ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45
    2011/03/13
    84
    0

شروع کار با ARM - با کدام ميکرو شروع کنيم

سلام به همگي

من مدار منطقي و معماري کامپيوتر رو خيلي خوب پاس کردم. با FPGA (در سطح متوسط) و DSP (در سطح کي پايين تر از متوسط ) کار کردم. درس ميکرو هم تو کارشناسي داشتم ولي چون استادش خوب نبود چيز خاصي ياد نگرفتم.

حالا ميخوام کار با پردازنده هاي ARM رو ياد بگيرم و همراه اون يه برد ARM هم بخرم و باهاش کار کنم.

با توجه به اينکه قبلا تجربه کار با هيچ ميکرو اي رو نداشتم ميخواستم بدونم با چه ميکروي ARM اي شروع کنم و اينکه شما چه برد آموزشي (يا صنعتي) رو پيشنهاد ميديد؟ هزينش نهايتاً 700 هزار تومن باشه.

خودم خيلي علاقه دارم که يه برد مثل اين بردهاي صنعتي (بردهاي TINY و برد BeagleBone Black) که اين سايت آورده بگيرم که باهاش بتونم لينوکس و اندرويد هم کار کنم. اما ميترسم خيلي کار باهاشون سخت باشه.

از طرفي هم برادرم که سال آخر کارشناسي هست ميخواد پروژه پايانيش رو با ARM انجام بده. بنابراين بايد يه بردي بخرم که ايشون هم بتونه کارش رو انجام بده. رشته کنترل ميخونه اگه شما پيشنهادي داريد براي پروژه کنترلي که با ARM انجام بشه و به درد بخور هم باشه (تجربه خوبي باشه) لطفا بگيد.

يه برد ديگه هم اين سايت داره که ARM LPC1768 روشه. شايد براي پروژه کارشناسي خوب باشه ولي لينوکس و اندرويد نميشه روش بالا آورد.

خوب حالا براي شروع شما چه ميکرو و چه بردي رو پيشنهاد ميديد؟
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

پاسخ : شروع کار با ARM - با کدام ميکرو شروع کنيم

نقل قول نوشته اصلی توسط ehbas
    سلام به همگي

من مدار منطقي و معماري کامپيوتر رو خيلي خوب پاس کردم. با FPGA (در سطح متوسط) و DSP (در سطح کي پايين تر از متوسط ) کار کردم. درس ميکرو هم تو کارشناسي داشتم ولي چون استادش خوب نبود چيز خاصي ياد نگرفتم.

حالا ميخوام کار با پردازنده هاي ARM رو ياد بگيرم و همراه اون يه برد ARM هم بخرم و باهاش کار کنم.

با توجه به اينکه قبلا تجربه کار با هيچ ميکرو اي رو نداشتم ميخواستم بدونم با چه ميکروي ARM اي شروع کنم و اينکه شما چه برد آموزشي (يا صنعتي) رو پيشنهاد ميديد؟ هزينش نهايتاً 700 هزار تومن باشه.

خودم خيلي علاقه دارم که يه برد مثل اين بردهاي صنعتي (بردهاي TINY و برد BeagleBone Black) که اين سايت آورده بگيرم که باهاش بتونم لينوکس و اندرويد هم کار کنم. اما ميترسم خيلي کار باهاشون سخت باشه.

از طرفي هم برادرم که سال آخر کارشناسي هست ميخواد پروژه پايانيش رو با ARM انجام بده. بنابراين بايد يه بردي بخرم که ايشون هم بتونه کارش رو انجام بده. رشته کنترل ميخونه اگه شما پيشنهادي داريد براي پروژه کنترلي که با ARM انجام بشه و به درد بخور هم باشه (تجربه خوبي باشه) لطفا بگيد.

يه برد ديگه هم اين سايت داره که ARM LPC1768 روشه. شايد براي پروژه کارشناسي خوب باشه ولي لينوکس و اندرويد نميشه روش بالا آورد.

