ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    51

پرینتر سه بعدی

دوستان تواین سایت واقعا جای نحوه ساخت یه پرینتر سه بعدی خالیه :nerd: من می خوام اگه بتونم اونو بسازم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و بیشترین مشکلم تو قسمتی هستش که باید از کامپیوتر کد هارو تولید و دریافت کنیم این کارو باید چه جوری انجام داد کسی از دوستان تجربه ای در این رابطه نداره .
    اگه بشه ساخت خیلی عالی میشه
    امروز تو تلوزیون دیدم یه آفریقایی این پرینتر سه بعدی رو با وسایل اوراقی درست کرده بود عین پلنگ هم دستگاش کار می کرد وقتی اون بتونه بسازه ما چرا نتونیم بسازیم :angry:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2012/02/13
    تهران
    392
    37

پاسخ : پرينتر سه بعدي

ايول اين شد يه چيز درست حسابي داداش منم هستم.اگه کمکي از دستم بر بياد روم حساب کن بايد از کجا شروع کنيم.من cnc ساختم فکر ميکنم تا يه جاهايي از کار يه مقدار به هم شباهت داشته باشتد.داداش يه سوال اون پودر سفيدي که به عنوان ماده اوليه دستگاه بهش ميدن در رابطش اطلاعات داري؟
    Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER
    2011/07/11
    اصفهان
    188
    5

پاسخ : پرینتر سه بعدی

http://www.isna.ir/fa/news/92012106670/%D8%AA%D8%AC%D8%B3%D9%85-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C
    * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
    * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
    *بدترين دوست،آ* کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
    حضرت علی(ع)
    آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR
    2010/09/22
    85
    1

با سلام
    منم يه چند وقت دنبالش بودم حتي موتوراش و وسايلش خريدم. يه برنامه هم نوشتم البته نود درصد برنامه تموم بود ولي بخاطر درگير شغلي نتونستم ادامش بدم (تنبلي).البته برنامه هاي اماده هم هست که جي کد رو توليد ميکنه.ولي من که cnc کار نکردم واسه همين نرم افزار رو خودم روش کار کردم (علاقه)
    .....به هر حال اين تاپيک يه انگيزه دوباره ميتونه باشه من که هستم.وممنون از موضوعتون...
    2013/04/23
    378
    7

در پرينتر 3D شما بايد بر عکس دستگاه CNC ، ما ماده را ذره ذزه روي هم قرار ميديم تا شکل مورد نظرتون درست بشه در حالي که در سي ان سي يه حجم را اونقدر ميساييم تا به شکل مورد نظر در بياد.
    خوب فک کنم روشن شد که سختي اصلي کار کجاست!!
    ماده اي که ويژگي هاي لازم براي اين کار را داشته باشه، خيلي گرون هست و ناياب تو ايران!!! :rolleyes:.
    Weakness of attitude becomes weakness of character
    Albert Einstein
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    51

با تشکر از دوستان عزیزی که در این تاپیک منو راهنمایی کردن :applause:
    اصلا فکر نمی کردم این موضوع اینقد مخاطب پیدا کنه
    چند تا سوال داشتم از عزیزانی که از این موضوع سر در می یارن :question:
    1-اینکه موتورهای مخصوص این دستگاه چی نوع موتوری باید باشه؟ ( من فکر کنم stepper motor گزینه خوبی باشه )
    2- نرم افزاری که کد ها رو تولید می کنه چیه ؟
    3- شیر برقی که باید ماده پلاستیکی رو بریز روی سطح از چه نوعیه ؟
    4- قسمت کنترلی دستگاه رو میشه با AVR انجام داد؟
    وکلی سوال دیگه که فکر کنم فعلا برای شروع اینا کافی باشن :redface:

