اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای انتخاب موضوع پروژه کارشناسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای انتخاب موضوع پروژه کارشناسی

سلام...
    من دانشجوی ترم7 کنترل هستم و این ترم پروژه کارشناسی دارم....
    برای پروژه استادمون گفتش که هر موضوعی که مد نظرت باشه میتونی انجام بدی...
    من قصد طراحی یک سیستم کنترل با میکرو دارم و میخوام یه نمونه ازش رو بسازم و نمیخوام که فقط به سیمولینک بسنده کنم...
    از دوستان عزیزم میخوام تا یه موضوع خوب و حرفه ای که بتونم از طریق اون اندکی سوادم رو بالا ببرم رو بهم معرفی کنند...
    پیشاپیش ممنونم بابت راهنماییهاتون...
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

پاسخ : درخواست راهنمایی برای انتخاب موضوع پروژه کارشناسی

یعنی از اساتید اینجا هیچکس نیست که یه موضوع پیشنهاد بده؟

www.intelart.ir

دیدگاه

دوست گرامی
      پروژه های بسیاری را میشه تعریف کرد ولی باید دید در نهایت استاد شما قبول میکنه یا نه و چه نمره ای بهش میده
      اطمینان دارم دوستان هم پروژه های بسیار بهتری پیشنهاد میکنند

اولین پرووه

1- یک پروژه عمومی اینترفیسینگ PC و یک میکرو به صورتی که مثلا در زمان حقیقی به کمک یک نرم افزار و ارتباط USB بین کامپیوتر و میکرو بتوانیم مثلا دما چند نقظه بر روی مونیتور PC مشاهده کنیم و به چند ابزار مختلف با کلیک موس فرمان بدهیم

2- پروژه ارتباط بین دو میکرو از طریق خظوظ برق شهر

3 - پروژه کنترل دقیق دور یک موتور با کاربرد عمومی
      نمونه این پروژه که بدون میکرو با قظعات گسسته سالها پیش اجرا گردید میتوانست دور موتور یک پمپ کولر را ( به منظور استفاده در یک همزن آزمایشگاهی ) با دقت بعلاوه و منها یک دور در دقیقه با روشی بسیار مبتکرانه کنترل نماید

4 - ضبط صدا بر روی Ram
      نمونه این پروژه که سالها پیش بدون میکرو و حتی مدارهای آماده آنالوگ به دیجیتال اجرا گردید میتوانست 6 ثانیه صدا بر روی 64 کیلوبایت RAM با کیفیت مناسب ذخیره نماید

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

خب من بسیار خوشحالم که میبینم یکی از دوستان رشته کنترل هستش و بسیار مشتاق به یاد گیری میکرو و چیز های دیگه هست. امیدوارم این دوستمونpunisher.x64 رو بیشتر اینجا ببینیم و همچنین ایقده پیشرفت کنه که در بخش ARM هم ببینیمش. رفیق خوب تلاش کن و از وقتت استفاده کن.
        برای جواب باید اول ببینیم رشته شما چیه! خب من به اینجا مراجعه کردم:

مهندسی کنترل
        این موضوع کنترل منو هم گیج کرده! آخه توی چند رشته دیگه مثل هواوفضا هم دیدمش. در هر صورت:
        من توصیه میکنم که شما یه وسیله بسازی که با توجه به یه سری تغییرات یه عکس العملی از خودش بروز بده. این در واقع کار شما هستش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط punisher.x64
          سلام...
          من دانشجوی ترم7 کنترل هستم و این ترم پروژه کارشناسی دارم....
          برای پروژه استادمون گفتش که هر موضوعی که مد نظرت باشه میتونی انجام بدی...
          من قصد طراحی یک سیستم کنترل با میکرو دارم و میخوام یه نمونه ازش رو بسازم و نمیخوام که فقط به سیمولینک بسنده کنم...
          از دوستان عزیزم میخوام تا یه موضوع خوب و حرفه ای که بتونم از طریق اون اندکی سوادم رو بالا ببرم رو بهم معرفی کنند...
          پیشاپیش ممنونم بابت راهنماییهاتون...
          کدوم دانشگاه هستید ؟
          چون من گدایی بی نشان مشکل شود یاری چنان
          سلطان کجا عیش نهان با رند بازاری کند...
          [حافظ]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
            دوست گرامی
            پروژه های بسیاری را میشه تعریف کرد ولی باید دید در نهایت استاد شما قبول میکنه یا نه و چه نمره ای بهش میده
            اطمینان دارم دوستان هم پروژه های بسیار بهتری پیشنهاد میکنند

