اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور اولتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور اولتراسونیک

سلام
    کسی نحوه ی کار با اولتراسونیک های SRF رو میدونه؟
    من یه SRF05 دارم. هر پایه رو باید به کجای میکرو وصل کنم؟کلا چه طوری راه اندازی میشه؟ و ...
    کسی میتونه یک آموزش ازشون بزاره؟(لطفا بدیهیات مثل اینکه بر اساس صوت کار میکنه و ... رو نگید، فقط بگید چه طور راه اندازی و استفادش کنیم. کدوم پایه به کجا وصل بشه و چه جور باید براش کد بزنیم. اگر یه نمونه کد هم بدید خیلی عالیه)
    مرسی

پاسخ : سنسور اولتراسونیک

نوشته اصلی توسط saate777
    سلام
    کسی نحوه ی کار با اولتراسونیک های SRF رو میدونه؟
    من یه SRF05 دارم. هر پایه رو باید به کجای میکرو وصل کنم؟کلا چه طوری راه اندازی میشه؟ و ...
    کسی میتونه یک آموزش ازشون بزاره؟(لطفا بدیهیات مثل اینکه بر اساس صوت کار میکنه و ... رو نگید، فقط بگید چه طور راه اندازی و استفادش کنیم. کدوم پایه به کجا وصل بشه و چه جور باید براش کد بزنیم. اگر یه نمونه کد هم بدید خیلی عالیه)
    مرسی
    سلام. بدون مقدمه:
    روش کار خیلی سادست ابتدا با یکی از تایمرها یک فرکانس 42کیلوهرتز بساز (بمدت 1میلی ثانیه)و بعد از یک طبقه تقویت به سنسور فرستنده بفرست. سپس حدود 30~40 میلی ثانیه منتظر دریافت دیتا از ورودی میشی(البته خروجی سنسور گیرنده را باید به یه فیلتر پایین گذر و یه صبقه تقویت وصل کنی بعد بدی به میکرو)
    اگه واسه فاصله سنجی هم میخوای استفاده کنی باید با تایمر مدت زمان ارسال پالس و دریافت را محاسبه کنی و بعد با توجه به سرعت صوت در هوا میشه فاصله را بدس آورد.
    ای کاش در برابر نعمتهای خداوند شاکر بودیم!!

دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه برای تشخیص حرکت می خوای استتفاده کنی من یک پروژه درست کردم

برای تشخیص حرکت حرکت وقتی چیزی جلوی سنسور ها ش تکون می خورد خروجیش 12 میومد

بگو تا فول کامپلت برات پ کنم.
      "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
      ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
      ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
      پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمود هاشمی
        سلام. بدون مقدمه:
        روش کار خیلی سادست ابتدا با یکی از تایمرها یک فرکانس 42کیلوهرتز بساز (بمدت 1میلی ثانیه)و بعد از یک طبقه تقویت به سنسور فرستنده بفرست. سپس حدود 30~40 میلی ثانیه منتظر دریافت دیتا از ورودی میشی(البته خروجی سنسور گیرنده را باید به یه فیلتر پایین گذر و یه صبقه تقویت وصل کنی بعد بدی به میکرو)
        اگه واسه فاصله سنجی هم میخوای استفاده کنی باید با تایمر مدت زمان ارسال پالس و دریافت را محاسبه کنی و بعد با توجه به سرعت صوت در هوا میشه فاصله را بدس آورد.
        جناب هاشمی کلا سروته گرفتی ماجرارو
        SRF05 یه ماژوله که خروجی فاصله داره و اصلا فرکانسو تایمرو اندازه گیری زمان رفتو برگشت صوت رو نداره
        شما تغذیه رو وصل میکنی به پایه Trigle به پالس میدی
        ماژول هم روی یه پایه دیگه یه پالس متناسب با فاصله رو میده
        همین
        ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت SRF05
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
          جناب هاشمی کلا سروته گرفتی ماجرارو
          SRF05 یه ماژوله که خروجی فاصله داره و اصلا فرکانسو تایمرو اندازه گیری زمان رفتو برگشت صوت رو نداره
          شما تغذیه رو وصل میکنی به پایه Trigle به پالس میدی
          ماژول هم روی یه پایه دیگه یه پالس متناسب با فاصله رو میده
          همین
          ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت SRF05
          سلام استاد بیرامی . بله حق با شماست. ماژول خروجی متناسب با فاصله میده ولی من روش کلی و درایو خود سنسورها را گفتم. البته بیشتر زیاده گویی بود تا راهنمایی :mrgreen:
          ای کاش در برابر نعمتهای خداوند شاکر بودیم!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمود هاشمی
            سلام استاد بیرامی . بله حق با شماست. ماژول خروجی متناسب با فاصله میده ولی من روش کلی و درایو خود سنسورها را گفتم. البته بیشتر زیاده گویی بود تا راهنمایی :mrgreen:
            این لینک که زحمتشو آقای ایمانی فر کشیده میتونه راهنمای خوبی برای دوستمون باشه
            راه اندازی ماژول آلتراسونیک HC-SR04
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X