اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست آموزش فارسی ccs

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست آموزش فارسی ccs

سلام .
    لطفا اگه کسی آموزش فارسی ccs رو داره لطف کنه لینکش رو قرار بده .
    و اگه اطلاعاتی در مورد فیوزبیت PIC و نحوه تنظیم روی کریستال خارجی رو دارید ممنون میشم کمک کنید. :rolleyes:

پاسخ : درخواست آموزش فارسی ccs

یه تاپیک من زدم. افتاد تو دانشگاهم یه چند وقته نتونستم پست جدید بذارم اما ایشالا یه چند روز دیگه یه قسمت جدید رو میگم
    اگه سوالی داشتی همونجا میتونی بپرسی
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81794.0
    یه سری pdf آموزشی هم دارم چون با شماتیک و اینا هستند حجمشون زیاده ولی اگه خواستی پ میکنم
    AYRIC

دیدگاه

خیلی ممنون >>>> :wow: :wow: :wow:<<<<
      آقا ما منتظر این PDF هستیم و اگه لطف کنی در مورد فیوزبیت ها یکم توضیح بدی که دیگه خیلی عالی میشه .
      بازم ممنون.

دیدگاه

rar کردم حجمش نصف شد :mrgreen:
        یه pdf آموزش کلی هست که فایلی باهاش پیوست نشده. بقیه آموزش ها که هر کدوم توی یه پوشه هستند با فایل شماتیک هستند

فیوزبیت ها توی pic عین avr نیست که هی بخواید تنظیمش کنید. با دستورات کانفیگ فیوزبیت ها هم خودشون تنظیم میشن. درد سر نداره خیالت راحت :biggrin:
        AYRIC

دیدگاه

درود فراوان بر شما :nice:
          فایل کجاست؟

دیدگاه

ببخشید یادم رفت لینک رو بذارم :mrgreen:

http://s1.picofile.com/file/7962478595/persian_education_ccs.rar.html
            AYRIC

دیدگاه

اینم دو تا فایل دیگه(که البته من خودم تا حالا نخوندمشون):
              http://mhjmail.persiangig.com/Electronics/PIC/Educational/PIC1.ppt
              و
              http://mhjmail.persiangig.com/Electronics/PIC/Educational/PIC_micro_intruduction.pdf
              در ضمن یک سری پروژه هم که اکثرا با CCS نوشته شدن تو زیر_انجمن "پروژه های تکمیل شده" هستن که به درد می خورن.
              در ضمن ، چرا دنبال فارسی می گردید؟ اگر زبانتون خوب نیست ، بهتره که سعی کنید یواش یواش روی انگلیسی هم کار کنید ( دیر یا زود مجبور هستید که دیتاشیت ها رو بخونید یا به سایت ها و انجمن های خارجی برید)
              ----------
              در مورد فیوز بیت ها هنوز سوال دارید؟ چی می خواید بدونید؟
              اگر از بخش ویزارد استفاده کنید یه مقدار از این فیوز بیت ها به صورت خودکار تولید میشه.
              اگر می خواید تمام فیوز بیت هایی که میکرو شما داره رو به همراه یه مختصر توضیح در مورد هر کدوم ببینید به فایل مربوطه میکروتون( همونی که include می کنید) مراجعه کنید(داخل پوشه نصب برنامه PICC-CCS)
              دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

ممنون :nice:
                در مورد فیوزبیت ها میخواستم بدونم که آیا مثل avr نیاز به تنظیم داره ؟
                چون من واسه شروع یه کد ساده روی میکرو ریختم ولی عمل نکرد در صورتی که در پروتیوس جواب میداد و من تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که باید فیوزبیت هاش روی کریستال خارجی تنظیم بشه ! :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m e h r d a d
                  در مورد فیوزبیت ها میخواستم بدونم که آیا مثل avr نیاز به تنظیم داره ؟
                  چون من واسه شروع یه کد ساده روی میکرو ریختم ولی عمل نکرد در صورتی که در پروتیوس جواب میداد و من تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که باید فیوزبیت هاش روی کریستال خارجی تنظیم بشه ! :rolleyes:
                  آره می خواد
                  بسته به نوع میکرویی که شما دارید باهاش کار می کنید.
                  مثلا فعال کردن PLL می تونه کلاک رو تغییر بده
                  یا فعال سازی واچ داگ می تونه کاری کنه که برنامه شما اصلا کار نکنه. یه چند تاش رو من اینجا می ذارم(تعدادش زیاده همه رو نمی تونم بذارم):
                  · LP, XT, HS, RC
                  این برای انتخاب کلاکه.
                  اولی از راست روی اسیلاتور آر_سی داخلی
                  دومی برای کریستال فرکانس بالا(4 مگ برای یه سری و 10 مگ برای یه سری دیگه)
                  سومی برای کریستال فرکانس پایین
                  آخری هم برای اوسیلاتور با قدرت کم و زیر 200 کیلو
                  · WDT, NOWDT
                  اولی برای از کار انداختن واچ_داگ
                  · PROTECT, NOPROTECT
                  اولی برای نداشتن حفاظت در برابر خواندن اطلاعات توسط اشخاص دیگر
                  · PUT, NOPUT (Power Up Timer)
                  اولی برای نداشتن تایمر راه_اندازی
                  · BROWNOUT, NOBROWNOUT
                  اولی برای نداشتن براون_اوت که اگه از یه مقدار سطح ولتاژ تغذیه کمتر شد ریست کنه
                  دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

