    3. ممکن در حالتی که کل پروژه رو پروگرم میکنی بخشهایی از مدار به کار بیافتن که کلاک رو نویزی کنن؟
    4. آیا این امکان رو دارید که با استفاده از یک سوییچ و کنترل بانسینگ اون کلاک تولید کنید و به صورت دستی مراحل مختلف کار رو تست کنید؟
    5. چطور مطمئن شدید که مقدار صحیحی تو شیف رجیستر ریختین؟ روش تست رو بیتشر توضیح بدید شاید مقداری تو شیفت رجیستر ریخته نمیشه. مقدار ثابت تو شیفت رجیستر بریزید و دوباره تست کنید.

یا علی.
    2013/10/03
    6
    0

ما حدود 4 ماه رو اين پروژه وقت گذاشتيم. ما يک نقشه 5 صفحه ايي شامل مدارهاي ترتيبي داشتيم که روي يک cpld بصورت کاملا شماتيکي پياده سازي کرديم.
    کلاک اين برد از برد ديگري تامين مي شود که اين کلاک رو به GCLK داديم . در واقع روي اين برد اسيلاتوري قرار نداديم. و کلاک رو از برد ديگري گرفتيم.
    با پروگرم کردن کل مدار توان مصرفي تغيري نمي کند و سطح ولتاژ تغذيه و رگولاتور ها تغير نمي کند
    به کلاک اعمالي به شيفت رجيستر پايه اختصاص داديم و اونو با اسکوپ ديديم و مشکلي نداره. در ضمن فرکانس کلاک هم کم هست و 500HZ
    کلاک رو بصورت دستي توليد نکرديم
    روش تست شيفت رجيستر ما به اين صورت بود که به ورودي و خروجي هاي شيفت رجيستر پايه هاي آزاد CPLD رو اختصاص داديم و به اون ورودي داديم و با اعمال کلاک خروجي ها و اندازه گرفتيم.
    من فکر مي کنم با ISE مشکل داريم . دوستان تا حالا مدارهاي خيلي بزرگ رو با استفاده از ISE بصورت شماتيکي نه VHDL پياده سازي کردن؟
    2010/06/25
    تهران
    77
    0
    drg

من قبلا مدارات شماتیکی بزرگ رو روی SP3 جواب گرفتم.

به نظر من مشکل نمیتونه از نرم افزار باشه.
    چند تا پیشنهاد دارم:
    1. از قسمت View RTL Schematic و View Technology Schematic استفاده کنید تا مطمئن بشید که شیفت رجیستر مورد نظرتون پیاده میشه.
    2. به گزارشات سنتز توجه کنید تا ببینید که احیانا شیفت رجیستر مورد نظرتون حذف نمیشه. این میتونه وقتی اتفاق بیافته که مدارات به نوعی طراحی شده باشن که از نظر منطقی مقدارشون همیشه صفر باشه.
    3. بیشتر تست کنید مثلا اگر LED دارید شیفت رجیستر رو بهش وصل کنید و ببینید اصلا مقدار میگیره...
    4. از افراد دیگه ای کمک بگیرید تا به مشکل پی ببرید و علت رو مشخص کنید و به ما هم بگید. با کنار گذاشتن مساله، نسبت به CPLD یا ISE بدبین میشید و ممکنه در آینده رو تصمیم گیری هاتون تاثیر بذاره. تجربه به من نشون داده که همیشه حق با نرم افزارها و قطعاتی بوده که به کار بردیم و مشکل از سمت ما بوده.
    یا علی.
    2007/10/14
    تهران
    1,335
    38

سلام. مورد دیگه ای که بهتره چک کنی اینه که ببینی یک قسمت غیر قابل سنتز توی برنامه داری یا نه، مثلاً مقدار اولیه به یک پورت داده باشی که توی شبیه سازی نتیجه میگیری ولی سخت افزار جواب نمیده.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13