اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوچک و بزرگ شدن و لرزیدن تصویر مانیتور کامپیوترم!(مشکل چیه؟)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کوچک و بزرگ شدن و لرزیدن تصویر مانیتور کامپیوترم!(مشکل چیه؟)

سلام بچه ها
    من یه مانیتور LG 500E دارم.

آقا این مال حدودا 13 ساله. الان صفحه ش بعضی مواقع مشکل داره. همین الان هم که دارم می نویسم اذیت میکنه. سایز صفحه کوچیک و بزرگ میشه بعضی مواقع هم یه پالس هایی صفحه ش میزنه انگار که می خواد بسوزه. به نظرتون مشکلش چیه؟ باید قیدشو بزنم؟

پاسخ : کوچک و بزرگ شدن و لرزیدن تصویر مانیتور کامپیوترم!(مشکل چیه؟)

سلام نمیدونم چطور لرزشی داره مانیتور اما اگر مانیتورت گوشه هاش لرزش های کوچیک داره طوریکه یجا ثابت نیست.ممکنه مشکل از مکان قرارگیری مانیتورت باشه.ببین کنار مانیتورت بلندگو و اشیا مغناطیسی نباشه چون وجود اهن ربا کنار مانیتور باعث لرزش صفحه میشه.
    موفق باشید.
    Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

نه فکر میکنم مشکل داره. :sad:

دیدگاه

اسپیکرارو که نچسبوندین کنار مانیتور ؟ کابلتونم چک کنید .
        [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
        وبسایت ختم صلوات
        http://www.salavaty.com/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_star
          اسپیکرارو که نچسبوندین کنار مانیتور ؟ کابلتونم چک کنید .
          مهندس جان من 13 ساله کامپیوتر دارم. اینو می دونم که اسپیکر نچسبونم. :smile: کابل هم فکر نمیکنم. احتمال 99٪ مشکل از خود مانیتور هستش. بیشتر مواقع کامپیوتر رو وقتی می ذارم روی دانلود به صورت دستی خاموشش میکنم تا برق مصرف نکنه. احتمال میدم این بهش صدمه زده باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
            مهندس جان من 13 ساله کامپیوتر دارم. اینو می دونم که اسپیکر نچسبونم. :smile: کابل هم فکر نمیکنم. احتمال 99٪ مشکل از خود مانیتور هستش. بیشتر مواقع کامپیوتر رو وقتی می ذارم روی دانلود به صورت دستی خاموشش میکنم تا برق مصرف نکنه. احتمال میدم این بهش صدمه زده باشه.
            خوب منم برای دانلود همین کارو انجام می دهم .مشکلی پیش نیومده خیلی بعید می دونم از این باشه.انشالله زودتر درست شه.
            [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
            وبسایت ختم صلوات

دیدگاه

عامو بحث نکون ! برو یه بار با دقت ببین بقل مونیتورت اسپیکره یا نه ؟ شاید.............

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_star
                خوب منم برای دانلود همین کارو انجام می دهم .مشکلی پیش نیومده خیلی بعید می دونم از این باشه.انشالله زودتر درست شه. :rolleyes:
                مانیتور شما هم CRT هستش؟(مثل مال من)
                نوشته اصلی توسط Takesh-2
                عامو بحث نکون ! برو یه بار با دقت ببین بقل مونیتورت اسپیکره یا نه ؟ شاید.............
                :biggrin:
                فقط امیدوارم بهم نگی که تعمیرات انجام میدی! :mrgreen:

