ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

حوزه زمان (معادلات دیفرانسیل)-----> حوزه فرکانس ( تبدیل لاپلاس)

با سلام
    یه سوال

میشه یکی از دوستان در مورد ماهیت و عملکرد تبدیلات لاپلاس مفهومی توضیح بده که چطوری این تبدیل عمل می کنه
    خواهشا مفهومی چون از نظر کاربردی اصلا مشکلی ندارم ولی مفهومی ممنون میشم

موفق باشید
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

پاسخ : حوزه زمان (معادلات دیفرانسیل)-----> حوزه فرکانس ( تبدیل لاپلاس)

حالا مسله اینه که از روی سری فوریه و انتگرال فوریه و تشابهی که بین تبدیل فوریه و تبدیل لاپلاس وجود داره به یه چاهائی رسید
    یعنی همون jw و s
    حالا نمی دونم این آقا لاپلاس اومده از نتایج اقای فوریه ( البته تبدیل فوریه تئوری اش مال فوریه است بقیه کارهای مال بقیه است ) استفاده کرده و به این استباط رسیده یا جور دیگه ای؟؟؟

بعدش تا جائی که می دونم جائی برای یه مدار معادله دیفرانسیل می نویسم اگه طرف ثانی اون صفر یا چند جمله ای یا نمائی یا ترکیبی از نمائی و چند جمله ای باشه یعنی حقیقی باشه یا طرف دوم اون غیرحقیقی یا مختلط یا همون سینوس و کسینوسی باشه میشه جواب اون رو با حل معادله دیفرانسیل بدست آورد

تفاوت توی تحریک مداره که همون طرف ثانی معادله است ( البته من معادلات معمولی خطی مرتبه 1 و 2 با ضرایب ثابت منظورمه)

ولی جائی که تحریک سیگنالی که نمیشه با معادله دیفرانسیل به جنگش رفت میان از تبدیل فوریه و سری فوریه ( حالت خاص تبدیل فوریه ) کمک می گیرند
    و اونجائی که باز ناامیدی................. تبدیل لاپلاس

ولی لاپلاس چطوری این کار رو می کنه و چطوری توی حوزه فرکانس خصوصیات غیر خطی حوزه زمان رو خطی می کنه که میشه باها ش جبری برخورد کرد

ممنونم
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

سلام
    از دوستان کسی لطف نمی کنه همراهی بکنه؟؟؟
    :redface:
    2007/08/13
    78
    0

اره راست می گینا من تا حالا اینجوری قضیه رو نگاه نکرده بودم.............اگه جوابی پیدا کردم حتما می گم.......
    شمام اگه جوابتونو پیدا کردید لطفا اینجا بنویسین ما هم اسفاده کنیم
    ممنون
    انچه که هستی هدیه خداوند به توست
    و انچه که می شوی هدیه ی تو به خداوند است
    پس در زندگی بینظیر باش
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

البته شاید خیلی از دوستان نظرشون این باشه که دونستن این جور چیزا به درد نمی خوره
    خوب هر کسی یه جوره
    از اولش دوست داشتم در مورد یه چیزی فلسفی بدونم ولی خوب این مورد جورئیه که نه اونائی که ریاضیات محضص می خونند و نه اونایی که باهاش کاربردی برخورد دارند در موردش اطلاع خوبی یا ندارند یا نمی دن

منم گفتم اینجا سوال بپرسم شاید یه جونمردی باشه که به ما توضیح بده
    چشم اگه چیزی بود می گم

ول همه اطلاعات من مربوط به کاربرد مباحث ریاضی توی فیزیک و برقه که یه چند تا کتابه ( کتاب ریاضی برای دانشجویان برق و کتاب تحلیل مدارات الکتریکی و الکترونیکی تحت مطلب ) چیز دیگه ای ندارم :redface:

ولی اونا هم فقط کاربردی

به هر حال ممنون از توجه زیاد دوستان :mrgreen:
    2007/07/01
    138
    3

با سلام خدمت آقاي حاجي زاده عزيز

من هم بسيار مشتاقم در اين مورد بدونم منتها خودم که چيزي بلد نيستم :redface:

لطفا هرکس جوابش رو مي دونه يا پيدا کرد بنويسه
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

والله منم خيلي دوست دارم به جواب اينا برسم
    نمي دونم دقيقا به اين حوزه ها چطوري رسيدن ولي مي دونم كه اگه يكي دركشون بكنه خيلي جاها بهش كمك مي كنه

