اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اختلاف چند متر تا چند صد متری مکان اصلی با چیزی که gps sim908 نمایش می دهد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اختلاف چند متر تا چند صد متری مکان اصلی با چیزی که gps sim908 نمایش می دهد

سلام
    اختلاف چند متر تا چند صد متری مکان اصلی با چیزی که gps نمایش می دهد
    آدرس واقعی سبز نمایش داده شده و آدرس هایی که sim908 نشون میده قرمز

چند نکته که ممکنه تاثیر گذار یا بی اثر باشه
    دستوری که برای استخراج اطلاعات gps استفاده می کنم: AT+CGPSINF=0
    آنتن gps از آنتن با سیم چند متری هست که از فروشگاه همین سایت خریدم. یک بار آهنربای زیرش افتاد با چسب چسبودن سر جاش.
    gps حدود 8 9 تا ماهواره را پیدا می کنه.
    آنتن کنار پنجره است

پاسخ : اختلاف چند متر تا چند صد متری مکان اصلی با چیزی که gps sim908 نمایش می دهد

ببخشید میشه بگید فرایند پیاده سازی این برنامه چیه؟ بصورت کلی . البته اگر امکانش هست.

دیدگاه

پاسخ : اختلاف چند متر تا چند صد متری مکان اصلی با چیزی که gps sim908 نمایش می دهد

سلام
      آقا وقتی شما چندین بار AT+CGPSINF=0 رو بفرستید و اگر ماژول مکانشو پیدا کرده باشه دیگه عددا تغییر نمیکنن
      من خودم اینو تست کردم واگر خطا داشته باشه مثلا میره چند متر اونطرف تر نه که هر دفعه یه جایی باشه
      من نمیدونم شما چطوری اینو بردی روی نقشه ولی فک میکنم مشکل از این قسمت باشه
      شما اعداد مربوط به لانگ و لت رو باید طبق فرمول تبدیل درجه و دقیقه به مختصات حساب کنید که نمیدونم این کار رو درست انجام میدید یا خیر
      ولی برای بررسی AT+CGPSINF=0 رو بفرستید و ببینید واقعا اعداد خروجی داره تغییر میکنه یا برنامه شما هر دفعه یه چیزی نشون میده
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات
      کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
      شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
      فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
        سلام
        آقا وقتی شما چندین بار AT+CGPSINF=0 رو بفرستید و اگر ماژول مکانشو پیدا کرده باشه دیگه عددا تغییر نمیکنن
        من خودم اینو تست کردم واگر خطا داشته باشه مثلا میره چند متر اونطرف تر نه که هر دفعه یه جایی باشه
        من نمیدونم شما چطوری اینو بردی روی نقشه ولی فک میکنم مشکل از این قسمت باشه
        شما اعداد مربوط به لانگ و لت رو باید طبق فرمول تبدیل درجه و دقیقه به مختصات حساب کنید که نمیدونم این کار رو درست انجام میدید یا خیر
        ولی برای بررسی AT+CGPSINF=0 رو بفرستید و ببینید واقعا اعداد خروجی داره تغییر میکنه یا برنامه شما هر دفعه یه چیزی نشون میده
        درسته هر دفعه که position fix میشه یک جا وای میسه و زیاد جابجا نمی شه البته خیلی وقت های جای اشتباهی وای میسته. منظورم از اون جاهای قرمز به اضای هر بار روشن خاموش کردن sim908 هست.
        محاسباتم را چک کرده ام و مشکلی از اون بابت وجود ندارد یعنی دقیقه را به decimal تبدیل کرده ام و بعد به گوگل داده ام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aziziphp
          سلام
          اختلاف چند متر تا چند صد متری مکان اصلی با چیزی که gps نمایش می دهد
          آدرس واقعی سبز نمایش داده شده و آدرس هایی که sim908 نشون میده قرمز

چند نکته که ممکنه تاثیر گذار یا بی اثر باشه
          دستوری که برای استخراج اطلاعات gps استفاده می کنم: AT+CGPSINF=0
          آنتن gps از آنتن با سیم چند متری هست که از فروشگاه همین سایت خریدم. یک بار آهنربای زیرش افتاد با چسب چسبودن سر جاش.
          gps حدود 8 9 تا ماهواره را پیدا می کنه.
          آنتن کنار پنجره است
          سلام دوست من _ ماهم یک آنتن اکتیو داشتیم که آنتنش آهنرباش کنده شد و موقعیت اشتباه میداد _ یک آنتن جدید خریدیم درست شد
          شماهم با یک آنتن جدید تست کن_احتمالا اوکی بشه
          ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

دیدگاه

سلام
            عالی بوود
            کسی میتونه در باره نوع و فرمت مکان منو راهنمایی کنه ؟

1 Latitude 2447.0944 Latitude in ddmm.mmmm format
            Leading zeros transmitted
            2 N/S Indicator N Latitude hemisphere indicator
            ‘N’ = North
            ‘S’ = South
            3 Longitude 12100.5213 Longitude in dddmm.mmmm format
            Leading zeros transmitted
            4 E/W Indicator E Longitude hemisphere indicator
            'E' = East
            'W' = West
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aziziphp نمایش پست ها
              درسته هر دفعه که position fix میشه یک جا وای میسه و زیاد جابجا نمی شه البته خیلی وقت های جای اشتباهی وای میسته. منظورم از اون جاهای قرمز به اضای هر بار روشن خاموش کردن sim908 هست.
              محاسباتم را چک کرده ام و مشکلی از اون بابت وجود ندارد یعنی دقیقه را به decimal تبدیل کرده ام و بعد به گوگل داده ام.
              دوست عزیز میشه بفرمایید محاسباتش چطوریه؟
              یعنی چی که دقیقه رو به دسیمال تبدیل کردین؟؟

دیدگاه

با سلام
                تنظیمات نرم افزار گوگل ارث باید به صورت زیر باشد.چون اطلاعات ماژول در مد صفر به صورت NMEA است.
                داده های ما به این صورت مثلا (5423.118184E,3522.876763N)است.
                که دورقم اول،مقدار درجه است وبقیه اعداد، دقیقه هستند
                5423.118184E-> 54° 23.118184'E
                نکته دیگه اینکه کنار پنجره بودن آنتن کافی نیست و خود ماژول هم باید کنار پنجره باشد و آنتن بیرون از ساختمان به یه آهنی چیزی وصل بشه.
                بنده در بهترین حالت به خطای 10 متر رسیدم.
                موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X