دیدگاه

بله.
                  امروز جایی خوندم screensavre ها برایی محافظت از مانیتورها برای جلوگیری از سوختن فسفر های مانیتورهای قدیمی استفاده می شدن.قبلنا برای ساخت پیکسلای صفحه نمایش از فسفر استفاده می شده و اگه این پیکسل ها با مقیاس یکسان تو یک بازه طولانی می درخشیدند باعث تغییر رنگ سطح شیشه ای مانیتور می شده.تو مانتیتورهای cRT تک رنگ اگه یک تصویر ساکن برای زمان زیادی استفاده شه مشکلات زیادی برای مانیتور درست می شه.با اومدن LCD ها دیگه نیازی به این برنامه نیست.
                  جای تامل داردددددددددها.
                  من نمی دونم چرا هرچی بک گراند می زارم یک بار PC رو REBOOT کنم می پره و جاش صفحه ی مشکیه؟
                  وبسایت ختم صلوات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_star
                    بله.
                    امروز جایی خوندم screensavre ها برایی محافظت از مانیتورها برای جلوگیری از سوختن فسفر های مانیتورهای قدیمی استفاده می شدن.قبلنا برای ساخت پیکسلای صفحه نمایش از فسفر استفاده می شده و اگه این پیکسل ها با مقیاس یکسان تو یک بازه طولانی می درخشیدند باعث تغییر رنگ سطح شیشه ای مانیتور می شده.تو مانتیتورهای cRT تک رنگ اگه یک تصویر ساکن برای زمان زیادی استفاده شه مشکلات زیادی برای مانیتور درست می شه.با اومدن LCD ها دیگه نیازی به این برنامه نیست.
                    جای تامل داردددددددددها.
                    من نمی دونم چرا هرچی بک گراند می زارم یک بار PC رو REBOOT کنم می پره و جاش صفحه ی مشکیه؟
                    :rolleyes:
                    این مانیتورهای سامسونگ و LG خیلی خوب عمر میکنه. ولی فکر میکنم مال من دیگه عمر خودش رو کرده. طرفای ما رطوبت زیاده و دما هم بالا. من فکر میکنم رو اصطلاکش تاثیر گذاشته. یعنی کمتر عمر میکنه. گاهی اوقات که پشت کامپوتر میشینم احساس میکنم این مانیتورهای CRT آدم رو گرم میکنه. مصرفش هم زیاده. باید برم یه LCD بگیرم.
                    اون از سیستم عاملته.

دیدگاه

:biggrin:
                      فقط امیدوارم بهم نگی که تعمیرات انجام میدی! :mrgreen:
                      خو مگه چیه؟ :rolleyes:

دیدگاه

سلام

احتمالا از فرکانس تصویر نیست ؟؟!!

فرکانس باید روی 60 هرتز و گرافیک ویندوز رو روی 32 بزار ببین ردیف میشه یا نه

البته اینا رو نمیدونم ویندوز7 ایا داره یا نه؟؟؟
                        "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                        ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                        ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                        پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

سلام.منم ی مانیتور داشتم ک همین اطفالو از خودش در میاورد و خیلی اتفاقی فهمیدیم که اگه بادبهش بخوره(بغلش) تصویر خوب میشه oo:.گویا مشکل از حرارت داخل مانیتور هست که با خنک شدن حل میشه. :redface:

دیدگاه

یادش بخیر اولین مانیتورم بود!
                            الان دیگه کامپیوتر ندارم :cry:
                            ببین سیم پیچ دور لامپ تصویر جا به جا نشده
                            احتمال میدم مشکلش همین باشه

حتما چک کن خبرشو بده
                            اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

سلام بچه ها
                              من یه مانیتور LG 500E دارم.

آقا این مال حدودا 13 ساله. الان صفحه ش بعضی مواقع مشکل داره. همین الان هم که دارم می نویسم اذیت میکنه. سایز صفحه کوچیک و بزرگ میشه بعضی مواقع هم یه پالس هایی صفحه ش میزنه انگار که می خواد بسوزه. به نظرتون مشکلش چیه؟ باید قیدشو بزنم؟
                              با سلام

1-مشکل شما پارازیت در قسمت هوریزنتال می باشد این مشکل زمانی ایجاد می شه که یک خازن حدود 3.3 تا 10 میکرو فاراد 50 ولت تا 80 ولت خراب داره که باعث این عیب می شه.

2- زمانی که تصویر کوچک می شه یک ترانزیستور که بدنه خنک کننده که دور های ولتاژ رو احاطه کرده داره خراب می شه که با عوض شدن ان مشکل حل می شه البته اول بایستی مشکل لرزش رو حل کنی. :nice:

موفق باشید

هیچ چیز واقعا خراب نیست! حتی ساعتی که از کار افتاده دوبار در روز´زمان را درست نشان می دهد و امید سرابی است که اگر ناپدید شود همه از تشنگی خواهیم سوخت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X