ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 30
    2012/01/25
    466
    26

پاسخ : استفاده از ديود زنر براي ثابت نگه داشتن ولتاژ شارژر

نقل قول نوشته اصلی توسط SSTK
    سلام عزیز من یه پیشنهاد بهتر برات دارم اگه شارژرو احتیاج نداری میتونی تغییراتی توش بدی که کاربردی تر بشه بازش کن خروجی ترانس چاپرش میره تو یه دیود شاتکی ویه خازن صافی یعنی خروجی ولتاژ چاپر به صورت نیم موج یکسو میشه میتونی با قرار دادن 4 دیود شاتکی 1N5819 به صورت پل یکوساز اونو به یکسوساز تمام موج با دو برابر این ولتاژ تبدیل کنی که البته باید خازن صافی با ولتاژ 16 بزنی که برای خیلی کاربردها مناسبه و برای مدار میکرتم بااین واتاژ کاری رگولاتور 5 راحت استفاده کنی
    سلام میشه توضیح بیشتری بدید یعنی در تمام سوئیچینگها همین مسئله هست ولتاژ 5 ولت 10 ولت میشه ؟اگه اینطور باشه مردم برای استفاده از دستگاههای 110 ولتی بجای ترانس تبدیل 110 بیان از یک دیود استفاده کنند که نیم سیکل برق شهر حذف بشه؟
    2013/07/24
    اهل خوانسارم من ( اورشلیم ایران)
    252
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط elect2
    سلام میشه توضیح بیشتری بدید یعنی در تمام سوئیچینگها همین مسئله هست ولتاژ 5 ولت 10 ولت میشه ؟اگه اینطور باشه مردم برای استفاده از دستگاههای 110 ولتی بجای ترانس تبدیل 110 بیان از یک دیود استفاده کنند که نیم سیکل برق شهر حذف بشه؟
    سلام دوست گرامی در رابطه با سوئیچینگهای ارزون قیمت مثل شارژر های موبایل و اسباب بازی ها از این ترفند استفاده میکنند ودر رابطه با سوئیچینگهای دیگه هم حتی حرفه ای این ترفند گاهی اجرا میشه( بستگی به توپولوژی طراحی داره) ودلیل اصلی اون اینه که تا وقتی میشه با چند دور اضافه پیچیدن سیم مسی لاکی در چاپر این منابع 3 تا دیود شاتکی سرعت بالا رو حذف کرد ومدار فشرده ای رو ساخت از لحاظ اقتصادی تولید به صرفه تره چرا نکنند؟؟؟ واما این ترفندو برای منابعی استفاده کنید ثانویه اون مجزا از بخش سوئیچینگ باشه وفیدبکی از اون گرفته نشده باشه واما در رابطه با تبدیل 110 ولتی بله این کار میشه ولی ولتاژ خروجی دیود که به خازن صافی باید داده بشه DC میشه وبرای وسایلی که قابلیت کار با DC رو دارند مناسبه نه وسایلی که ورودی منابع تغذیه اونها ترانس داره که حتما باید AC باشه ختی میشه از تریاک برای کم کردن ولتاژ شهر استفاده کرد موفق باشی
    یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم
    2012/01/25
    466
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط SSTK
    سلام دوست گرامی در رابطه با سوئیچینگهای ارزون قیمت مثل شارژر های موبایل و اسباب بازی ها از این ترفند استفاده میکنند ودر رابطه با سوئیچینگهای دیگه هم حتی حرفه ای این ترفند گاهی اجرا میشه( بستگی به توپولوژی طراحی داره) ودلیل اصلی اون اینه که تا وقتی میشه با چند دور اضافه پیچیدن سیم مسی لاکی در چاپر این منابع 3 تا دیود شاتکی سرعت بالا رو حذف کرد ومدار فشرده ای رو ساخت از لحاظ اقتصادی تولید به صرفه تره چرا نکنند؟؟؟ واما این ترفندو برای منابعی استفاده کنید ثانویه اون مجزا از بخش سوئیچینگ باشه وفیدبکی از اون گرفته نشده باشه واما در رابطه با تبدیل 110 ولتی بله این کار میشه ولی ولتاژ خروجی دیود که به خازن صافی باید داده بشه DC میشه وبرای وسایلی که قابلیت کار با DC رو دارند مناسبه نه وسایلی که ورودی منابع تغذیه اونها ترانس داره که حتما باید AC باشه ختی میشه از تریاک برای کم کردن ولتاژ شهر استفاده کرد موفق باشی
    از جوابت ممنونم ولی میشه در رابطه با اون مطلب اخر تریاک برای کم کردن ولتاژ شهر استفاده کرد توضیح کامل بدی؟اگر وقت داری مورد اول رو باز کن چون فقط اینو فهمیدم که برای تغذیه فیدبک دار نمیشه ازین ترفند استفاده کرد
    2013/09/03
    1,984
    630

