اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت بار مجازی با igbt

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت بار مجازی با igbt

سلام
    از دوستان کسی تا حالا بار مجازی یا دمی لود با igbt ساخته
    اگه ساخته یه مداری ازش بزاره
    راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

پاسخ : ساخت بار مجازی با igbt

سلام
    باتوجه به اینکه igbt بصورت خطی کار نمیکنه به تنهایی نمیتونه دامی لود باشه.ساده ترین راهش اینه که مدار باک باهاش بسازی وبهترین راهش اینه که یه مدار رزونانسی باهاش بسازی.اینطوری دیگه حرارت هم تولید نمیشه و توان بصورت میدان مغناطیسی تلف میشه.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

میشه بیشتر توضیح بدین یا یه مدار بذارین

دیدگاه

با سلام-هر سوییچ اعم از ماسفت -ترانزیستور-یا ای جی بی تی ....دارای قابلیت تلف کردن مقدار مشخصی توان بر روی خود هست مثلا یک ای جی بی تی 1200 ولت 400 امپری حدود 700 وات تلفات را میتواند به طور دایم بر روی خودش تلف کند و بیشتر از این خواهد سوخت و یا یک ماسفت 500 ولت 20 امپر حدود 140 وات .با در نظر گرفتن قیمت مثلا یک ای جی بی تی 400 امپری حدود 500 هزار تومان قیمت دارد و یا ماسفت حدود 15 هزار تومان.البته اینها در صورتی امکان دارد که بتوانید دمای بدنه سوییچ را در حدود 45 تا 80 درجه ثابت نگه دارید همچنین برای زمانهای کمتر توان بیشتری میتواند تلف نماید .حال در نظر بگیرید برای ساخت یک دامی لود توان بالا و یا توان پایین کدام با صرفه تر است استفاده از مقاومت سیمی و یا سوییچ.بستگی به توان مورد نیاز و امکانات موجود مثل نوع بار ولتاژ خروجی -جریان-توان....دارد.
        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

یه چند تا ماژول igbt دارم که یک طرفش سوخته
          هر کدوم از مازولها 200 امپره 600 ولته
          واسه همینه که میخوام باهاش دمی درست کنم
          خودم یه کارایی کردم ولتاژ منبع مورد تست میدم به کلکتور و امیترش و با کم و زیاد کردن ولتاژ گیت کارم تا حدودی انجام شد
          ولی با ماسفت خوب کارم انجام نشد و زود پایداری حرارتیش رو از دست میداد

دیدگاه

سلام
            ولتاژ و جریان مصرفی چقدره؟
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X