اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت گرماساز پنکه ای برای زمستون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت گرماساز پنکه ای برای زمستون

سلام .
    من واسه یه اتاق سیمانی-آجری 2 * 3 که که قراره زمستون اون جا کار کنم (لحیم کاری) یه گرماساز می خواستم .(اتاق توی حیاطه)
    زمستونا خیلی سرد میشه میخوام یه جوری باشه که سریع گرم کنه.
    یه ایده به نظر خودم اومد :
    1) یه هیتر دایره ای به شعاع 25 - 30 سانتی متر باسیم لاکی در بیارم . اینطوری:

http://xbluesky.persiangig.com/image/Untitled.png

2) پشتش یه موتور که به شافتش یه ملخ 36 سانتی وصل شده بزارم .
    بعد به هیتر ولتاژ 12 ولت بدم و فن رو هم روشن کنم.

هوا به هیتر می خوره و گرم میشه و میاد بیرون :biggrin:
    چطوره ؟
    اگه ایرادی داره لطفا بگین.
    تقریبا همون سیستم کار سشواره دیگه. :mrgreen:

لطفا اگه ایرادی داره بگین. :agree:
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

پاسخ : ساخت گرماساز پنکه ای برای زمستون

اماده ی همین طرحی که شما دارین توی بازار هست!!
    اما اگه خودتون بخواین بسازین از سیم لاکی نمیشه استفاده کرد باید سیم المنتی بگیرین و با 12 ولت هم نمیشه توان زیادی بدست اورد باید با 220 روشنش کنید. توانش برای گرمای خوب باید بالای 500 وات باشه. اماده هاش فکر کنم بیشتر از 1000 وات توان هیترشه
    درکل مصرف برق بالایی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط XBlueSky
      سلام .
      من واسه یه اتاق سیمانی-آجری 2 * 3 که که قراره زمستون اون جا کار کنم (لحیم کاری) یه گرماساز می خواستم .(اتاق توی حیاطه)

چطوره ؟

بله که ایراد داره سیم لاکی؟؟؟؟ سیم لاکی که مخصوص تولید حرارت نیست منبع تغذیه ات اتصالی میکنه داغ میشه بعدشم دود میشه در واقع میشه گرم کردن اتاق با منبع تغذیه اگه میخوای کم هزینه گرم کنی یه هویه 60 وات المنتی رو سیم حرارتی یا المنتشو خارخ کن وسیمو روی یه تیکه گچ استوانه ای کوچک که باید خودت درست کتی بپیچ میشه یه هیتر 60 وات بعد خواستی پشتش فن با دور پایین بزار تا گردش هوایی برای سریع گرم کردن داشته باشی واگرنه اگه پول برقو وات برات مهم نیست المت سشوار آمادش هست از اون استفاده کن
      یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

گرما گرفتن از برق هم قبض برق ات رو زیاد می کنه هم آنچنان گرمایی بهت نمی ده. به نظر من اگه می تونی داخل اتاق رو گچ کاری کن (حالا شاید نتونی خوب دربیاری) و از وسایل گاز سوز برای گرما استفاده کن

