ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2013/07/10
    2,097
    70

سنسور مادون قرمز خاص

با سلام بر مهندسين عزيز
    ميخواستم بدونم ايا سنسور مادون قرمزي وجود داره که توسط هر نوع کنترل اي بشه بهش وصل شد مثل 1738: يعني نياز به ساخت فرستنده نداشته باشه؟؟؟ به وسيله کنترل تلويزيون يا کولر و... بشه بهش دستور داد!! اين سنسور 2 پايه هست و برد اش تقريبا زياد هست ولي نياز به کنترل خاصي نداره و با هر نوع کنترلي مانند تلويزيون و... کار مي کنه!! من نميدونم اسم و مدل اش چي هست!!! و دنبال سنسوري با هم مشخصات مي گردم!! کسي با چنين سنسوري ايا مواجه شده؟؟
    سپاس
    2013/07/10
    2,097
    70

پاسخ : سنسور مادون قرمز خاص

کسي نيست!!!! راستي ايا ماژول يراي سنسور هاي مادون قرمز وجود داره؟؟
    2012/08/03
    295
    2

سلام دوست عزیز .
    میشه منظورتون رو واضح تر بگید ؟ :rolleyes:
    2013/07/10
    2,097
    70

واضح تر!! باشه:با يک مدار منظورم را توضيح ميدم:مدار پاييني مدار گيرنده هست!!

مدار پاييني :مدار فرستنده هست!! همان کنترل هست!! من مداري ميخوام که نيازي به ساخت فرستنده نداشته باشه يعني با هر نوع کنترلي کار کنه؟؟؟حالا سنسور اش هر چي ميخواد باشه!!!
    2012/08/03
    295
    2

دوست من تا اونجا که من شنیدم اکثر گیرنده های مادون قرمز در برابر فرستنده ها حساس هستند .
    حالا این که چرا مثلا کنترل تلویزیون به کولر اثر نمیگذاره به خاطر پروتکل خاص اون دستگاه هستش .
    به لینک زیر هم نگاه بنداز :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

البته اینها فقط شنیده های من هستند و تا حالا هیچ کدوم رو امتحان نکردم . oo:
    2013/07/10
    2,097
    70

ممنون:ولي يک سنسور مادون قرمز هست که با هر کنترلي کار مي کنه!! دنبال اسم و مدل اش مي گردم!!! توي ربات استفاده ميشه!!!!
    2013/06/19
    1,544
    72

اکثر کنترل ها 38 کيلوهرتز هستند. يعني با فرکانس 38 کيلوهرتز نور ادون قرمز رو ساطع ميکنند و براي آشکار سازي اونا بايد از گيرنده 38 کيلوهرتز استفاده کني تا بتوني ديتا اي که کنترل داره ميفرسته رو بخوني
    اگه ميخواي هر دکمه اي رو که زدي مثلا يه رله روشن بشه و دوباره که زدي اون خاموش بشه از همون مدار اولي که گذاشتي ميتوني استفاده کني. روي اين مدار هر کنترل 38 کيلوهرتزي (من تا حالا کنترلي که 38 کيلو نباشه نديدم) کار ميده. اسم سنسورش رو هم که نوشته tsop1738 ميتوني بذاري

شما ميخواي ديتا بفرستي يا فقط وجود و عدم وجود نور مادون قرمز رو تشخيص بدي؟
    AYRIC
    2013/07/10
    2,097
    70

ممنون دوست عزيز
    اکثر کنترل ها 38 کيلوهرتز هستند. يعني با فرکانس 38 کيلوهرتز نور ادون قرمز رو ساطع ميکنند و براي آشکار سازي اونا بايد از گيرنده 38 کيلوهرتز استفاده کني تا بتوني ديتا اي که کنترل داره ميفرسته رو بخوني
    من ميخوام از همه جور کنترلي بشه استفاده کرد!! (تلويزيون و کولر و....)!!! نمي دانم ايا همه شان توي فرکانس 38 کيلوهرتز جواب مي دهند يا نه!!

