اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در شبیه سازی اوسیلاتور در اچ اسپایس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در شبیه سازی اوسیلاتور در اچ اسپایس

با سلام
    من می خواهم یک اوسیلاتور را در اچ اسپایس شبیه سازی کنم، البته این کار را انجام داده ام و خروجی ها را در حوزه ی زمان مشاهده کرده ام، حالا می خوام خروجی را در حوزه فرکانس هم ببینم، برای این کار از دستور .ac استفاده می کنم اما در مراجع اسپایس نوشته که برای این کار باید یک ورودی ac در مدار موجود باشد، اما من ماندم برای اوسیلاتور که یک مدار بدون ورودی است این منبع ac را کجای مدار قرار دهم؟؟؟
    اگه کسی از دوستان می دونه که چطور باید اوسیلاتو را در اسپایس شبیه سازی کرد ممنون میشم راهنماییم کنه ))

پاسخ : کمک در شبیه سازی اوسیلاتور در اچ اسپایس

دوستان عزیز
    نبود کسی جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یه راهنمایی کوچولو باشه کارم راه افتاده
    می خوام خروجی اوسیلاتور را در حوزه ی فرکانس ببینم :|

دیدگاه

سلام
      تا به حال از این کارا نکردم
      اما یه کتاب خوب دارم
      یه نگاهی می کنم ببینم در این مورد توضیحی داره یا نه
      داشت می گم بهتون
      وقتي مشغوليات زياد بشه براي همه کارها وقت کم داري.
      اگر جواب پيام ندادم، ايميل بزنيد که شرمنده نشم.

دیدگاه

دوست عزیز من خداییش با اسپایس اصلا کار نکردم و نمیدونم میشه یا نه ولی یه سوال داشتم؟ الان شما اسیلاتوری که طراحی کردین و بستین و خروجیشو که نوسان داره رو مشاهده کردین؟ آخه من یه مدار اسیلاتور رو می خواستم تو پروتئوس شبیه سازی کنم ولی نشد که نشد آخرش فهمیدم که تو نرم افزارای شبیه سازی مثل پروتئوس یا اسپایس چون نویز نداریم و ما در طراحی نویز رو هم لحاظ می کنیم جواب نگرفتم و قطب هامون رو محور جی امگا نمیوفتن تا خروجیمون نوسانی شه ، گفتم بگم شاید این نکته به دردت بخوره :redface:
        خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
        [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4850
          دوست عزیز من خداییش با اسپایس اصلا کار نکردم و نمیدونم میشه یا نه ولی یه سوال داشتم؟ الان شما اسیلاتوری که طراحی کردین و بستین و خروجیشو که نوسان داره رو مشاهده کردین؟ آخه من یه مدار اسیلاتور رو می خواستم تو پروتئوس شبیه سازی کنم ولی نشد که نشد آخرش فهمیدم که تو نرم افزارای شبیه سازی مثل پروتئوس یا اسپایس چون نویز نداریم و ما در طراحی نویز رو هم لحاظ می کنیم جواب نگرفتم و قطب هامون رو محور جی امگا نمیوفتن تا خروجیمون نوسانی شه ، گفتم بگم شاید این نکته به دردت بخوره :redface:
          سلام بله من خروجی را در حوزه ی زمان می بینم و مدار شروع به نوسان می کنه، یک نکته ی کوچولو وجود داره که اگه بهش توجه نکنید مدار شروع به نوسان نمی کنه!! و اون اینه که: چون در محیط شبیه سازی هیچ ولتاژ نویزی و تصادفی روی هیچ کدوم از گره ها نمیفته پس مدار نوسان نخواهد کرد، برای حل این مشکل باید خومون در یکی از گره ها یک ولتاژ اولیه ایجاد کنیم، در اسپایس از دستور .IC V(X)=v1 استفاده می کنیم که به این معنی است که ولتاژ اولیه روی گره ی X برابر V1 است. با اضافه کردن این شرط مدار شروع به نوسان می کند، راستش در پروتئوس نمیدونم چطور میشه اینکارو کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Scorpioo
            سلام
            تا به حال از این کارا نکردم
            اما یه کتاب خوب دارم
            یه نگاهی می کنم ببینم در این مورد توضیحی داره یا نه
            داشت می گم بهتون
            سلام میشه اسم کتابی که درباره اسپایس دارید بگید شاید تونستم تهیه ش کنم. ممنون میشم.

دیدگاه

ببخشید من خیلی گرفتار بودم :angry:
              خیلی دیر پست تون را دیدم
              اسم کتاب:
              کاربرد نرم افزار HSPICE در شبیه سازی مدارهای الکترونیکی
              نویسنده: دکتر مرتضی فتحی پور
              مهندس مرتضی قلی پور

اونقدر گرفتار بودم که نرسیدم یه نگاهی به کتاب بندازم
              شرمنده! :sad:
              وقتي مشغوليات زياد بشه براي همه کارها وقت کم داري.
              اگر جواب پيام ندادم، ايميل بزنيد که شرمنده نشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X