خوب حالا براي شروع شما چه ميکرو و چه بردي رو پيشنهاد ميديد؟
    اگه میخای لینوکس کار کنی و اندروید باید حتما Tiny یا BeagleBone Black و یا S3C6410-ARM11 رو بخری و با 1768 اینا بعید میدونم بشه این کارو کرد (من تا حالا ندیدم)
    قیمت تمام اینا هم همون اندازه ای هست که شما میخای
    برادرتون هم میتونه کار کنترلی رو باهاش کنه. مثلا یه سیستم کنترلی رو با زبان سی پیاده سازی کنه (به جای متلب)
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!
    2012/12/30
    بوشهر
    3,206
    1,107

پاسخ : پاسخ : شروع کار با ARM - با کدام ميکرو شروع کنيم

نقل قول نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
    اگه میخای لینوکس کار کنی و اندروید باید حتما Tiny یا BeagleBone Black و یا S3C6410-ARM11 رو بخری و با 1768 اینا بعید میدونم بشه این کارو کرد (من تا حالا ندیدم)
    قیمت تمام اینا هم همون اندازه ای هست که شما میخای
    برادرتون هم میتونه کار کنترلی رو باهاش کنه. مثلا یه سیستم کنترلی رو با زبان سی پیاده سازی کنه (به جای متلب)
    آخه مشکل اینجاست که اگه حتی دکتر که هیچ، پروفسور هم باشی باید تخصص و تجربه در زمینه Cortex-A داشته باشید که برای این تجربه هم باید کدنویسی رو خوب بلد باشین + یه درک خوب از اساس کار سیستم عامل ها رو داشته باشین. که هر دوی اینا حدودا یه 1.5 الی 2 سال اونم با استعداد بالا و تلاش مضاعف بدست میاد(یعنی با خوش بینی).
    Cortex-A مال پروژه های میلیاردی هستش!
    2013/08/07
    56
    1

دوست عزیز من کامپیوتر خوندم و خودمم برنامه نویسی کار کردم با میکرو avr هم کار کردم باهاش چند تا پروژه درست کردم الان اومدم با ارم کار کنم هنگ کردم توش موندم :angry: شما چجوری میخاهی یک روزه بری سراغ سیستم عامل!!!! :NO:

اگه واقعا میخواهی کار کنی اول برو سراغ مدارات ساده الکترونیم بعد avr بعد بیا دنبال ارم!!
    به قول دوستمون 2 سالی کار داری :nice:
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط zamanyad
    دوست عزیز من کامپیوتر خوندم و خودمم برنامه نویسی کار کردم با میکرو avr هم کار کردم باهاش چند تا پروژه درست کردم الان اومدم با ارم کار کنم هنگ کردم توش موندم :angry: شما چجوری میخاهی یک روزه بری سراغ سیستم عامل!!!! :NO:

اگه واقعا میخواهی کار کنی اول برو سراغ مدارات ساده الکترونیم بعد avr بعد بیا دنبال ارم!!
    به قول دوستمون 2 سالی کار داری :nice:
    به نظر من کسی بخاد آرم کار کنه میتونه یراست بیاد سراغش و اصلا AVR کار نکنه
    حالا بحث سیستم عامل یه چیز دیگست ولی خود آرم رو راحت میتونه کار کنه
    من چند نفری رو بدون AVR راه انداختم و با آرم کار کردن و بدم نبودن
    زندگی یعنی امید و حرکت
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    2013/08/07
    56
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط علي ايماني فر
    به نظر من کسي بخاد آرم کار کنه ميتونه يراست بياد سراغش و اصلا AVR کار نکنه
    حالا بحث سيستم عامل يه چيز ديگست ولي خود آرم رو راحت ميتونه کار کنه
    من چند نفري رو بدون AVR راه انداختم و با آرم کار کردن و بدم نبودن
    اخه علي اقا بايد اصول کلي رو بدونه بفهمه پردازنده چيه و چجوري ميشه باهاش کار کرد بعد بياد سراغ پردازنده اي که که اساس کارش بر پايه ريجيسترهاي سخت افزاري هست
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط zamanyad
    اخه علي اقا بايد اصول کلي رو بدونه بفهمه پردازنده چيه و چجوري ميشه باهاش کار کرد بعد بياد سراغ پردازنده اي که که اساس کارش بر پايه ريجيسترهاي سخت افزاري هست
    اونای دیگه هم بر اساس رجیستر هست منتهی مثلا Bascom اومده همه چیو تابع کرده یا کدویژن اومده کدویزارد گذاشته اگه بخاد متونه با لایبری های آماده شروع به کار کنه و بعد وارد ریز ماجرا بشه
    البته من نمیگم AVR کار نکنه ها اتفاقا خیلی کارا رو میشه با AVR انجام داد اصلا به آرم احتیاج نیست
    زندگی یعنی امید و حرکت
    2013/08/07
    56
    1