با اجازه دوستمون من جواب ميدم...چون خودم در حال کار کردن روي يه ديمر ديجيتالي هستم
    اگه با يه روشي بتونيد هرکدام از نيم سيکل هاي برق شهر رو برش بديد ميتونيد يه ولتاژ AC متغير داشته باشيد...
    کافيه از يه تايمر استفاده کنيد که بتونه بين 0 تا 10 ميلي ثانيه تغييرات داشته باشه و همچنين نقطه عبور از صفر برق شهر رو تشخيص بدبد و به طور سنکرون با برق شهري اون رو برش بديد...اينطوري ميتونيد يه ولتاژ متناوب با مقدار Rms دلخواه داشته باشيد.
    قانون سوم نیوتون میگه برای اینکه بخوای به چیزی برسی باید از یه چیزی دل بکنی...

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/07/24
    252
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط punisher.x64
    با اجازه دوستمون من جواب ميدم...چون خودم در حال کار کردن روي يه ديمر ديجيتالي هستم
    اگه با يه روشي بتونيد هرکدام از نيم سيکل هاي برق شهر رو برش بديد ميتونيد يه ولتاژ AC متغير داشته باشيد...
    کافيه از يه تايمر استفاده کنيد که بتونه بين 0 تا 10 ميلي ثانيه تغييرات داشته باشه و همچنين نقطه عبور از صفر برق شهر رو تشخيص بدبد و به طور سنکرون با برق شهري اون رو برش بديد...اينطوري ميتونيد يه ولتاژ متناوب با مقدار Rms دلخواه داشته باشيد.
    شرمنده که دیر جواب میدم بله دوستمون درست میگند نیاز به یه دیمر ساخته شده با تریاکه که با تغییر زاویه آتش اون موج سینوسی ولتاژ شهر را در نیم سیکلهای مثبت ومنفی برش بده درست مثل کنترل مکش اغلب جاروبرقی های خانگی مدارشم زیاد سخت نیست حتی برخیشون به 5 تا قطعه نمیرسه
    2012/01/25
    466
    26

سلام اقای SSTKقسمت دوم سوال را هم توضیح دهید
    چون فقط اینو فهمیدم که برای تغذیه فیدبک دار نمیشه ازین ترفند استفاده کرد لطف کنین بیشتر باز کنین
    2012/01/25
    466
    26

up
    2013/07/24
    252
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط elect2
    سلام اقای SSTKقسمت دوم سوال را هم توضیح دهید
    چون فقط اینو فهمیدم که برای تغذیه فیدبک دار نمیشه ازین ترفند استفاده کرد لطف کنین بیشتر باز کنین
    سلام دوست گرامی در رابطه با منابع فیدبک دار من کاملا این ترفندو نفی نکردم هدف از این بحث راه بدست آوردن ولتاژ بیشتر از منابع سوئیچینگ ارزان قیمته حال اگه فردی حرفه ای و با حوصله باشه وقادر به تحلیل مدارارات تغذیه سوئیچینگ باشه ومدار مناسبی برای کار داشته باشه میتونه فیدبک رو بر برحسب ولتاژ مورد نظر خودش تغییر بده ( چون فیدبک از ولتاژ خروجی دیوتی سایکل مدارو تغییر میده) وکارهای جالبی در بیاره همون طور که خیلی از دوستان فنی روی پاور کامپیوتر کار کردند وتونستن ولتاژ های بالا تری از ولتاژ استاندارد خروجی بگیرند ولی در این بحث چون هدف آموزش به افراد آماتوره من به همون مورد اول اکتفا میکنم موفق باشی
    2019/01/04
    2
    0

سلام ی منبع تغذیه دارم که قبل اپتو کوپلر ی مقاومت و ی دیود زینر بسته سده زینر سوخته و نمیدونم چه ولتاژی داشته کسی میتونه راهنمای کنه .اپتو کوپلر ۸۱۷b هست و زینر فک کنم برای تثبیت ولتاژ دیدو نورانی باشه .
    2017/11/05
    Amol
    510
    186

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak6666

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام ی منبع تغذیه دارم که قبل اپتو کوپلر ی مقاومت و ی دیود زینر بسته سده زینر سوخته و نمیدونم چه ولتاژی داشته کسی میتونه راهنمای کنه .اپتو کوپلر ۸۱۷b هست و زینر فک کنم برای تثبیت ولتاژ دیدو نورانی باشه .
    سلام من نمیدونم دیود زنره چه ولتاژی بوده ولی میدونم PC817 ولتاژ اپتیموم دیودش 1.1 تا 1.2 هست و ماکسیموم ولتاژ دیودش 1.4 و جریان اپتیموم دیود 20 میلی آمپر هست

امیرحسین ضیا
صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 30