اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اضافه کردن کتابخانه به پروژه در keil

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل اضافه کردن کتابخانه به پروژه در keil

با سلام
    من یک پروژه ای رو قبلا به keil نوشته بودم. مشکلی با اون نداشتم. با دانلود 4.7 keilباز در برنامه قبلیم مشکلی ندیدم و همه چی مرتب بود. تا زمانی که خواستم کتابخونه lpc17xx_gpio.h رو به پروژه اضافه کنم و از اون استفاده کنم. اضافه میشه و توابع رو هم میشناسه ولی بعد از کامپایل مشکل link error میده و میگه این تابعی که استفاده کردین مرجع نداره
    Error: L6218E: Undefined symbol GPIO_SetDir (referred from main.o).
    فایل .c رو هم کپی کردم و در قسمت project هم اضافه شده ولی نمی دونم چرا کامپایل نمی شه :cry: :cry:
    لطفا کمک کنید

پاسخ : مشکل اضافه کردن کتابخانه به پروژه در keil

نوشته اصلی توسط jalil_211
    با سلام
    من یک پروژه ای رو قبلا به keil نوشته بودم. مشکلی با اون نداشتم. با دانلود 4.7 keilباز در برنامه قبلیم مشکلی ندیدم و همه چی مرتب بود. تا زمانی که خواستم کتابخونه lpc17xx_gpio.h رو به پروژه اضافه کنم و از اون استفاده کنم. اضافه میشه و توابع رو هم میشناسه ولی بعد از کامپایل مشکل link error میده و میگه این تابعی که استفاده کردین مرجع نداره
    فایل .c رو هم کپی کردم و در قسمت project هم اضافه شده ولی نمی دونم چرا کامپایل نمی شه :cry: :cry:
    لطفا کمک کنید
    منم همین مشکلو دارم
    هر چی سرو کله زدم نتونستم درستش کنم :sad:
    آخرشم گرفتم فایل .c و .h رو ترکیب کردم و یک فایلش کردم و برنامه درست کار کرد ولی این راه استانداردی نیست :sad:
    فک کنم باید از یک جا فایل هارو ADD کنیم به پروژه ولی چه جوری هنوز نفهمیدم. اگه درست شد خبر میدم
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

حلش میکنیم.
      شما بفرمایید ارور رو توی چه فایلی میده؟ یعنی واسه این قسمت کجا رو های لایت(highlight) میکنه؟
      من فکر میکنم آدرس دهی یا محل قرار گیری فایلها اخلال ایجاد میکنه.

دیدگاه

جایی رو های لایت! نمی کنه اخه تو مرحله linking.. اشکال میگیره نه کامپایل.
        یعنی کتابخونه ها رو میشناسه و کامپایل می کنه ولی توی لینک این کتابخونه ها توابع رو پیدا نمی کنه

دیدگاه

منم به این مشکل بر خوردم، لطفن یکی کمک کنه .. :question:

دیدگاه

سلام
            بلاخره حل شد.
            شما باید از پنجره Project قسمتی که فایلای پروژه هست روی پوشه پروژه رایت کلیک کنید و گزینه Add File to Group ... رو بزنید و فایل های کتابخونه که پسوند c دارند رو به پروژه اضافه کنید.
            با این کار دیگه اون ارور رو نمیده
            زندگی یعنی امید و حرکت
            برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

سلام...
              میشه یکم دقیق تر بگید که باید کدوم قسمتش بریم؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anna-best
                سلام...
                میشه یکم دقیق تر بگید که باید کدوم قسمتش بریم؟؟؟
                ببین
                اگه توابع فقط توی یک فایل هدر (.h) باشن کافیه که فقط هدر رو اینکلود کنی.
                ولی اگه توابع داخل یه فایل زبان سی (c.) باشن و تعریفا توی یک فایل هدر صورت بگیره اونوقت میشه یه کتابخونه و باید هدر رو اینکلود کنی و از پنجره project که سمت چپ صفحه هست روی پوشه source group رایت کلیک کنی و گزینه add file to group ... رو بزنی و بعد فایل زیان c کتابخونه رو add کنی و پنجره رو ببندی و در نهایت کامپایل کنی. خیلی راحت جواب میده
                زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jalil_211 نمایش پست ها
                  با سلام
                  لطفا کمک کنید
                  نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                  حلش میکنیم.
                  شما بفرمایید ارور رو توی چه فایلی میده؟ یعنی واسه این قسمت کجا رو های لایت(highlight) میکنه؟
                  من فکر میکنم آدرس دهی یا محل قرار گیری فایلها اخلال ایجاد میکنه.
                  باسلام.من با روش جدید انلاین .منظورم از طریق software pake ونه از روشlegasyپروژه ساختم ومیکرو رو انتخاب کردم و طبق روال گفته شده طبق یه اموزس اینترنتی کامپایل کردم ولی وقتی فایلهای cرو ad میکنم با ارورundefine usert param مواجه میشم و قتی هم فایلها رو حذف میکنم بازم خط قرمز زیر کدها میکشه.در ضمن وقتی فایلها رو اضافه میکنم با لای فایلهایcیک عکس کلید کوچک زرد رنگ هست میشه راهنمایی کنید لطفا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X