دیدگاه

سیم لاکی که واسه این کار نیست!باید المنت بگیری
          درضمن 12 هم به هیچ دردی نمیخوره باید بری سراغ 220
          اما به نظر من به جای این کار
          اتاق کارت رو خوب عایق بندی کن وهرچی بهتر این کاروبکنی بهتره.(مثلا یه طرح ابتکاری ازخودم پشم شیشه بزنی بعد روشم کچ بگیری)
          برای گرماهم یه شیلنگ گاز ببر داخل ویدونه ازاین گازا که واسه نذری میزارن تو کوچه(البته درابعاد کوچیک :biggrinویه کتری ابم روشو ووو......... اخجون سیخم بگیر من دارم میام فکربد نکن دارم میرم بال بگیرم واسه کباب :redface:
          [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
            سیم لاکی که واسه این کار نیست!باید المنت بگیری
            درضمن 12 هم به هیچ دردی نمیخوره باید بری سراغ 220
            اما به نظر من به جای این کار
            اتاق کارت رو خوب عایق بندی کن وهرچی بهتر این کاروبکنی بهتره.(مثلا یه طرح ابتکاری ازخودم پشم شیشه بزنی بعد روشم کچ بگیری)
            برای گرماهم یه شیلنگ گاز ببر داخل ویدونه ازاین گازا که واسه نذری میزارن تو کوچه(البته درابعاد کوچیک :biggrinویه کتری ابم روشو ووو......... اخجون سیخم بگیر من دارم میام فکربد نکن دارم میرم بال بگیرم واسه کباب :redface:
            نوشته اصلی توسط e-arash
            گرما گرفتن از برق هم قبض برق ات رو زیاد می کنه هم آنچنان گرمایی بهت نمی ده. به نظر من اگه می تونی داخل اتاق رو گچ کاری کن (حالا شاید نتونی خوب دربیاری) و از وسایل گاز سوز برای گرما استفاده کن
            ممنون از جوابتون.
            درسته بهتره عایق کاری بشه ولی ببینین شرایط یه جوریه که من نمیتونم اتاق رو عایق کاری کنم :sad:
            حالا به هر نحو (گچ یا به قول دوستمون پشم شیشه)

نوشته اصلی توسط SSTK
            بله که ایراد داره سیم لاکی؟؟؟؟ سیم لاکی که مخصوص تولید حرارت نیست منبع تغذیه ات اتصالی میکنه داغ میشه بعدشم دود میشه در واقع میشه گرم کردن اتاق با منبع تغذیه اگه میخوای کم هزینه گرم کنی یه هویه 60 وات المنتی رو سیم حرارتی یا المنتشو خارخ کن وسیمو روی یه تیکه گچ استوانه ای کوچک که باید خودت درست کتی بپیچ میشه یه هیتر 60 وات بعد خواستی پشتش فن با دور پایین بزار تا گردش هوایی برای سریع گرم کردن داشته باشی واگرنه اگه پول برقو وات برات مهم نیست المت سشوار آمادش هست از اون استفاده کن
            ممنون ولی فکر نمی کنین استوانه ی گچی بشکنه یا خراب بشه؟ (در اثر حرارت)

نوشته اصلی توسط mahdi.7
            اما اگه خودتون بخواین بسازین از سیم لاکی نمیشه استفاده کرد باید سیم المنتی بگیرین و با 12 ولت هم نمیشه توان زیادی بدست اورد باید با 220 روشنش کنید. توانش برای گرمای خوب باید بالای 500 وات باشه. اماده هاش فکر کنم بیشتر از 1000 وات توان هیترشه
            سیم المنتی رو کجا می فروشند؟

دیدگاه

سلام اتفاقا منم یک اتاق کنج حیاط دارم تابستو میشه کوره زمستون میشه یخچال

برای دیوار هاش نمیدونم چی کار کنم ؟؟ گچ کنم؟؟ از تخته چوب های ساده کار کنم؟؟؟

دوستان راهنمایی کنید هم ارزون در بیاد هم گرم و نرم
              "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
              ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
              ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
              پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                نوشته اصلی توسط XBlueSky
                سلام .

چطوره ؟

چه کاری المنت کرسی های قدیمی توی بازار موجود هست قیمتش هم 2500 هست بخر 220 بده به دو سرش داغ میشه چه جور یه هواکش رو هم برعکس بزار حله
                قم الکترونیک

دیدگاه

هویه 60 وات المنتی رو سیم حرارتی یا المنتشو خارخ کن وسیمو روی یه تیکه گچ استوانه ای کوچک که باید خودت درست کتی بپیچ میشه یه هیتر 60 وات بعد خواستی پشتش فن با دور پایین بزار تا گردش هوایی برای سریع گرم کردن داشته باشی واگرنه اگه پول برقو وات برات مهم نیست المت سشوار آمادش هست از اون استفاده کن
                  با المنت هویه 60 وات که نمیشه گرمای بدرد بخوری تولید کرد! برای این کار بهترین راه همینه که مجتبی جان گفتن:
                  چه کاری المنت کرسی های قدیمی توی بازار موجود هست قیمتش هم 2500 هست بخر 220 بده به دو سرش داغ میشه چه جور یه هواکش رو هم برعکس بزار حله
                  نمیدونستم اینا هنوز هست! اگه گیر بیاری که خیلی خوبه بعضی هاشون ترموستات هم داره

