اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در عیب یابی و تعمیر شارژر باتری دریل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در عیب یابی و تعمیر شارژر باتری دریل

سلام دوستان
    یه شارژر دارم مربوط به دریل شارژی که مرخص شده ، گفته شده بارون خورده
    به برق که زدم دیود های پل سوخت یکی از ترانس ها هم ذوب شد ، دیگه ترسیدم بهش دست بزنم
    به منابع سوئیچینگ علاقه زیادی دارم ولی تجربه و اطلاعات زیادی ندارم و اگر کمک کنن اساتید بتونم اینو عیب یابی کنم هم من وارد سوئیچینگ شدم هم این شارژر درست میشه :redface:

با آیسی uc3842 ساخته شده

پاسخ : کمک در عیب یابی و تعمیر شارژر باتری دریل

نوشته اصلی توسط pour!a
    سلام دوستان
    یه شارژر دارم مربوط به دریل شارژی که مرخص شده ، گفته شده بارون خورده
    به برق که زدم دیود های پل سوخت یکی از ترانس ها هم ذوب شد ، دیگه ترسیدم بهش دست بزنم
    به منابع سوئیچینگ علاقه زیادی دارم ولی تجربه و اطلاعات زیادی ندارم و اگر کمک کنن اساتید بتونم اینو عیب یابی کنم هم من وارد سوئیچینگ شدم هم این شارژر درست میشه :redface:

با آیسی uc3842 ساخته شده
    سلام.خب به برق نزنش و مولتی متر رو دستت بگیر و از ابتدا چک کن اول فیوز بعد پل دیود و ماسفت. عموما یکی از همینها سوخته.(ترانس ذوب شد یعنی چی؟ یعنی سیمهاش ذوب شد؟ اگه قطع شده باشه که باید دوباره بپیچی)
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

تو عکس اول هم ترانس مشخصه هم دیود ها
      دیود ها ترکید ، ترانس هم چسب زردش سوخت دود کرد احتمالا سیم ها لاکش سوخته فقط میمونه ماسفت هارو چک کنم
      فیوز هم سوخته

اضافه شده در تاریخ :
      یه نکته دیگه ، صاحب این شارژر خیلی نابغه بوده یه ترانس رو وصل کرده به سوکت خروجی این شارژر بدون اینکه سیم های این مدار رو قطع کنه ،

ماسفت هم سوخته

دیدگاه

با تعویض قطعات سوخته روشن شد، ولتاژ خروجی 30 ولته
        در صورتی که روی شارژر نوشته 9.6 الی 18 ولت ، موردی نداره؟

دیدگاه

این شارژر ها بصورت اتوماتیک از طریق ایسی میکرو که در قسمت ثانویه مدار قرار داره خروجی رو کنترل میکنه..وقتی باطری روی شارژر قرار میگیره ولتاژ پایین میاد در حد استاندارد..

دیدگاه

میدونم موضوع قدیمیه ولی شاید فرجی شد :
            پوریا جان دنبال یه شارژر دریل میگیردم .اگه موجود داری ممنون میشم بهم پیام بدی....ممنون
            09123473845 موبایلم

دیدگاه

با سلام
              از هر شارژر اتوماتیک باطری که خروجی 12 ولت داشته باشد میتوانید استفاده نمایید چه ازنوع سویچینگ آن و چه از نوع سنتی که با ترانس کاهنده ساخته میشوند . نوع سویچینگ آن هم در تهران ،خ جمهوری ،پاساژ امجد فراوان است .

دیدگاه

سلام من دریل شارژی یونیک دارم دوتا باطری 14.4 ولت بعد از اینکه شارژ میشه موقع استفاده بعد از پنج دقیقه شارژش تمام میشه ی نکته دیگه اونم اینه ک چراغ باطریم اصلا سبز نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنین و شماره نمایندگی اش بفرستید گه خراب بود سفارش بدم

دیدگاه

با سلام
                  اشکال از دو جا میتواند باشد
                  1- مدار شارژر درست کار نمیکند و نیتواند باتری ها را به اندازه کافی شارژ نماید ( باید ولتاژ و جریان را اعمال شده به باتری توسط شارژر را اندازه بگیرید)
                  2- باتری خراب شده بنابراین شارژ کامل نمیشود در اینصورت باید باتری ها تعویض گردند . ( در صورت امکان باتری ها را با یک شارژر دیگر شارژ و امتحان کنید )

دیدگاه

سلام
                    من یه شارژر دریل شارژی دارم که دیقا هم مدل شارژر شماست که توی این تاپیک عکسشو گذاشتی . مال من سوخته ولی متاسفانه شماره یسری قطعاتش دیگه مشخص نیستش . چنتا مقاومت

خواستم ازت بخوام کمکم کنی و از روی شارژر خودت شماره هاشو برام پیدا کنی . میدونم باعث ضحمتت هستش ولی ممنون میشم از پشت بورد که عکس بگیری و شماره قطعات SMD اونو برام مشخص کنی .
                    مقاومت R35 یه مقاومت بزرگ احتمالا 1 وات سمت روی بورد
                    R33 - D13 - R34 - R18 - R36 اینا هم قطعات SMD پشت فیبر هستش که مشخص نیستش
                    مال قسمت ورودی هستن منظورق قبل ترانس سوئیچینگ هستش
                    سپاس

دیدگاه

سلام شماره مقاومت تتتتتR22 در پشت برد شارژر دری توسن

دیدگاه

سلام دوستان یه دریل شارژی دارم با باطری 18 ولت 1.3 آمپر مشخصات روی خود باطری نوشته شده مشکل اینجاست که شارژر رو گم کردم قیمت شارژر 400هزارتومن ایا میتونم خودم یه شارژر بسازم یا از یه طریقی باطری رو شارژ کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X