ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    2013/09/26
    16
    0

مهم :: کمک در مورد چگونگی راه اندازی STM32

سلام بر مهندسین و دوستان گرامی .

من می خوام با یه میکرو STM32 یک زموتور DC رو کنترل کنم و اگه بشه این کنترل رو از طریق اترنت انجام بدم .
    برای شروع می شه لطفا به من بگید که باید چی کار کنم؟ چه ابزارهایی لازم دارم؟ چطوری پروگرم کنم و ... ؟

من اولین باره که با ARM می خوام کار کنم . فقط و فقط هم با ST می خوام کار کنم .
    خیلی ممنون می شم اگه اطلاعات لازم رو در اختیارم بذارید؟
    2012/12/30
    بوشهر
    3,206
    1,107

پاسخ : مهم :: کمک در مورد چگونگی راه اندازی STM32

نقل قول نوشته اصلی توسط omidrey
    ...من می خوام با یه میکرو STM32 یک زموتور DC رو کنترل کنم و اگه بشه این کنترل رو از طریق اترنت انجام بدم ...

رفیق میشه بگی چطوری؟
    واسه ابزار هم من توصیه میکنم یه پروگرمر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و یه هدر برد

کافیه. البته من با فرض اینکه شما بقیه ابزارهای لازم رو دارید فعلا فقط اینا رو گفتم. خب حق دارید! ST فوق العاده هستش.
    شما دقیقا همه سوالاتتون رو بپرسید تا منم جواب بدم.
    2013/09/26
    16
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Rohalamin

رفیق میشه بگی چطوری؟
    واسه ابزار هم من توصیه میکنم یه پروگرمر

و یه هدر برد

کافیه. البته من با فرض اینکه شما بقیه ابزارهای لازم رو دارید فعلا فقط اینا رو گفتم. خب حق دارید! ST فوق العاده هستش.
    شما دقیقا همه سوالاتتون رو بپرسید تا منم جواب بدم.
    خیلی ممنون روح الله جان که جوابمو دادی .
    راستش من می خوام از طریق اترنت و تحت شبکه سرعت یک موتور DC رو کنترل کنم , امکان پذیره دیگه؟!

این هدربرد که پیشنهاد کردی STM32 سری F هستش دیگه ؟ هدربودر میکروهای ساده تر مثل Cortex M0 تو بازار نیستش؟ اگه نیست چطور بسازیم (منظورم شماتیک هدر بورد هست)؟

برداشت من از هدربورد اینه , این جمله ی من درسته ؟ "هدر برد در واقع برای اینه که چون این میکرو SMD هست و قابلیت جابجایی از بردی به برد دیگه رو نداره پس ما میاییم میکروکنترل رو روی هدر برد قرار میدیم و برنامه ریزیش می کنیم و هر موقع خواستیم از میکرو دوباره تو یه مداره دیگه استفاده کنیم بتونیم راحت برنامش رو عوض کنیم و جابجاش کنیم!"

مجددا تشکر از شما دوست عزیز :smile:
    2012/12/30
    بوشهر
    3,206
    1,107

خیلی ممنون روح الله جان که جوابمو دادی .
    راستش من می خوام از طریق اترنت و تحت شبکه سرعت یک موتور DC رو کنترل کنم , امکان پذیره دیگه؟!

این هدربرد که پیشنهاد کردی STM32 سری F هستش دیگه ؟ هدربودر میکروهای ساده تر مثل Cortex M0 تو بازار نیستش؟ اگه نیست چطور بسازیم (منظورم شماتیک هدر بورد هست)؟

برداشت من از هدربورد اینه , این جمله ی من درسته ؟ "هدر برد در واقع برای اینه که چون این میکرو SMD هست و قابلیت جابجایی از بردی به برد دیگه رو نداره پس ما میاییم میکروکنترل رو روی هدر برد قرار میدیم و برنامه ریزیش می کنیم و هر موقع خواستیم از میکرو دوباره تو یه مداره دیگه استفاده کنیم بتونیم راحت برنامش رو عوض کنیم و جابجاش کنیم!"

مجددا تشکر از شما دوست عزیز :smile:
    سلام خواهش میکنم
    اینا سری Cortex-M3 هستن. من فکر کنم یه اشتباهی کردم. فکر کنم این میکرو که پیشنهاد دادم اینترفیس اثرنت نداره. واسه Cortex-M0 این فکر کنم مناسبه:

تقریبا برداشت شما درسته. فرق هدر برد با آداپتور اینه که چیزهایی که میکرو لازم داره رو هم روش میذارن. مثل کریستال یا کانکنتور ها و...
    ما میکرو رو روی هدر برد جدا نمیکنیم. هدر برد برای پروژ هامون هستش. وقتی می خوایم روش استفاده از یه میکرو SMD رو یاد بگیریم(خصوصا میکروهای بر پایه ARM) و یا می خواییم یه پروژه انجام بدیم از هدر استفاده میکنیم. واسه پروژه هامون برنامه هامون رو روش چک میکنیم. اگه درست بود میریم واسه طراحی PCB و یه میکرو جدا می خریم. دیگه نمی یام میکرو رو از روی هدر برد برداریم.
    2013/09/26
    16
    0