اگه ميخواي هر دکمه اي رو که زدي مثلا يه رله روشن بشه و دوباره که زدي اون خاموش بشه از همون مدار اولي که گذاشتي ميتوني استفاده کني. روي اين مدار هر کنترل 38 کيلوهرتزي (من تا حالا کنترلي که 38 کيلو نباشه نديدم) کار ميده. اسم سنسورش رو هم که نوشته tsop1738 ميتوني بذاري
    tsop1738 پيدا نکردم ولي ميخوام بجاش از HS0038 استفاده کنم!!! فرقي که نميکنه براي مدار!!؟؟؟

راستي چند سئوال: توي تايپيک بالا 2 تا عکس گذاشتم!! ان عکس دومي که توي مدار 555 به کار برده شده براي چي هست؟؟؟ايا کنترل مدار هست؟؟؟ فرستنده!!! مگه شما نگفتيد از همه جور کنترلي ميشه استفاده کرد؟؟ پس ان مدار براي چي هست!!؟

شما ميخواي ديتا بفرستي يا فقط وجود و عدم وجود نور مادون قرمز رو تشخيص بدي؟
    ديتا بفرستم و مدار را کنترل کنم.

سپاس
    2013/06/19
    1,544
    72

نه ديگه حتي اگه همه کنترل هايي که داريد 38 کيلو هرتز باشه ديتايي که ميفرستند يکي نيست

مثلا اگه با کنترل dvd بخواي صداي تلوزيون رو زياد کني ميتوني؟! نه چون اون کنترل dvd براي کم و زياد کردن صدا يا کاراي ديگه يه ديتا ميفرسته کنترل تلوزيون يه ديتاي ديگه. اينا فقط ميتونن روي هم اختلال ايجاد کنن چون هردو 38 کيلوهرتز هستند

اون 555 براي درست کردن فرکانس 38 کيلوهرتز هستش که اون رو روي فرستنده ميندازه تا فرستنده فرکانس 38 کيلو رو که براي گيرنده قابل تشخيص هست بفرسته. حالا اين که اين فرکانس 38 کيلو رو با چه فرکانس بفرستي (يعني اين که 38 کيلوهرتز روي چه فرکانسي سوار باشه) ميشه تفاوت کنترل ها با هم ديگه
    براي همين شما بايد فقط با يه کنترل کار کني اگه ميخواي ديتا بفرستي. که به مدارت بگي اکه مثلا اين ديتا برات ارسال شد اين کار رو بکن ولي ديگه يه کنترل ديگه نميتونه همون ديتا رو بفرسته

ميتوني کنترل رو خودت درست کني
    ميتوني از hs0038 هم استفاده کني
    AYRIC
    2013/07/10
    2,097
    70

نه ديگه حتي اگه همه کنترل هايي که داريد 38 کيلو هرتز باشه ديتايي که ميفرستند يکي نيست
    مثلا اگه با کنترل dvd بخواي صداي تلوزيون رو زياد کني ميتوني؟! نه چون اون کنترل dvd براي کم و زياد کردن صدا يا کاراي ديگه يه ديتا ميفرسته کنترل تلوزيون يه ديتاي ديگه. اينا فقط ميتونن روي هم اختلال ايجاد کنن چون هردو 38 کيلوهرتز هستند
    ممنون دوست عزيز از راهنمايي تان: من با اين مباحث زياد اشناسي ندارم و بعضي جاها را متوجه نشدم!!!چند سئوال الان برام پيش امده!! لطفا راهنمايي کنيد!
    1.من الان متوجه نشدم که ايا ميتونم از کنترل تلويزيون و... براي روشن و خاموش کردن مثلا لامپ استفاده کنم يا نه؟؟ از کجا بايد بفهمم که چه کنترلي روي اين مدار جواب ميده؟؟؟ توي يک فيلم از يوتيوب ديده بودم که همين مدار را درست کرده بود و با يک کنترل کوچک شبيه به کنترل fm transmiter بود لامپ را خاموش و روشن مي کرد!!! پس ان قضيه اش چطوري هست!

اون 555 براي درست کردن فرکانس 38 کيلوهرتز هستش که اون رو روي فرستنده ميندازه تا فرستنده فرکانس 38 کيلو رو که براي گيرنده قابل تشخيص هست بفرسته. حالا اين که اين فرکانس 38 کيلو رو با چه فرکانس بفرستي (يعني اين که 38 کيلوهرتز روي چه فرکانسي سوار باشه) ميشه تفاوت کنترل ها با هم ديگه
    براي همين شما بايد فقط با يه کنترل کار کني اگه ميخواي ديتا بفرستي. که به مدارت بگي اکه مثلا اين ديتا برات ارسال شد اين کار رو بکن ولي ديگه يه کنترل ديگه نميتونه همون ديتا رو بفرسته
    الان من بايد حتما ان مدار فرستنده 555 رابراي توليد فرکانس 38 ايا بايد درست کنم تا مدار کار کنه!! انجوري زياد جالب نميشه!!!
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17