اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فاصله سنج آلتراسونیک با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فاصله سنج آلتراسونیک با AVR

با سلام

پروژه کارشناسی من ساخت یک سیستم اندازه گیری ارتفاع مایعات با استفاده از امواج آلتراسونیک است. من برای انجام این کار از مدار فاصله سنج آلتراسونیک موجود در کتاب 11پروژه با AVR استفاده کردم و در آن از تراشه 555 برای تولید پالس 40KHz استفاده کردم و تغییرات مربوط را هم در برنامه اعمال کرده ام. اما پس از مونتاژ روی برد برد، سیستم نمی تواند یک عدد ثابت را به ازای یک ارتفاع مشخص نشان دهد.
    الان دو ماهی است بر روی آن کار کرده ام ، اما به نتیجه ای نرسیده ام.
    خواهشمندم اگر کسی قبلا با این مدار کار کرده است اطلاعاتش را در اختیارم قرار دهد. خیلی ممنونم.

پاسخ : فاصله سنج آلتراسونیک با AVR

سلام. بسیاری از پروژه های این کتاب مشکل دارن. مثل همین فاصله سنج التراسونیک. منم 6 ماه پیش ساختم جواب نداد. وقتی به یکی از استاد های دانشگاه نشون دادم چند تا ایراد از نقشه گرفت. اما من دیگه برطرف نکردم. انداختمش دور. هم پروژه رو هم کتابو که وقتمو هدر داده بود.
    اگه شما عکسشو بزارید فکر کنم یکی 2 تا از ایرادهایی که اون استاده گرفته بود یادم باشه. میگمشون. اما بهتون پیشنهاد میکنم برید تو اینترنت بگردید پیدا کنید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
      سلام. بسیاری از پروژه های این کتاب مشکل دارن. مثل همین فاصله سنج التراسونیک. منم 6 ماه پیش ساختم جواب نداد. وقتی به یکی از استاد های دانشگاه نشون دادم چند تا ایراد از نقشه گرفت. اما من دیگه برطرف نکردم. انداختمش دور. هم پروژه رو هم کتابو که وقتمو هدر داده بود.
      اگه شما عکسشو بزارید فکر کنم یکی 2 تا از ایرادهایی که اون استاده گرفته بود یادم باشه. میگمشون. اما بهتون پیشنهاد میکنم برید تو اینترنت بگردید پیدا کنید...
      سلام
      این عکس مداره
      http://s5.picofile.com/file/8109445242/book_avr_11_pro_3.pdf.html

ممنون میشم کمک کنید.

دیدگاه

سلام
        من این مدارو چند ماه پیش یستم و جواب گرفتم
        البته فک کنم کمتر از سه متر و تونستم اندازه بگیرم.
        فقط باید فرکانس مرکزی lm567 و رو 40khz تنظیم کنی...
        البته استفاده از max واسه تقویت سیگنال و انجام ندادم و از 4049 استفاده کردم.
        تقویت گین سیگنال دریافتی هم متغیر گذاشتم تا بتونم با اسکوپ یه ورودی در حد مجاز به lm567 بدم.
        در کل اگه اسیلوسکوپ داشته باشی و یکم تجربه، مدارش جواب میده.
        یه سرچی تو اینترنت بزن ، در مورد نقشه ماژول های sr0x ،اطلاعات خوبی در باره سخت افزارش گیرت میاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirxer
          سلام
          من این مدارو چند ماه پیش یستم و جواب گرفتم
          البته فک کنم کمتر از سه متر و تونستم اندازه بگیرم.
          فقط باید فرکانس مرکزی lm567 و رو 40khz تنظیم کنی...
          البته استفاده از max واسه تقویت سیگنال و انجام ندادم و از 4049 استفاده کردم.
          تقویت گین سیگنال دریافتی هم متغیر گذاشتم تا بتونم با اسکوپ یه ورودی در حد مجاز به lm567 بدم.
          در کل اگه اسیلوسکوپ داشته باشی و یکم تجربه، مدارش جواب میده.
          یه سرچی تو اینترنت بزن ، در مورد نقشه ماژول های sr0x ،اطلاعات خوبی در باره سخت افزارش گیرت میاد.
          سلام
          گفته شده که پایه { 5 } lm567 باید 40khz باشه ولی من با فرکانس متر (مولتی متر ) هیچ فرکانسی رو نمی زنه فقط صفر نشون میده . مدار رو هم چند بار چک کردم ولی باز تغیییری نکرد شما میدونید مشکل مدار من از کجاست
          ممنونم :applause:

دیدگاه

سلام
            ابتدا اتصالات و با دقت چک کن.
            اگر به اسیلوسکوپ دسترسی داشته باشی بهتره، اما اگر هیچ فرکانسی در خروجی پین پنج نداری
            آی سی رو عوض کن، شاید دوستمون سوخته! :cry:
            اینم بگم که دیتاشیت بهترین مرجعه،مطالعش و بستن مدار راه اندازی که معرفی میکنه،برا تست قطعه روش خوبیه!
            جواب میده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X