اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با gpio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با gpio

با سلام خدمت اساتید محترم من یک development board lpc1768 دارم که خودم طراحی وساختم حالا یک مشکلی داره اونم اینه که وقتی پورت 2 میکرو رو صفر یا یک میکنم ولتاژ خروجیش 2.8 است البته این ولتاژ برای پین های آزاد پورت 2 هست چون از 8 بیت اولش برای دوتا latch استفاده کردم که خروجی latch ها درسته هر مقداری که روش قرار میدم رو نشون میده ولی بقیه پین ها مقدارش تغییر نمیکنه این مشکل میتونه به طراحی pcb مربوط بشه؟ یا اگر نه مشکل از کجاست به نظر شما

پاسخ : مشکل با gpio

سلام
    مشکلی که مطرح کردید ربطی به سخت افزار نداره.
    شاید هنگام لحیم کاری به میکرو آسیب رسیده باشه.
    البته یکی دو تا احتمال برنامه نویسی هم میدم.
    این که میگید ولتاژ خروجی 2.8 ولت هست یعنی ربطی به صفر یا 1 بودن رجیستر FIOSET نداره و کلا 2.8 میده تو خروجی یا صفر هم میشه؟
    کل پروژه رو پ کنید ، چک میکنم.
    تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

ممنون از پاسختون برنامه ای که توش میریزم اینه
      LPC_GPIO2->FIODIR =0xffff;
      LPC_GPIO0->FIOSET= 1<<8;
      منتها میگم فرقی نمیکنه صفر یا یک میکنم همش ولتاژ خروجیش 2.8 هست شما گفتید در لحیم کاری ممکنه آسیب دیده باشه میخواستم بدونم اگه آسیب دیده باشه تمام بیت های یک پورت آسیب میبینه یا ممکنه بعضی از بیت هاش دچار مشکل بشه اخه این مورد برای پورت صفر میکرو هم اتفاق افتاده یعنی همین برنامه رو برای پورت صفر هم نوشتم همین جواب رو گرفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintanharpd
        ممنون از پاسختون برنامه ای که توش میریزم اینه
        LPC_GPIO2->FIODIR =0xffff;
        LPC_GPIO0->FIOSET= 1<<8;
        منتها میگم فرقی نمیکنه صفر یا یک میکنم همش ولتاژ خروجیش 2.8 هست شما گفتید در لحیم کاری ممکنه آسیب دیده باشه میخواستم بدونم اگه آسیب دیده باشه تمام بیت های یک پورت آسیب میبینه یا ممکنه بعضی از بیت هاش دچار مشکل بشه اخه این مورد برای پورت صفر میکرو هم اتفاق افتاده یعنی همین برنامه رو برای پورت صفر هم نوشتم همین جواب رو گرفتم
        ببین من زیاد LPC سر در نمیارما یعنی کلا سر در نمیارم :mrgreen: ولی اینی که نوشتی پورت 2 رو خروجی تعریف کردی و پورت 0 رو مقدار دادی
        درسته؟
        زندگی یعنی امید و حرکت
        کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
        سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
        به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

سلام
          علاوه بر موردی که آقای ایمانی فر اشاره کردند
          این هم در نظر بگیرید که شما 16 بیت پر ارزش پورت 2 رو خروجی نکردی!

دیدگاه

البته من اولش گفتم که من این دوتا پورت رو تست کردم جفتش رو هم خروجی تعریف کردم منتها اینجا داشتم کپی میکردم خط بالای کدم رو کپی نکردم میگم جفت پورتها رو خروجی تعریف کردم و مقدار دهی کردم ولی وضعیت پایه ها همون طور که گفتم تغییری نمیکنه 2.8 ولت هست ولتاژش من فکر میکنم چیپم دچار مشکل شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintanharpd
              البته من اولش گفتم که من این دوتا پورت رو تست کردم جفتش رو هم خروجی تعریف کردم منتها اینجا داشتم کپی میکردم خط بالای کدم رو کپی نکردم میگم جفت پورتها رو خروجی تعریف کردم و مقدار دهی کردم ولی وضعیت پایه ها همون طور که گفتم تغییری نمیکنه 2.8 ولت هست ولتاژش من فکر میکنم چیپم دچار مشکل شده
              این خط بالای کدتون که گفتید احتمالا این که نیست:
              LPC_GPIO2->FIODIR=0xffff0000;

دوست عزیز اگه میخوای از برنامه مطمئن بشی کل برنامه رو بذار.
              اگه مطمئنی ، مشکل برمیگرده به چیپ.

دیدگاه

همون طور که گفتید و خودم هم در آخر بهش رسیدم مشکل از چیپ بود عوض کردم کلا درست شد فقط ناراحتم از اینکه این همه الکی سر کار بودم :NO: خیلی جالبه پروگرام میشد ولی پورت 0 و 2 مشکل داشت تا حالا به یه همچین موردی بر نخورده بودم ولی بازم ممنون از راهنماییتون :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X