اولین پرووه

1- یک پروژه عمومی اینترفیسینگ PC و یک میکرو به صورتی که مثلا در زمان حقیقی به کمک یک نرم افزار و ارتباط USB بین کامپیوتر و میکرو بتوانیم مثلا دما چند نقظه بر روی مونیتور PC مشاهده کنیم و به چند ابزار مختلف با کلیک موس فرمان بدهیم

2- پروژه ارتباط بین دو میکرو از طریق خظوظ برق شهر

3 - پروژه کنترل دقیق دور یک موتور با کاربرد عمومی
            نمونه این پروژه که بدون میکرو با قظعات گسسته سالها پیش اجرا گردید میتوانست دور موتور یک پمپ کولر را ( به منظور استفاده در یک همزن آزمایشگاهی ) با دقت بعلاوه و منها یک دور در دقیقه با روشی بسیار مبتکرانه کنترل نماید

4 - ضبط صدا بر روی Ram
            نمونه این پروژه که سالها پیش بدون میکرو و حتی مدارهای آماده آنالوگ به دیجیتال اجرا گردید میتوانست 6 ثانیه صدا بر روی 64 کیلوبایت RAM با کیفیت مناسب ذخیره نماید
            خیلی ممنون از لطف شما دوست عزیز...
            پروژه هایی که پیشنهاد دادید خیلی خوبند ولی بیشتر میخوام جنبه کنترلی اونم توسط خود میکرو داشته باشه...بازم ممنون از لطفتون

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
              خب من بسیار خوشحالم که میبینم یکی از دوستان رشته کنترل هستش و بسیار مشتاق به یاد گیری میکرو و چیز های دیگه هست. امیدوارم این دوستمونpunisher.x64 رو بیشتر اینجا ببینیم و همچنین ایقده پیشرفت کنه که در بخش ARM هم ببینیمش. رفیق خوب تلاش کن و از وقتت استفاده کن.
              برای جواب باید اول ببینیم رشته شما چیه! خب من به اینجا مراجعه کردم:

مهندسی کنترل
              این موضوع کنترل منو هم گیج کرده! آخه توی چند رشته دیگه مثل هواوفضا هم دیدمش. در هر صورت:
              من توصیه میکنم که شما یه وسیله بسازی که با توجه به یه سری تغییرات یه عکس العملی از خودش بروز بده. این در واقع کار شما هستش.
              من تا به حال چیزهای زیادی از شما یاد گرفتم...ازتون خیلی ممنونم ... همونطور که فرمودید باید یه سیستم طراحی بشه تا بتونه با گرفتن تعدادی پارامتر یک یا چند خروجی رو کنترل کنه...هدف من هم دقیقا همینه ولی این که چه موضوعی رو انتخاب کنم یکمی سردرگم شدم...

این موضوع کنترل منو هم گیج کرده! آخه توی چند رشته دیگه مثل هواوفضا هم دیدمش.
              بله همینطوره...کنترل کاربرد خیی وسیعی داره...از ساختن قلب مصنوعی تا کنترل هدایت موشک...

انشالله با کمک شما دوستان بزرگوار با سرعت به جلو حرکت میکنیم....

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن 1404
                کدوم دانشگاه هستید ؟
                دانشگاه صنعت نفت اهواز...
                میخوام رو یک موضوع کنترلی کار کنم که هم به صنعت نفت هم مربوط باشه...

www.intelart.ir

دیدگاه

من تا به حال چیزهای زیادی از شما یاد گرفتم...ازتون خیلی ممنونم ... همونطور که فرمودید باید یه سیستم طراحی بشه تا بتونه با گرفتن تعدادی پارامتر یک یا چند خروجی رو کنترل کنه...هدف من هم دقیقا همینه ولی این که چه موضوعی رو انتخاب کنم یکمی سردرگم شدم...

بله همینطوره...کنترل کاربرد خیی وسیعی داره...از ساختن قلب مصنوعی تا کنترل هدایت موشک...

