اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پیاده سازی نقشه هایی با حجم خیلی زیاد با استفاده از محیط شماتیک ISE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پیاده سازی نقشه هایی با حجم خیلی زیاد با استفاده از محیط شماتیک ISE

من برای پیاده سازی یک نقشه بزرگ با استفاده از CPLD 75144 به مشکل برخوردم. وقتی که کل مدار رو پروگرام می کنم یک شیفت رجیستر از این مدار کار نمی کنه ولی وقتی تنها اون شیفت رجیستر رو داخل CPLD میکنم شیفت رجیستر کار میکنه و مشکلی نداره. دوستان تا حالا به چنین مشکلی در محیط شماتیک ISE بر نخوردن?

پاسخ : مشکل با پیاده سازی نقشه هایی با حجم خیلی زیاد با استفاده از محیط شماتیک ISE

توی سیمولیشن چطور پاسخی میگیری

دیدگاه

پاسخ : مشکل با پیاده سازی نقشه هایی با حجم خیلی زیاد با استفاده از محیط شماتیک ISE

سیمولیشن با isim اوکیه.

دیدگاه

خیلی عجیبه. تنها چیزی که به ذهنم میاد ببین قبل از این بخشی که درست کار نمی کنه چطوره. یعنی تا طبقه قبل از این شیفت رجیستر رو پیاده سازی کن و تست کن ببین چجوریه. اگر درست بود طبقه بعدش رو. اصلا من نمی دونم از کجا فهمیدین اشکال از این شیفت رجسیتر هستش.

دیدگاه

بله خیلی عجیبه. به ورودی و خروجی های این شیفت رجیستر پایه های cpld اختصاص دادیم و شیفت رجیستر رو تست کردیم دیدیم شیفت نمی ده. رو این برد خیلی وقته کار میکنیم. تنها گزینه ای که به ذهنمون می رسه اینه که از cpld altera استفاده کنیم و دوباره برد بزنیم.

دیدگاه

آهان پس فقط شیفت رجیستر توی CPLD هستش. حالا فرق کرد. ISE خیلی محیط عالی داره من که ازش راضیم و سیمولینشم خوبه.

نه هیج ربطی به خود چیپ نداره. کد VHDL برای همه یکسانه.

بین کلاک پایه هاش فرق می کنه و پایه معمولی نیست. من مطمئنم یک جا توی پروگرامینگ اشتباه داری می کنی. شما بیین درست داری پایه ها رو علامت می زنی و setting ها رو هم مد نظر داشته باش. وارنینگ ها. ببیم کلاک درست وارد چیپ میشه.

دیدگاه

رو این برد خیلی وقته کار میکنیم. تنها گزینه ای که به ذهنمون می رسه اینه که از cpld altera استفاده کنیم و دوباره برد بزنیم.
              شما که اشکال کار رو پیدا نکردی چرا فکر میکنی با تغییر CPLD مشکل حل میشه؟ این کار هم هزینه بر هست و هم زمانبر.

بهتره بیشتر در مورد کدهاتون توضیح بدید و در صورت امکان نقشه و کدتون رو در اختیار بذارید تا شاید مشکل حل بشه.

شما فرمودید در حالی که فقط شیفت رجیستر گذاشتید کار میکنه ولی با کل پروژه مشکل داره پس موارد زیر رو چک کنید.
              1. آیا کلاک سنتز گزارش شده از کلاک برد پایینتر هست؟
              2. آیا با گذاشتن کل پروژه مصرف توان اونقدر بالا میره که رگولاتورها توان تغذیه کافی رو نداشته باشن؟
              3. ممکن در حالتی که کل پروژه رو پروگرم میکنی بخشهایی از مدار به کار بیافتن که کلاک رو نویزی کنن؟
              4. آیا این امکان رو دارید که با استفاده از یک سوییچ و کنترل بانسینگ اون کلاک تولید کنید و به صورت دستی مراحل مختلف کار رو تست کنید؟
              5. چطور مطمئن شدید که مقدار صحیحی تو شیف رجیستر ریختین؟ روش تست رو بیتشر توضیح بدید شاید مقداری تو شیفت رجیستر ریخته نمیشه. مقدار ثابت تو شیفت رجیستر بریزید و دوباره تست کنید.

