اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهی برای تعمیر یک LCDگرافیکی متصل به ARM وجود دارد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهی برای تعمیر یک LCDگرافیکی متصل به ARM وجود دارد؟

من یه برد دارم که LCD اش مشکل پیدا کرده و ران نمیشه.برنامه ی ARMهم چک کردم درست بود و قسمت های دیگه ی برد کار میکنه و میدونم فقط مشکل از LCDهست
    راهی هست که LCD رو تعویض نکنم و همین LCD رو تعمیر کنم؟مثلا میشه درایور LCD رو عوض کرد؟
    LCDهیچی نشون نمیده
    حتی اگر نیاز به تعویض هم داشته باشه میخوام بدونم راهی برای تعمیر LCD و تست اینکه امکان تعمیر داره یا نه وجود داره ؟

پاسخ : راهی برای تعمیر یک LCDگرافیکی متصل به ARM وجود دارد؟

نوشته اصلی توسط maryam.68
    من یه برد دارم که LCD اش مشکل پیدا کرده و ران نمیشه.برنامه ی ARMهم چک کردم درست بود و قسمت های دیگه ی برد کار میکنه و میدونم فقط مشکل از LCDهست
    راهی هست که LCD رو تعویض نکنم و همین LCD رو تعمیر کنم؟مثلا میشه درایور LCD رو عوض کرد؟
    LCDهیچی نشون نمیده
    حتی اگر نیاز به تعویض هم داشته باشه میخوام بدونم راهی برای تعمیر LCD و تست اینکه امکان تعمیر داره یا نه وجود داره ؟

تاپیک رو در جای اشتباهی نوشتید باید برید قسمت تعمیرات .
    ولی برای تست alphanumeric lcd شما بیا پایه های 1و3و5 رو زمین کن بعدش پایه 2 رو هم به vcc وصل کن (5ولت) . اگه lcd سالم باشه باید مستطیل های مشکی تمام lcd رو پر کنه . برای تست backlight هم 16 رو زمین کن و 15 رو با مقاومت بده به vcc . مقاومت یادت نره چون ممکنه لامپ led که برای روشنایی استفاده میشه بسوزه!

دیدگاه

من فکر نمیکنم بشه هیچ کدوم از LCD ها رو تعمییر کرد.

دیدگاه

من با این انجمن آشنا نیستم و نمیدونستم تایپیک جای درستی نیست.
        در مورد lcdهم درایورشst7565هست.میشه بگید با این درایور چه طور میشه lcdرو تعمیر کرد؟
        این تست پایه ها که نوشتید برای همه ی درایورها مناسبه؟
        حتی اگر تو عمل هم ممکن نباشه به صورت تئوری و آزمایشگاهی احتمالا راهی برای تست و تعمیر داره.استاد من میگه lcdزمانی سوخته به حساب میاد که صفحه اش از بین رفته باشه و در غیر اینصورت قابل تعمیره!!راهش هم بهم نمیگه

دیدگاه

من با این انجمن آشنا نیستم و نمیدونستم تایپیک جای درستی نیست.
          در مورد lcdهم درایورشst7565هست.میشه بگید با این درایور چه طور میشه lcdرو تعمیر کرد؟
          این تست پایه ها که نوشتید برای همه ی درایورها مناسبه؟
          حتی اگر تو عمل هم ممکن نباشه به صورت تئوری و آزمایشگاهی احتمالا راهی برای تست و تعمیر داره.استاد من میگه lcdزمانی سوخته به حساب میاد که صفحه اش از بین رفته باشه و در غیر اینصورت قابل تعمیره!!راهش هم بهم نمیگه
          واسه تست راه می تونه زیاد باشه ولی تعمییر من شک دارم. در واقع از نظر من غیر ممکنه!
          من مشتاقم بدونم استاد شما چطوری می خواد تعمیرش کنه؟ شما کدوم دانشگاه درس می خونید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
            واسه تست راه می تونه زیاد باشه ولی تعمییر من شک دارم. در واقع از نظر من غیر ممکنه!
            من مشتاقم بدونم استاد شما چطوری می خواد تعمیرش کنه؟ شما کدوم دانشگاه درس می خونید؟
            علم و صنعت
            بردی که روش کار میکنم قبلا طراحی شده و الان هم تو بعضی صنایع استفاده میشه.من میخواستم باگ سیستمشو که مربوط به یه بخش دیگه میشه رفع کنم و به عنوان پروژه ارائه بدم که متوجه شدم lcdهای این سیستم هم زیاد میسوزن و تعویض میشن
            استادم یه lcdرو به من نشون دادن که صفحه اش پودر شده بود و گفتن این میشه غیر قابل تعمیر و نیاز به تعمیر داره اما همه ی lcd ها اینطور نیستن و میشه تعمیرشون کرد!
            خواهشن اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بده من فقط تا یک شنبه فرصت دارم :sad:

دیدگاه

علم و صنعت
              بردی که روش کار میکنم قبلا طراحی شده و الان هم تو بعضی صنایع استفاده میشه.من میخواستم باگ سیستمشو که مربوط به یه بخش دیگه میشه رفع کنم و به عنوان پروژه ارائه بدم که متوجه شدم lcdهای این سیستم هم زیاد میسوزن و تعویض میشن
              استادم یه lcdرو به من نشون دادن که صفحه اش پودر شده بود و گفتن این میشه غیر قابل تعمیر و نیاز به تعمیر داره اما همه ی lcd ها اینطور نیستن و میشه تعمیرشون کرد!
              خواهشن اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بده من فقط تا یک شنبه فرصت دارم :sad:
              می خوای یه عکس از پشت و روی نمایشگرتون بذارید تا ببینیم جریان چیه که استادتون با اطمینان گفته میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X