اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدوم یک از میکروهای AVR الان تو بازار راحت تر پیدا میشوند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدوم یک از میکروهای AVR الان تو بازار راحت تر پیدا میشوند؟

سلام

راستش من خیلی وقته که میکرو AVR از بازار نخریده ام و همش با این نرم افزار پروتئوس مشغول بوده ام.
    الان میخوام یک برد بزنم که شاید تولیدش به چند صد تا هم برسه.
    میخواستم ببینم مثلا مگا 8 ، 16 ، 32 ، 64 و یا 128 هنوز راحت پیدا میشن یا براشون جایگزین بهتر و یا حتی ارزونتر اومده؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : کدوم یک از میکروهای AVR الان تو بازار راحت تر پیدا میشوند؟

سلام...شما باید با توجه به نیازتون ...اینکه چند پین ورودی خروجی...اینتراپت...تعداد تایمر ها و ....... میکروتون رو انتخاب کنید...ولی اگه قصد استفاده از همون نمونه های بالا رو دارید بله همشون موجود اند...به فروشگاه همین سایت یه سر بزنید....
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

پاسخ : کدوم یک از میکروهای AVR الان تو بازار راحت تر پیدا میشوند؟

:nerd: با سلام
      در ایران فقط سری ATtiny کمیاب است و این بزرگترین عیب بازار الکترونیک ایران است به نظر من!
      بنده یه طرح الکترونیکی از یک شرکت داشتم که فقط نیاز به 8 پین از میکرو بود! هرچی دنبال میکروهای کوچک و ارزان گشتم به جایی نرسیدم!
      در پایان از مگا8 استفاده کردم!
      هرچند مگا8 نیز قیمت مناسبی دارد ولی خب یک ای سی 28 پایه است که برای کارهای کوچک کمی بزرگ است!
      برخی مدلهای ATtiny با 8 الی 12 پایه برای برخی موارد بسیار مناسب است که در ایران به ندرت یافت می شود! :read:
      وگرنه مواردی که شما نام بردید از پرمصرف ترین و از پر دسترس ترین نوع میکرو در ایران است!
      آنچه كه باعث موفقيت انسان ها مي شود سخت كوشي است و نه نخبه بودن! Porsche 911 Turbo S 181.000 $ USD
      جناب سعدی فرموده بودند: "بر احوال ان مرد باید گریست _ که دخلش بود نوزده، خرجش بیست!"
      که اگه الان بود باید میگفت: "بود حال و احوال آن مرد زار _ که دخلش ریال است ، خرجش دلار :|"
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80472.msg489565#msg489565
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82242.msg501926#msg501926

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X