اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی چند سنسور IR در کنار هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی چند سنسور IR در کنار هم

سلام
    من میخواستم چندتا ماژول گیرنده فرستنده IR tcrt5000 رو تو فاصله کم راه اندازی کنم،به طوریکه با نزدیکی دستم روی هر کدوم روی بقلیش نویز نیفته و اشتباهی رخ نده (که در حالت معمولی دقیقا دو یا سه تا با هم باز تابش ایجاد میکنن و اختلال بوجود میاد)
    حالا سوالم اینه که میشه مثلا یه گیرنده فرستنده رو بیام با میکرو کد ارسال کنم که مثلا اگه فرستندش 1001 رو فرستاد گیرنده بقلی که اشتباه گرفت این کد رو رد نکنه ولی واسه خودش که باید بگیره این رو بفهمه
    خلاصه میخوام بدونم چجوری باید اینکار رو بکنم یا راه بهتری سراغ دارین که این سنسورها در کنار هم دوپلیکیت نشن
    ممنون

پاسخ : راه اندازی چند سنسور IR در کنار هم

بله دوست عزیز میتونی از کد گذاری منچستر استفاده کنی اما به نظرم از گیرنده فرسنده لیزری استفاده کنی راحت تر هستی ولی خوب هزینش از ir بیشتره دیگه

دیدگاه

خیلی ممنون دوست عزیز که پاسخ دادین
      میشه من از pwm هم استفاده کنم ؟
      مثلا بیام pwm با عرض های مختلف بدم،بد اونور بگیرم ؟
      این بهتر نیست ؟
      بعد چجوری باید بایاسش کنم ؟
      باید با یه مقاومت فرستنده گیرنده رو به پایه های میکرو وصل کنم یا نه ؟
      لیزر چیه ؟نمیدونم ؟
      میشه یکم کمکم کنین ممنون

دیدگاه

میتونید از پروتکل RC5 و RC6 هم استفاده کنید. مثل ارتباط کنترل های تلویزیون و وسایل الکترونیکی کنترلی...
        اگه از بسکام میخواید استفاده کنید تابع RC5Send و RC5Get رو مطالعه بفرمایید.

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
          میتونید از پروتکل RC5 و RC6 هم استفاده کنید. مثل ارتباط کنترل های تلویزیون و وسایل الکترونیکی کنترلی...
          اگه از بسکام میخواید استفاده کنید تابع RC5Send و RC5Get رو مطالعه بفرمایید.
          راستش من اول باید با میکرو و ترجیحا حالا Arm میخوام پیادش کنم،و تو قدم بعدی چون پروژم هست،نباید از میکرو استفاده کنم و باید مدارش رو کامل حالا با Fpga یا چیز دیگه ای طراحی کنم،واسه همینه که میخوام از یه پروتکلی چیزی استفاده کنم که بتونم به غیر از میکرو هم باهاش ارتباط برقرار کنم،
          واقعا نمیدونم غیر از pwm چه پشن هایی دارم. :sad:

دیدگاه

در مورد ARMش که مشکلی نیست، با خود STM32 من راه انداختم، این کنترل های چینی رو...
            ولی در مورد FPGA، من چون خیلی کار نکردم و در حد همون آزمایشگاه دانشگاه انجام دادم، اگه میتونید وقفه های تایمر و خارجی رو راه بندازید براش، پس میتونید پروتکل رو پیاده سازی کنید توسطش! (کلاً که کار نشد نداره! )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
              در مورد ARMش که مشکلی نیست، با خود STM32 من راه انداختم، این کنترل های چینی رو...
              ولی در مورد FPGA، من چون خیلی کار نکردم و در حد همون آزمایشگاه دانشگاه انجام دادم، اگه میتونید وقفه های تایمر و خارجی رو راه بندازید براش، پس میتونید پروتکل رو پیاده سازی کنید توسطش! (کلاً که کار نشد نداره! )
              به نظرتون بهترین راه واسش چی میتونه باشه ؟ چون من هدفم اینه که با tcrt5000 که فرستنده گیرنده هستش بیام با فرستندش بفرستم و وقتی دستم رو نزدیک کردم،از بازتابش رو دستم بیفته رو گیرندش و شکل موجش رو آشکار کنه،به نظرتون pwm بهتره یا اینکه مثلا دستی تو میکرو بیام پالس بسازم؟

دیدگاه

راستیتش من اگه خودم بودم قبل از هرکار سعی میکردم از طرق مکانیکی و جایگذاری مناسب، استفاده از پک های مناسب و وارنیش زدن، این مشکل رو حل کنم که روی هم نویز نندازن.
                بعد از اون یه جستجو میکردم ببینم صرفه اقتصادی کدومش (اگه مهمه) بهتره؛ و اگه هم نه که نگاه میکردم کدومش واسم راحت تر و بی دردسرتره.
                البته اساتیدی هستن تو این سایت که میتونن کمک شایانی بکنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X