انشالله با کمک شما دوستان بزرگوار با سرعت به جلو حرکت میکنیم....
                  ما همیشه در خدمت هموطنان درس خون، با سواد و مودب و البته کوشا هستیم!
                  دوتا رفیق داشتم که یکیش بچه مشهد بود و توی مرکز تحقیقات فضایی توی جاده کرج کار میکرد. یکی دیگه هم داشتم که توی صایران توی قسمت طراحی ماهواره کار میکرد. بخاطر اینکه محیط نظامی بود مجبور شدم ازشون فاصله بگیرم ولی یکی از حرفاشون رو هیچ وقت فراموش نمیکنم. همیشه وقتی ازشون میپرسیدم(میپرسیدن) که کدوم گرایش هواوفضا بهترینه میگفتن کنترل! میگفت تموم کنی کارت آماده است.
                  بگذریم؛
                  به نظر من اوج زیبایی رشته کنترل توی طراحی اتوپایلت هواپیما هستش. البته لازم نیست که همچین چیزی طراحی کنید ولی من فکر میکنم یه مهندس کنترل باید با همه سنسورها آشنایی داشته باشه. یه پروژه با محتوای سنسور خیلی مناسبه.

دانشگاه صنعت نفت اهواز...
                  میخوام رو یک موضوع کنترلی کار کنم که هم به صنعت نفت هم مربوط باشه...
                  WoW!!
                  ما بهش میگیم هتل!
                  خیلی خوش میگذره مگه نه؟
                  بچه خوزستانی یا...

دیدگاه

پاسخ : درخواست راهنمایی برای انتخاب موضوع پ&#

نوشته اصلی توسط Rohalamin

به نظر من اوج زیبایی رشته کنترل توی طراحی اتوپایلت هواپیما هستش. البته لازم نیست که همچین چیزی طراحی کنید ولی من فکر میکنم یه مهندس کنترل باید با همه سنسورها آشنایی داشته باشه. یه پروژه با محتوای سنسور خیلی مناسبه.
                    WoW!!
                    آره اتفاقا خیلی جالبه...کنترل وسایل عظیمی مثل هواپیما!
                    من فکر میکنم یه مهندس کنترل باید با همه سنسورها آشنایی داشته باشه. یه پروژه با محتوای سنسور خیلی مناسبه.
                    دقیقا...هدف من هم همینه...حتی بعضی وقتا میرم تو فروشگاه های سایتای مختلف و قسمت سنسورهاشو نگاه میکنم...خیلی حال میده! :mrgreen:

ما بهش میگیم هتل!
                    خیلی خوش میگذره مگه نه؟
                    نه آقا اتفاقا باید بگم رسما سرویس شدیم اینجا...این دانشگاه قبلا رشته الکترونیک رو داشته که بنا به دلایلی دیگه دانشجو نمیگیرن..استادای برق اینجا هم خیلیاشون میرن امریکا بعضی ها هم میرند شریف...اتفاقا چند شب پیش یه کتاب دوستم نشون داد در مورد طراحی شبکه های عصبی بود...روی جلد نوشته بود:نویسنده دکتر فلانی انتشارات دانشگاه صنعتی شریف...صفحه بعدش نوشته بود : عضو هیئت علمی دانشگاه صنعت نفت!اینقدر دلم شکست!!!!:(
                    هتل هم نیست...چون از شهر دوره!تنها مزیتش اینه که مشکل درست کردن غذا و این حرفا رو نداری...همین...ولی اینو بگم که ما چون اولین ورودی بودیم که واسه کنترل اومدیم خیلی اذیت شدیم!...

بچه خوزستانی یا...
                    نه بچه خوزستان نیستم...تقریبا همشهری همون رفیق مشهدی شما هستم :eek:...
                    حتما میگید مشهد رو چه به خوزستان!!!!خب دیگه داستانش طولانیه

www.intelart.ir

دیدگاه

دوستان اگه موضوع دیگه مد نظرتون هست لطفا دریغ نکنید...
                      میخوام یه کار درست و حسابی باشه....
                      خیلی ممنون

