اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جانشیش عالی برای کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جانشیش عالی برای کدویژن

سلام بچه ها دنبال یه جایگزین عالی برای کدویژن میگردم چون کدویژن موقع کار کردن باهاش ی سری مشکل داشتم.فقط خواهشا برنامه نویسیش بازبان c باشه.سپاسگذارم. :nerd:

پاسخ : جانشیش عالی برای کدویژن

atmel studio

دیدگاه

:NO:
      Only Atmel Studio

براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"

دیدگاه

بستگی داره.
        ملاک شما چی باشه. راحتی؟ یا....
        من خودم راحتی رو ترجیح میدم. :smile:

دیدگاه

اگه راحتی باشه که، کدویزارد کدویژن و برنامه نویسی atmel studio
          منظورم ترکیب این 2 تا !
          کلاً تو فاز بخور و بخوابه

دیدگاه

بنده نیز به نظر دوستان احترام میذارم و کدویژن کدویزارد رو ترجیح میدم.... :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
              اگه راحتی باشه که، کدویزارد کدویژن و برنامه نویسی atmel studio
              منظورم ترکیب این 2 تا !
              کلاً تو فاز بخور و بخوابه
              لابد با کدویژن به ریجسترها مقدار بدی و بعد توی اتمل کدهاشو بنویسی! :biggrin:
              خب حق داری. :mrgreen:

دیدگاه

بابا کشتید این کد ویژنو
                بنده خدا روش نمیشه توی این انجمن سر بالا کنه
                از بس که ازش بد میگن oo:
                یه برنامه توی IAR نوشته شده بود
                بنا به دلایلی باید میبردمش توی کدویژن
                بردمش، بنده خدا خوب کار کرد، مشکلی هم نداشت! :agree:
                در مورد کدویزارد، نیاز نیست همیشه از کدویژن استفاده کنیم
                برخی افراد خیر :rolleyes: نشستن همون کدویزارد رو
                برای میکروهای مختلف به صورت جداگانه نوشتن.
                یه برنامه فوق العاده سبک، exe. که در نت هم موجوده
                قبلا برای xmega یکیو دانلود کرده بودم.
                (توجه: برای اطمینان از صحت برنامه ها
                همیشه اول چند تا رو دستی هم چک میکنم)
                :read:
                1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                  لابد با کدویژن به ریجسترها مقدار بدی و بعد توی اتمل کدهاشو بنویسی! :biggrin:
                  خب حق داری. :mrgreen:
                  دقیقاً همین کار رو می کنم
                  خیلی فاز میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                    دقیقاً همین کار رو می کنم
                    خیلی فاز میده
                    لعنت خدا بر شیطون!

دیدگاه

متاسفانه یکی از دلایلی که باعث میشه نتونیم راحت از یه کامپایلر دل بکنیم و بریم سراغ یکی دیگه اینه که از اون اول که میریم AVR یاد بگیریم تموم فکر و ذهنمون این هست که با کدوم کامپایلر کار کنیم !؟
                      بنظر من کدویژن صلاحیت لازم و کافی رو نداره وقتی کامپایلری مثل Atmel Studio هست.یا حتی winavr و IAR !
                      اما چه کنیم که بدلیل همون مشکلی که گفتم،به جای اینکه اصل کار رو یاد بگیریم خودمون رو درگیر کلمات کلیدی و حفظ کردن دستورات میکنیم !
                      * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
                      * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
                      *بدترين دوست،آ‌ کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
                      حضرت علی(ع)
                      آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان نوری
                        متاسفانه یکی از دلایلی که باعث میشه نتونیم راحت از یه کامپایلر دل بکنیم و بریم سراغ یکی دیگه اینه که از اون اول که میریم AVR یاد بگیریم تموم فکر و ذهنمون این هست که با کدوم کامپایلر کار کنیم !؟
                        بنظر من کدویژن صلاحیت لازم و کافی رو نداره وقتی کامپایلری مثل Atmel Studio هست.یا حتی winavr و IAR !
                        اما چه کنیم که بدلیل همون مشکلی که گفتم،به جای اینکه اصل کار رو یاد بگیریم خودمون رو درگیر کلمات کلیدی و حفظ کردن دستورات میکنیم !
                        شما نمی تونید اینو بگید.
                        لطفا نپرسید که "کدوم کامپایلر C بهتر است؟"!

