اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت انکودر ساده با فرستنده گیرنده مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت انکودر ساده با فرستنده گیرنده مادون قرمز

سلام
    من یک پک آماده فرستنده گیرنده مادون قرمز دارم میخوام باهاش سرعت یک آرمیچر دی سی کوچک ( که با باتری لیتیومی 3.7 ولتی روشن میشه)رو اندازه بگیرم
    اولا لازم دارم بدونم موتور من با این ولتاژ حدودا چه سرعتی داره چند دور بر دقیقه میچرخه .از کجا بفهمم؟ آرمیچرم هیچ اسمی نداره که از دیتاشیت نگاه کنم.
    دیگه اینکه مدار ساخت انکودر با این فرستنده گیرنده های آماده چه جوریه؟ این انکودر رو میخوام با برق 5 ولت دی سی راه بندازم
    تو یک سایت خوندم که نوشته
    فرستنده: پایه بلند: با مقاومت 333 اهم وصل شه به ولتاژ استاندارد و پایه کوتاه زمین
    گیرنده: پایه بلند : زمین و پایه کوتاه با مقاومت 2 کیلو به ولتاژ استاندارد وصل شه و از سر بین پایه کوتاه گیرنده و مقاومت به میکرو وصل شه
    ولتاژ استاندارد یعنی 220 ولت برق شهر؟
    اندازه مقاومتها رو از کجا باید بدونم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

پاسخ : ساخت انکودر ساده با فرستنده گیرنده مادون قرمز

اگر موتور دیتا شیت نداره نمیتونی بفهمی دورش چقدره. باید همن انکودر رو ببندی

پایه ها رو هم درست نوشتی
    ولتاژ استاندارد 5 ولت منظورش بوده
    مقاومت 333 اهم هم نداریم 330 اهم هستش
    2 کیلو برای گیرنده ممکنه کم باشه 4.7 کیلو بذاری بهتره
    AYRIC

دیدگاه

پاسخ : ساخت انکودر ساده با فرستنده گیرنده مادون قرمز

با سلام
      البته اگه دیتاشیت نداری و میخای سرعت رو بفهمی میتونی از یه جایی یا یه دوستی .یه تاکو متر گیر بیاری و با اون سرعت رو بسنجی
      در مورد مدار دور سنج .اول ببین مدارت میتونه اون سرعت رو انداره بگیره یا نه .بعد بسازش .مثلا اگه موتورت 4000 دور بزنه و روی محورش یه اینکدر 25 پالس بزاری و بخای تعداد پالسها رو بسنجی .مدار دورسنجت باید حداقل 100 کیلوهرتز ورودی داشته باشه .
      روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X