یا علی.

دیدگاه

ما حدود 4 ماه رو این پروژه وقت گذاشتیم. ما یک نقشه 5 صفحه ایی شامل مدارهای ترتیبی داشتیم که روی یک cpld بصورت کاملا شماتیکی پیاده سازی کردیم.
                کلاک این برد از برد دیگری تامین می شود که این کلاک رو به GCLK دادیم . در واقع روی این برد اسیلاتوری قرار ندادیم. و کلاک رو از برد دیگری گرفتیم.
                با پروگرم کردن کل مدار توان مصرفی تغیری نمی کند و سطح ولتاژ تغذیه و رگولاتور ها تغیر نمی کند
                به کلاک اعمالی به شیفت رجیستر پایه اختصاص دادیم و اونو با اسکوپ دیدیم و مشکلی نداره. در ضمن فرکانس کلاک هم کم هست و 500HZ
                کلاک رو بصورت دستی تولید نکردیم
                روش تست شیفت رجیستر ما به این صورت بود که به ورودی و خروجی های شیفت رجیستر پایه های آزاد CPLD رو اختصاص دادیم و به اون ورودی دادیم و با اعمال کلاک خروجی ها و اندازه گرفتیم.
                من فکر می کنم با ISE مشکل داریم . دوستان تا حالا مدارهای خیلی بزرگ رو با استفاده از ISE بصورت شماتیکی نه VHDL پیاده سازی کردن؟

دیدگاه

من قبلا مدارات شماتیکی بزرگ رو روی SP3 جواب گرفتم.

به نظر من مشکل نمیتونه از نرم افزار باشه.
                  چند تا پیشنهاد دارم:
                  1. از قسمت View RTL Schematic و View Technology Schematic استفاده کنید تا مطمئن بشید که شیفت رجیستر مورد نظرتون پیاده میشه.
                  2. به گزارشات سنتز توجه کنید تا ببینید که احیانا شیفت رجیستر مورد نظرتون حذف نمیشه. این میتونه وقتی اتفاق بیافته که مدارات به نوعی طراحی شده باشن که از نظر منطقی مقدارشون همیشه صفر باشه.
                  3. بیشتر تست کنید مثلا اگر LED دارید شیفت رجیستر رو بهش وصل کنید و ببینید اصلا مقدار میگیره...
                  4. از افراد دیگه ای کمک بگیرید تا به مشکل پی ببرید و علت رو مشخص کنید و به ما هم بگید. با کنار گذاشتن مساله، نسبت به CPLD یا ISE بدبین میشید و ممکنه در آینده رو تصمیم گیری هاتون تاثیر بذاره. تجربه به من نشون داده که همیشه حق با نرم افزارها و قطعاتی بوده که به کار بردیم و مشکل از سمت ما بوده.
                  یا علی.

دیدگاه

سلام. مورد دیگه ای که بهتره چک کنی اینه که ببینی یک قسمت غیر قابل سنتز توی برنامه داری یا نه، مثلاً مقدار اولیه به یک پورت داده باشی که توی شبیه سازی نتیجه میگیری ولی سخت افزار جواب نمیده.
                    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

درسته با دوستام موافقم کدت رو دقت کن خیلی وقتها یک اشتباه باعث می شه حروجی رو صفر در نظر بگیره (هیچ اروری هم نمی ده) و اصلا پیاده سازی نشه

دیدگاه

ممنون از پاسخ هاتون. این مدار رو با استفاده از xc95288xl امروز تست کردیم که مدار مشکلی نداره و اون شیفت رجیستر کار میکنه. حالا نمی دونم مشکل xc95144 چی بوده که مدار رو درست پیاده نمی کرده.

دیدگاه

در صورت امکان گزارش کامل سنتز روی xc95144 رو بزارید تا ببینیم مشکل چی بوده!
                          یا علی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X