اینا رو که شما فرمودی چطوری باید تنظیم کنم ؟ :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m e h r d a d
                      اینا رو که شما فرمودی چطوری باید تنظیم کنم ؟ :rolleyes:
                      اینجوری:
                      کد:
                      #Fuses P2B3          //using RB# as CCP2 output 
                      #fuses NOWDT          //No Watch Dog Timer
                      #FUSES HS            //High speed Osc (> 4mhz)
                      #FUSES NOPROTECT        //Code not protected from reading
                      #FUSES NOBROWNOUT        //No brownout reset
                      #FUSES NOPUT          //No Power Up Timer
                      #FUSES NOCPD          //No EE protection
                      #FUSES NODEBUG         //No Debug mode for ICD
                      #FUSES NOLVP          //No low voltage prgming, B3(PIC16) or B5(PIC18) used for I/O
                      #FUSES NOWRT          //Program memory not write protected
                      #fuse NOOSCSEN         // oscillator switching
                      #FUSES STVREN          //Stack full/underflow will cause reset
                      #FUSES NOWRTC          //configuration not registers write protected
                      #FUSES NOCPD          //No EE protection
                      #FUSES NOEBTRB         //Boot block not protected from table reads
                      #FUSES NOWRTB          //Boot block not write protected
                      #FUSES NOCPB          //No Boot Block code protection
                      #FUSES NOEBTR          //Memory not protected from tab
                      این دستورات ( حالا هر کدوم که خواستید یا غیر از اینا ) در بالاترین سطر ها باید نوشته بشن.
                      من به شخصه اول دستورات include رو می ذارم بعد اینا رو ( واگر دستور device برای تنظیم adc رو هم داشته باشم بالای این دو تا ) ، بعد باقی دستورات رو (شامل define ها ، متغیر های عمومی ، تعریف توابع ، تابع مین و بعد باقی توابع )
                      نمی دونم چقدر AVR کار کردید ، اگر زبان سی بلد باشید می دونید که اونایی که جلوی هر دستور هست بعد از // توضیحات هر دستوره.

دیدگاه

من فکر میکردم فیوز بیت ها رو باید مثل avr به صورت جداگانه تنظیم کنم .
                        با این حال یک سوال پیش میاد و اونم اینه که چطوری فیوز ها رو 0 یا 1 کنیم ؟ :read:
                        آیا نوشتن در اول برنامه به معنی 1 شدن فیوزبیت مربوطه هست ؟ :question:

دیدگاه

این تنظیم رو در نظر بگیرید:
                          کد:
                          #fuses noprotect
                          حالا این رو هم نگاه کنید
                          کد:
                          #fuses protect
                          اگر از اولی استفاده کنید محافظت رو غیر فعال می کنه و اگر از دومی استفاده کنید محافظت رو فعال می کنه.
                          پس یکی بیت مربوطه رو صفر می کنه و یکی دیگه یک.
                          حالا کدوم صفر می کنه و کدوم یک ، من نمی دونم - نیازی هم نیست
                          مهم اینه که شما اگر به "محافظت از کد" احتیاج داشته باشید از اولی استفاده کنید و اگر احتیاج نداشته باشید از دومی استفاده کنید ( یا اینکه اصلا استفاده نکنید تا به حالت پیش فرض باشه)

دیدگاه

با توجه به نوع سوالاتون پیشنهاد می کنم که اول یه دور یه کتاب آموزشی در این مورد بخونید یا تاپیک هایی مثل http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81794.0 رو پیگیری کنید . و در نهایت دو سه تا برنامه نوشته شده رو مرور کنید و با نوع دستورات در این نرم افزار/کامپایلر آشنا بشید

دیدگاه

مشکل همین بود که نمیدونستم چطوری فیوزبیت رو تنظیم کنم که شما زحمتش رو کشیدی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X