www.intelart.ir

دیدگاه

چقد خوشحال شدم یه هم درد پیدا کردم من هم تو همین فکرم موندم برای پروژه چی بسازم :cry2:
                        به استادمون گفتم دستگاه جوجه کشی بسازم به روش کنترلی PID گفت نه سطحش پایین :rolleyes:
                        گفتم کنترل دور موتور AC بسازم گفت بدک نیست :nerd:
                        گفتم دستگاه فتو تراپ هوشمند بسازم گفت خیلی خوبه :wow:
                        ولی من تو این شهر به این کوچیکی که تا می خوای یه قطعه کوچیک الکترونیکی بخری پدرت در می آد قطعاتشو چه جوری ردیف کنم آخخخخخه چراااااااااا ؟ :angry: :angry: :cry2:
                        خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                        [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4850
                          چقد خوشحال شدم یه هم درد پیدا کردم من هم تو همین فکرم موندم برای پروژه چی بسازم :cry2:
                          به استادمون گفتم دستگاه جوجه کشی بسازم به روش کنترلی PID گفت نه سطحش پایین :rolleyes:
                          گفتم کنترل دور موتور AC بسازم گفت بدک نیست :nerd:
                          گفتم دستگاه فتو تراپ هوشمند بسازم گفت خیلی خوبه :wow:
                          ولی من تو این شهر به این کوچیکی که تا می خوای یه قطعه کوچیک الکترونیکی بخری پدرت در می آد قطعاتشو چه جوری ردیف کنم آخخخخخه چراااااااااا ؟ :angry: :angry: :cry2:
                          سلام دوست عزیز و همدرد من
                          واسه خرید قطعات میتونی چیزایی رو که لازم هست فهرست کنی بعد همشونو از فروشگاه سایت بخری...اینطوری مقرون به صرفه تر هم هست...چون تو بازار خیلی گرون تر میدن....چند روز پیش دو تا دیود 1n4148 خریدم 500 تومن... :eek:
                          یه ماه قبل حدود 100تومن قطعه از فروشگاه خریدم..اگه اینا رو میخواستم از بازار بخرم حتما میرفت رو200 تومن

راستی اون پست پرینتر 3بعدی رو که گذاشته بودین هم خوندم...اونم واسه پروژه موضوع خوبیه...ما میخوایم اینجا یه گروه 3نفره پروژه بدیم نمیذارن!!! oo:
                          شما ترم چند هستین؟کارشناسی یا ارشد؟

www.intelart.ir

دیدگاه

:nerd:
                            دوتا پروژه کنترل کاربردی و درآمد زا در صورت علاقه به موضوعات

کنترل سیستم و مدیریت گلخانه های کشاورزی
                            1- کنترل دما ، رطوبت ، نور ، آبیاری و ...

کنترل سیستم و مدیریت دستگاه های جوجه کشی
                            1- کنترل دما ، رطوبت و موتورهای دستگاه در بازه ی 28 روزه

:read:
                            آنچه كه باعث موفقيت انسان ها مي شود سخت كوشي است و نه نخبه بودن! Porsche 911 Turbo S 181.000 $ USD
                            جناب سعدی فرموده بودند: "بر احوال ان مرد باید گریست _ که دخلش بود نوزده، خرجش بیست!"
                            که اگه الان بود باید میگفت: "بود حال و احوال آن مرد زار _ که دخلش ریال است ، خرجش دلار :|"
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80472.msg489565#msg489565
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82242.msg501926#msg501926

دیدگاه

سلام دوست عزیز و همدرد من
                              واسه خرید قطعات میتونی چیزایی رو که لازم هست فهرست کنی بعد همشونو از فروشگاه سایت بخری...اینطوری مقرون به صرفه تر هم هست...چون تو بازار خیلی گرون تر میدن....چند روز پیش دو تا دیود 1n4148 خریدم 500 تومن... :eek:
                              یه ماه قبل حدود 100تومن قطعه از فروشگاه خریدم..اگه اینا رو میخواستم از بازار بخرم حتما میرفت رو200 تومن

راستی اون پست پرینتر 3بعدی رو که گذاشته بودین هم خوندم...اونم واسه پروژه موضوع خوبیه...ما میخوایم اینجا یه گروه 3نفره پروژه بدیم نمیذارن!!! oo:
                              شما ترم چند هستین؟کارشناسی یا ارشد؟
                              من ترم آخر کارشناسی ام .
                              آره اونم موضوع خوبیه ولی واقعا هزینه بر هستش در حد تیم ملی
                              اساتید ما خداییش استادای باحالین زیاد سر پروژه ما رو اذیت نمی کنن :applause:
                              خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                              [hr]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X