ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2010/03/15
    24
    0

ترانزيستور startup در منبع جريان ساده

سلام دوستان در شکلي که در زير مشاهده مي کنيد(مربوط به کتاب رضوي هستش) يک منبع جريان تقريباً مستقل از تغذيه به همراه يک ترانزيستور استارت پ (M5)داريم که نقشش خروج مدار از حالت جريان صفر هست، من در شبيه سازي هام با مشکل خاموش بودن اين ترانزيستور و کم بودن جريان خروجي منبع جريان مواجه هستم، کسي مي تونه نقش اين ترانزيستور و نحوه ي عملکردش رو در اين مدار توضيح بده؟ يعني اينکه اين ترانزيستور کي روشن ميشه و چطور خاموش ميشه؟؟

2006/03/05
    تهران - ري
    164
    1

پاسخ : ترانزيستور startup در منبع جريان ساده

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafah67
    سلام دوستان در شکلي که در زير مشاهده مي کنيد(مربوط به کتاب رضوي هستش).........

کدوم شکل؟؟؟!!! :icon_razz:
    ask One Question
    2010/03/15
    24
    0

با عرض معذرت شکل رو اصلاح کردم. آقا اصلا اين مکانيزم خاموش شدن M5 چطوريه؟؟ اين استارت پ حسابي گيجم کرده، برداشت من ازش اين جوريه که در شروع کار مدار روشن ميشه و با رسوندن جريان مدار به يک مقداري خاموش ميشه درست ميگم آيا؟!! حالا مي خوام بدونم که اين مقدار رو M5 تعيين مي کنه؟؟ به خدا گيج شدم!! تو رو خدا کمکم کنيد
    2007/07/18
    175
    6

این ترانزیستور که اتصال دیودی هست، این کارش اینه در هنگام روشن شدن مدار یه مسیر برای جریان از تغذیه به زمین از طریق M1,3 ایجاده می کنه بنابراین M1,3 و همچنین M2,4 نمی توانند خاموش باشند. بعد از راه اندازی M5 اصلا خاموش میشه. تا جایی که یادمه دو تا شرط هم داره : ولتاژ ترشولد 1+5+3 کمتر از Vdd باشه و ولتاژ ترشولد 5+ گیت-سورس 1و3 بزرگتر از Vdd تا M5 خاموش شه.
    برای برطرف کردن این مشکل استفاده میشه : اگر جریانی از ترانزیستور ها هنگامی که منبع تغذیه روشن شه، عبور نکنه، ترانزیستورها خاموش باقی می مانند
    2010/03/15
    24
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط e-arash
    اين ترانزيستور که اتصال ديودي هست، اين کارش اينه در هنگام روشن شدن مدار يه مسير براي جريان از تغذيه به زمين از طريق M1,3 ايجاده مي کنه بنابراين M1,3 و همچنين M2,4 نمي توانند خاموش باشند. بعد از راه اندازي M5 اصلا خاموش ميشه. تا جايي که يادمه دو تا شرط هم داره : ولتاژ ترشولد 1+5+3 کمتر از Vdd باشه و ولتاژ ترشولد 5+ گيت-سورس 1و3 بزرگتر از Vdd تا M5 خاموش شه.
    براي برطرف کردن اين مشکل استفاده ميشه : اگر جرياني از ترانزيستور ها هنگامي که منبع تغذيه روشن شه، عبور نکنه، ترانزيستورها خاموش باقي مي مانند
    سلام و يک دنيا تشکر از شما، باور کنيد کاملا گيج و خسته شده بودم با خوندن اين چند خط راهنمايي شما تقريباً همه ي سوالات و مشکلاتم با اين مدار حل شد، نميدونم چطور ازت تشکر کنم، اميدوارم هميشه پيروز و تندرست باشي آرش جان
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5