دیدگاه

میری توپخونه یا همون پشت شهرداری
                    یه پاساز هست.اسمشو شک دارم چی بود اما بهت ادرس میدم تا بدونی کدومه
                    اونجا دوتا پاساز داره که خیلی شلوغه یکیش در ورودیش سی دی وباتری واینا میفروشن ونزدیک خیابون لاله زاره اون پاساژ نه
                    اینی که جلو درش دارن سیم وکابلو وکانکتور و...اینا میفروشن همین پاساژ(یه راهنمایی دیگه جلو درش ،در مترو هست)این طبقه همکف نه،طبقه اولش همش تو کار المنت هستن.ازاونجا میتونی هرچی وهرمدلی میخوای بخری.
                    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo2_star
                      سلام اتفاقا منم یک اتاق کنج حیاط دارم تابستو میشه کوره زمستون میشه یخچال

برای دیوار هاش نمیدونم چی کار کنم ؟؟ گچ کنم؟؟ از تخته چوب های ساده کار کنم؟؟؟

دوستان راهنمایی کنید هم ارزون در بیاد هم گرم و نرم
                      سلام
                      از بلکا استفاده کن
                      ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad

میری توپخونه یا همون پشت شهرداری
                        یه پاساز هست.اسمشو شک دارم چی بود اما بهت ادرس میدم تا بدونی کدومه
                        اونجا دوتا پاساز داره که خیلی شلوغه یکیش در ورودیش سی دی وباتری واینا میفروشن ونزدیک خیابون لاله زاره اون پاساژ نه
                        اینی که جلو درش دارن سیم وکابلو وکانکتور و...اینا میفروشن همین پاساژ(یه راهنمایی دیگه جلو درش ،در مترو هست)این طبقه همکف نه،طبقه اولش همش تو کار المنت هستن.ازاونجا میتونی هرچی وهرمدلی میخوای بخری.

آقا خیلی ممنون

نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
                        ببخشین میشه بگین کجا میفروشن؟

دیدگاه

بخاری ماشین به کارت نمیاد!...البته از نوع المنتی(مثل 206و...)
                          ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

نوشته اصلی توسط XBlueSky
                            آقا خیلی ممنون

ببخشین میشه بگین کجا میفروشن؟
                            داداش اکثر لوازم برقی ها دارن اگه بازم توی محلتون پیدا نکردی برو لاله زار ریخته البته اینهایی که لوازم گرمایش برقی درست می کنند بپرسی هم دارن پدر هاتون هم بپرسید حتما سراغ دارن جاهایی رو که اینها رو میفروشن توی قم که من هستم که فراون پیدا میشه قیمتش هم مفته 2000 الی 2500 تومان فاز و نول رو میدی به دو سرش گچ نسوزش قرمز میشه حسابی داغت می کنه براش یه محفظه درست کن و یک هواکش آهنی هم بزار جلوش حسابی گرمت می کنه
                            قم الکترونیک

دیدگاه

سلام شما برای گرم کردن اتاق خودتون حالا چرا اسرار دارید از قدرت برق استفاده کنید ؟؟؟؟؟ خب خیلی راها راحت تر و ارزان تر هست شما که قصد خوابیدن در ان اتاق را ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟ خب میتونید از چراغ های نفتی استفاده کنید اگه هم نفتی در دست رس نیست میتونید از گاز استفاده کنید البته از کپسول گاز مایع(سیلندر گاز مایع) هم حزینش کمتر هم دوامش واسه شما زیاد هست اگه در ان اتاق لوله کشی گاز که دارید خیلی بهتر هست حتما از بخاری های بدون دوکش که تو مغازه ها میزارن ااستفاده کند یا از یک گرم کننده گازی استفاده کن مثل اجاق گاز کوچیک و یک اجر هم بزار روش که هر وقت خواستی بر تو اتاق روشنش کن حالا دیگه باقیشو میزارم
                              !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                              نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X