اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال ارتباط بین hm-tr با hm-t

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال ارتباط بین hm-tr با hm-t

سلام

من ماژول hm-tr 915 rs232 (البته بدون آنتن !! چون برد خیلی زیادی نمیخوام فقط 3-5 متر !!) و یک گیرنده 915 hm-r ارتباط برقرار کنم .. هر کاری میکنم چیزی دریافت نمیکنه ... شرح وقایع:

بعد از وصل کردن ولتاژ به مدار ماژول hm-tr چراغ سبز و قرمز 3 بار با هم چشمک میزنند

بعد توسط یک برنامه دست نویس با c یک رشته متنی ارسال 10 بار پیاپی با 75 میلی ثانیه به پورت کام ارسال میشود چراغ قرمز چشمک میزند اما چیزی در گیرنده نمایش در نمیآید

البته این hm-r پیوسته در حال گرفتن نوز میباشد اما به هنگام ارسال باز هیچ خبری از اطلاعات ارسالی نیست...

2- آیا این ماژول hm-tr فقط باید آنتن داتشته باشه تا کار کنه و یا نمیشه با یک سیمی چیزی برای 3-5 متر با هاش کار کرد؟

پاسخ : سوال ارتباط بین hm-tr با hm-t

کسی نیست جواب بده ؟

دیدگاه

پاسخ : سوال ارتباط بین hm-tr با hm-t

سوال:آیا شما میخواهید ارتباط با میکرو برقرار کنید یا با کامپیوتر؟(چون طبق توضیحات شما ماژولتان مجهز به max232 که ارتباط ماژول با کامپیوتر را فراهم میکند است.نه با میکرو)
      دوست عزیز شما باید چند نکته را در نظر بگیرید تا انجام بشه:
      1-وجود آنتن برای این ماژول الزامیست.به دلیل اینکه نبودن آن باعث سوختن ماژول و همچنین ارسال نشدن اطلاعات است.( باید انتن شما مطابق فرکانس ماژولتان یعنی 915 mhzباشد.در غیر این صورت ماژول شما خواهد سوخت )جهت تهیه ماژول به لینک زیر مراجعه کنید.http://eshop.eca.ir/%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86-uhf/2236-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86-915mhz-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA.html
      2-بعد از اتصال انتن باید اطلاعات را به صورت کد گذاری شده بفرستید و اطلاعات همراه کد را در گیرنده بگیرید.
      با در نظر گرفتن نکات بالا مدارتان را ببندید و امتحان کنید.
      [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
      [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
      [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X