پاسخ : پاسخ : پاسخ : شروع کار با ARM - با کدام ميکرو شروع کنيم

نقل قول نوشته اصلی توسط علي ايماني فر
    اوناي ديگه هم بر اساس رجيستر هست منتهي مثلا Bascom اومده همه چيو تابع کرده يا کدويژن اومده کدويزارد گذاشته اگه بخاد متونه با لايبري هاي آماده شروع به کار کنه و بعد وارد ريز ماجرا بشه
    البته من نميگم AVR کار نکنه ها اتفاقا خيلي کارا رو ميشه با AVR انجام داد اصلا به آرم احتياج نيست
    بله با AVR خيلي کارها ميشه کرد و نيازي به ارم نيست فقط ارم سرعت بالا داره و به روز تره
    2011/03/13
    84
    0

خيلي ممنون از همگي

خوب الآن شرايط فرق کرد. فهميدم که فعلا cortex A و سيستم عامل و ... رو بيخيال بايد بشم.

حالا از بين ميکرو هاي زير کدوم رو پيشنهاد ميديد؟

LPC 1768
    AT91SAM7

براي AT91SAM7 دو تا کتاب هست:

1. ميکرو کنترلرهاي ARM سري AT91، پورخواجه، شفيع طلايي، انتشارات نص
    که يه يه برد خودش معرفي کرده و PCB و شماتيکش رو کامل رو CD همراه کتاب گذاشته. حالا نميدونم بردش رو جايي داره که بخريم و دردسر PCB و ... رو نکشيم.

2. كتاب مرجع كامل ميكروكنترلرهاي arm ، شکري

براي LPC1768 هم مثل اينکه يه کتاب هست:
    1. مرجع کامل ميکروکنترلرهاي ARM سري LPC17xx تاليف محمد خوش باطن
    که تو همين سايت براي فروش هست.

خوب حالا دوستان بفرمائيد LPC يا AT91؟

احتمالاً ساده تر از LPC هم باشه.

حالا شما هم اگر کتاب و مرجع خوبي + يه برد خوب با پشتيباني خوب براي يادگيري LPC داريد لطفا معرفي کنيد. من خودم دوست دارم حالا که ميخوايم شروع کنيم حداقل يه ARM اي رو شروع کنيم که کاربردش زياد باشه. الآن تو پروژه هاي عملي زياد از LPC استفاده ميشه.

LPC1768 يادگيريش خيلي از AT91 سخت تره؟

در ضمن من ساختار داخلي پردازنده و نحوه کارش رو خوب ميدونم (گفتم که معماري کامپيوتر خوب پاس کردم) به علاوه برنامه نويسي C/C++ هم در سطح متوسط بلدم و مشکلي از اين لحاظ ندارم. برادرم هم تقريبا تو همين سطح هست و بالاخره خودم کمکش ميکنم. بنابراين يه کتاب خود آموز ميخوام که يه برد خوب هم معرفي کرده و باهاش کار کرده باشه.

بازم ممنون از همگي
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

برو سراغ 1768
    من خودم SAM7X کار میکنم ولی میدونم 1768 خیلی بهتره
    امکانات بیشتر و سرعت بیشتری داره
    در ضمن مرجع اولی که برای SAM7X گفتی ترجمه دیتا شیت هست. من خوندم کتابشو با دیتا شیت مو نمیزنه
    برای کار با 1768 همینجا سوالاتتو مطرح کن بچه ها جواب میدن
    زندگی یعنی امید و حرکت
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45