بنده هنرستاني هستم چون از اول ضعف پايه رياضي اذيتم مي كرد و روي همين مورد توي دوره كارداني بدبختي ها كشيدم ولي توي سال قبل تصميم گرفتم كه اول پدر اين دورس پايه رو در بيارم تا ديگه اذيتم نكنند :mrgreen:

تمام كتاب هاي مربوطه در مورد كاربرد اين مفاهيم بحث كردن ولي فك كنم اگه يه استاد فيزيك يا رياضي كاربردي دنبالش برم بتونه كمك بكنه

به هر حال باز از دوستاني كه مي دونند از كجا ميشه به اين ديد رسيد خواهش مي كنم من توي ظلمت مونده رو راهنمائي بكنند :redface:

ممنونم
    2007/10/05
    1,643
    2

به هر حال ممنون از توجه زیاد دوستان :mrgreen:
    رضا جان فکر می کنم تعداد بالای مشاهده نشون میده خیلی ها به این موضوع علاقمندن ولی حرفی برای گفتن ندارن( مثل من :mrgreen .
    همچنان ناظر کمک دوستان می مونم ببینم به کجا میرسه :agree:
    2007/07/01
    138
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا حاجي زاده
    حالا مسله اینه که از روی سری فوریه و انتگرال فوریه و تشابهی که بین تبدیل فوریه و تبدیل لاپلاس وجود داره به یه چاهائی رسید
    یعنی همون jw و s
    حالا نمی دونم این آقا لاپلاس اومده از نتایج اقای فوریه ( البته تبدیل فوریه تئوری اش مال فوریه است بقیه کارهای مال بقیه است ) استفاده کرده و به این استباط رسیده یا جور دیگه ای؟؟؟

بعدش تا جائی که می دونم جائی برای یه مدار معادله دیفرانسیل می نویسم اگه طرف ثانی اون صفر یا چند جمله ای یا نمائی یا ترکیبی از نمائی و چند جمله ای باشه یعنی حقیقی باشه یا طرف دوم اون غیرحقیقی یا مختلط یا همون سینوس و کسینوسی باشه میشه جواب اون رو با حل معادله دیفرانسیل بدست آورد

تفاوت توی تحریک مداره که همون طرف ثانی معادله است ( البته من معادلات معمولی خطی مرتبه 1 و 2 با ضرایب ثابت منظورمه)

ولی جائی که تحریک سیگنالی که نمیشه با معادله دیفرانسیل به جنگش رفت میان از تبدیل فوریه و سری فوریه ( حالت خاص تبدیل فوریه ) کمک می گیرند
    و اونجائی که باز ناامیدی................. تبدیل لاپلاس

ولی لاپلاس چطوری این کار رو می کنه و چطوری توی حوزه فرکانس خصوصیات غیر خطی حوزه زمان رو خطی می کنه که میشه باها ش جبری برخورد کرد

ممنونم
    ميشه در مورد اين چيزايي که گفتين بيشتر توضيح بدين؟ براي يک مدار چه طور معادله ديفرانسيل مي نويسيم و چه طور حل ميکنيم؟ اگه منبع اينترنتي راجع به اينها سراغ داريد لطفا لينکشو بذاريد...
    آيا لاپلاس مي تونه مسائلي که فوريه نمي تونه حل کنه رو حل کنه؟چه طور؟مثلا کجا؟
    البته من جواب اين سوالا رو تقريبا مي دونم اما اون موقعي که بايد اينا رو دقيق مي خوندم تنبلي کردم الان هم چيزي در دست ندارم که بخونم ولي منم تصميم گرفتم پايه امو قوي کنم :redface:
    لطفا هرچيزي در مورد لاپلاس و فوريه و اين چيزا داريد اينجا قرار بديد...
    ممنون
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

با سلام
    دوست عزیز اقای beheshtaein منم دنبال سوال همین سوالاتم هستم
    بعد از تعطیلات یه سری به دانشگاه می زنم ببینم میشه کسی رو پیدا کرد که به اینا جواب بده

در مورد استفاده از ریاضیات مهمترین مسله اینه که تشخیص بدید که برای برخورد با هاشون به چه مباحث ریاضی نیاز دارید ( درک اینکه چرا از اون مباحث ریاضی استفاده می کنید می تونه شما رو واسه مستقل شدنتون از کتاب ها و بدست اوردن استدلال های درست در مورد مباحث تخصصی کمک بکنه البته بغل اون باید فیزیک هم علاقه داشته باشی )

موفق باشی
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36