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2010/09/22
    85
    1

با سلام
    انواع مختلفي از پرينتر سه بعدي ساخته شده که به روشهاي مختلفي اقدام به ايجاد شي مورد نظر ميکنند.براي نمونه تو مدلهاي دسکتاپ با ذوب کردن نوعي پلاستيک که يکي از انها ABS هست و با قرار دادن لايه به لايه اونها روي هم شي مورد نظر درست ميشه که هر حلقه از اون حدود 50 دلار تو خارج از کشور قيمتش بود قيمت جديدش رو ندارم .يه نمونه ديگه با ذوب کردن نوعي پودر بوسيله ليزر اينکار رو انجام ميدن.من يه نمونه هم ديدم که که از اب و فکر کنم خاک براي توليد قالب در صنعت فلز از اون استفاده ميشد.اگه يادم نره چند تا ويديو براتون اپ کنم يادم رفت تذکر بدين يادم بياد...
    2012/02/13
    تهران
    392
    37

تا جايي که من پرينتر هاي سه بعدي دست ساز رو تو اينترنت ديدم معمولا براي کنترل حرکت از استپر استفاده شد و شايد هم بهترين گزينه باشه.
    اما در باره قسمت کنترل دستگاه پيشنهاد من اينه که همانطور که cnc به پورت lpt وصل ميشد و کنترلر اصلي کامپيوتر بود اين روش به نظرم بهتره.
    اما اگه خواستيد ميتونيم کنترلر جدا با ميکرو بسازيم که بتونه خودش به نسبت g-code هايي که بهش ميديم کنترل موتور هار و به عهده بگيره.
    براي اده اوليه هم معمولا ماده ي پلاستييکي بسيار ريزي به نام abs استفاده ميشود (تو ايران هم موجوده متاسفانه قيمتش بالا)که قبل از استفاده به مقدار دلخواه ذوب ميشود تا حجم مورد نظر تشکيل شود.
    اميدوارم موفق باشيد.
    Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    51

الان بیشتر سعی من رو قسمت کنترلی هستش ، یعنی چه طوری میشه قسمتی که ماده رو روی سطح میرزه رو ساخت ( نحوه ساختش چه جوریه )
    حالا اون پلاستیک یا ماده مخصوص رو میزاریم برای بعد از ساخت این قسمت ( فکر نکنم در این مرحله این که از چه ماده ای استفاده بشه مهم باشه چون من دیدم حتی توسط این دستگاه و خمیر شرینی پزی ، شیرینی درست کردن یعنی اون طرح شرینی رو با این دستگاه پرینت گرفتن )
    اصول کار دستگاه و جزئیاتش مهمه ، حالا متریالی که استفاده میشه مهم هستا ولی الان بهتره روی جزئیات سخت افزار تمرکز بشه :rolleyes:
    با تشکر از همه دوستان

[hr]
    2013/04/23
    378
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط 4850
    الان بيشتر سعي من رو قسمت کنترلي هستش ، يعني چه طوري ميشه قسمتي که ماده رو روي سطح ميرزه رو ساخت ( نحوه ساختش چه جوريه )
    حالا اون پلاستيک يا ماده مخصوص رو ميزاريم براي بعد از ساخت اين قسمت ( فکر نکنم در اين مرحله اين که از چه ماده اي استفاده بشه مهم باشه چون من ديدم حتي توسط اين دستگاه و خمير شريني پزي ، شيريني درست کردن يعني اون طرح شريني رو با اين دستگاه پرينت گرفتن )
    اصول کار دستگاه و جزئياتش مهمه ، حالا متريالي که استفاده ميشه مهم هستا ولي الان بهتره روي جزئيات سخت افزار تمرکز بشه :rolleyes:
    با تشکر از همه دوستان
    به غير از اون قسمتي که ماده را ذوب ميکنه و رو هم ميزاره، بقيه قسمت هاش دقيقا مثل دستگاه CNC هست
    شما تو بخش cnc بگرد:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=274.0

Weakness of attitude becomes weakness of character
    Albert Einstein
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24