سلام خواهش میکنم
    اینا سری Cortex-M3 هستن. من فکر کنم یه اشتباهی کردم. فکر کنم این میکرو که پیشنهاد دادم اینترفیس اثرنت نداره. واسه Cortex-M0 این فکر کنم مناسبه:

تقریبا برداشت شما درسته. فرق هدر برد با آداپتور اینه که چیزهایی که میکرو لازم داره رو هم روش میذارن. مثل کریستال یا کانکنتور ها و...
    ما میکرو رو روی هدر برد جدا نمیکنیم. هدر برد برای پروژ هامون هستش. وقتی می خوایم روش استفاده از یه میکرو SMD رو یاد بگیریم(خصوصا میکروهای بر پایه ARM) و یا می خواییم یه پروژه انجام بدیم از هدر استفاده میکنیم. واسه پروژه هامون برنامه هامون رو روش چک میکنیم. اگه درست بود میریم واسه طراحی PCB و یه میکرو جدا می خریم. دیگه نمی یام میکرو رو از روی هدر برد برداریم.
    بعد سوال دیگه در مرحله ی طراحی PCB باید مدار مربوط به پروگرم شدن میکرو رو هم روی همون برد نهایی رسم کنیم ؟ منظورم اینه که اون میکرویی که ما جدا میگیریم , خام هست و برای پروگرم شدنش چکار باید کرد؟
    مثلا برای avr یک میکرو میخریدیم میذاشتیم رو پروگرمر بعدش برنامه میریختیم روش و درش میاوردیم میذاشتیم تو پروژمون!

واقعا ببخشید اگه سوالات مبتدی می پرسم چون من هیچی از آرم نمی دونم و تازه می خوام به دنیای این پردازنده ها وارد شم!

2013/09/26
    16
    0

روح الله جان راستی برنامه ی شبیه سازی میکروهای ST چیه ؟ تو پروتئوس گشتم محصولات این کمپانی اصلا نبودن !
    2012/12/30
    بوشهر
    3,206
    1,107

بعد سوال دیگه در مرحله ی طراحی PCB باید مدار مربوط به پروگرم شدن میکرو رو هم روی همون برد نهایی رسم کنیم ؟ منظورم اینه که اون میکرویی که ما جدا میگیریم , خام هست و برای پروگرم شدنش چکار باید کرد؟
    مثلا برای avr یک میکرو میخریدیم میذاشتیم رو پروگرمر بعدش برنامه میریختیم روش و درش میاوردیم میذاشتیم تو پروژمون!

واقعا ببخشید اگه سوالات مبتدی می پرسم چون من هیچی از آرم نمی دونم و تازه می خوام به دنیای این پردازنده ها وارد شم!
    همه چیز رو مثل AVR فرض کن! می تونی جدا این کار رو بکنی یا می تونی به قول خودت روی برد.
    موردی نداره، اینا هم سواله.

روح الله جان راستی برنامه ی شبیه سازی میکروهای ST چیه ؟ تو پروتئوس گشتم محصولات این کمپانی اصلا نبودن !
    رفیق! ما همین طورین میکروهای ساده 8بیتی رو که شبیه سازی میکردیم کلی مشکل داشتیم. این پوتئوس سرطانیه خودش. فکر نکنم فعلا ساپورت بکنه، تازه اگه بکنه هم من فکر میکنم که بهتره همون هدر رو بخرید. کار کردن به صورت واقعیی یه چیز دیگه اس!
    2013/09/26
    16
    0

رفیق! ما همین طورین میکروهای ساده 8بیتی رو که شبیه سازی میکردیم کلی مشکل داشتیم. این پوتئوس سرطانیه خودش. فکر نکنم فعلا ساپورت بکنه، تازه اگه بکنه هم من فکر میکنم که بهتره همون هدر رو بخرید. کار کردن به صورت واقعیی یه چیز دیگه اس![/b][/color]
    خیلی ممنون . اره درسته کار کردن تو محیط واقعی خیلی بهتره . بعد امکان سوختن هدربورد چقدره؟ امکان سوختن میکرو با برنامه نویسی غلط منظورمه؟
    2012/12/30
    بوشهر
    3,206
    1,107

خیلی ممنون . اره درسته کار کردن تو محیط واقعی خیلی بهتره . بعد امکان سوختن هدربورد چقدره؟ امکان سوختن میکرو با برنامه نویسی غلط منظورمه؟
    هیچ!
    کدنویسی تاثیری نداره.
    2013/09/26
    16
    0

هیچ!
    کدنویسی تاثیری نداره.
    تشکر .

پس من این دو ابزاری که معرفی کردین رو تهیه می کنم و شروع می کنم به کار کردن !

حالا وارد مقوله ی نرم افزار بشیم ! کامپایلر مورد استفاده برای ST من شنیدم IAR هستش ؟ این نرم افزار کار کردن باهاش سخته ؟
    بعد برای دستورات کد نویسی این میکرو شما منبعی سراغ ندارید ؟ یا باید از دیتاشیت استخراج کنم؟
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32