دیدگاه

من حرف شما رو قبول دارم.
                          بدتر و بهتر وجود نداره.
                          اما همونطور که قطعا شنیدید کامپایلر کدویژن بدلیل اینکه که کرک میشه یه سری ایراداتی پیدا میکنه !
                          نکته دوم اینکه الان محیط های برنامه نویسی دارند به سمت پیشرفته تر شدن و جذاب تر شدن میرند.
                          خدا وکیلی محیط برنامه نویسی کدویژن و بسکام رو نگاه کنید !
                          آدم یاد بدهکاری و قسط وامش میوفته !!! :biggrin:
                          حتی وقت کردید یه سری هم به سایت کدویژن بزنید (البته برای ایران تحریمه و چیز شکن میخواد).دیزاین سایت در حد دیزاین سایتها در جنگ جهانی اوله !
                          اینجا بحث بدتر و بهتر نیست.بحث سر اینه که کدویژن و بسکام فقط دارند سرجای خودشون درجا میزنند.
                          بعد اینکه وقتی شما با کامپایلری مثل اتمل استادیو کار کنی دیگه میتونی برای AVR,Xmega,ARM برنامه بنویسی.پس تنها اولش کار باهاش سخته،چون بعدش دیگه همه فن حریفی.
                          روی اتمل استادیو خود اتمل نظارت داره(یعنی اصلا مال خودشه) هرجاش مشکلی بود پدیت میشه.پدیت هاشو هم که دیدید ماشاالله !!!

با این اوصاف قضاوت رو میزارم به عهده دوستان !
                          گرچه که لازم بذکره در حال حاضر خودم هم نتونستم کاملا کوچ کنم به یه کامپایلر دیگه.ولی عقیده ام اینه که هرچی دیرتر کوچ کنیم ضرر کردیم.
                          حضرت علی(ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان نوری
                            بعد اینکه وقتی شما با کامپایلری مثل اتمل استادیو کار کنی دیگه میتونی برای AVR,Xmega,ARM برنامه بنویسی.پس تنها اولش کار باهاش سخته،چون بعدش دیگه همه فن حریفی.
                            اتمل استودیو محیط صمیمی و لوکس و پر ابزاریه ولی من نمی خوام همه دیتاسیت رو بریزم توی کلم! :biggrin:
                            نهایتا مثل فرشاد میکنم.
                            واسه Xmega هم می تونی از کدویژن استاده کنی که البته من کاربرش نیستم. در مورد ARM هم فقط محصولات خودش رو ساپورت میکنه. خب منم حاضر نیستم دقیقا از محصولات بیس ARM اتمل استفاده کنم. چون آشغاله! :biggrin:
                            اگه بخوایید واسه ARM یه کامپایلر آزاد با محیطی شبیه اتمل استودیو داشته باشید CooCox CoIDE گزینه مناسبیه. در کل حرف اول واسه حرفه ای بودن رو خود شما می زنید. وقتی حرفه ای باشی اگه داس و چکش هم بهت بدن کم نمی یاری.

دیدگاه

اتمل استودیو محیط صمیمی و لوکس و پر ابزاریه ولی من نمی خوام همه دیتاسیت رو بریزم توی کلم! :biggrin:
                              نهایتا مثل فرشاد میکنم.
                              واسه Xmega هم می تونی از کدویژن استاده کنی که البته من کاربرش نیستم. در مورد ARM هم فقط محصولات خودش رو ساپورت میکنه. خب منم حاضر نیستم دقیقا از محصولات بیس ARM اتمل استفاده کنم. چون آشغاله! :biggrin:
                              اگه بخوایید واسه ARM یه کامپایلر آزاد با محیطی شبیه اتمل استودیو داشته باشید CooCox CoIDE گزینه مناسبیه. در کل حرف اول واسه حرفه ای بودن رو خود شما می زنید. وقتی حرفه ای باشی اگه داس و چکش هم بهت بدن کم نمی یاری.
                              داداش دقیقا حرف حساب شما چیه ؟
                              شما میگید کدویژن خوبه ما هم میگیم بدک نیست !
                              اما دلیلت برای رد کردن اتمل استادیو چیه ؟
                              بابا اتمل خودش بهتر میدونه که برای میکروکنترلرهاش کدوم کامپایلر مناسب تره ! ناسلامتی خودش داره میکروهاشو تولید میکنه !
                              تعصبات رو بزارید کنار بر پایه اصول و منطق صحبت کنید.
                              حضرت علی(ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X