اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط سریال توسط ماژول بیسیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط سریال توسط ماژول بیسیم

سلام.
    من برای ارتباط سریال دو میکرو از ماژولهای گیرنده و فرستنده استفاده کردم ولی درست جواب نمیده در حالی که وقتی پورت سریال دو میکرو را با سیم وصل میکنم جواب میده. هر دو ماژول هم کاملا سالم هستند.
    چون وقتی یه داده رو به طور متناوب میفرستی در قسمت گیرنده اون داده گرفته میشه ولی وقتی یه داده فقط یه بار فرستاده میشه جواب نمیده در حالیکه در ارتباط سریال با سیم هیچ مشکلی نیست.
    ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.

پاسخ : ارتباط سریال توسط ماژول بیسیم

سلام
    دستور ارسال باید وقتی انجام شود که گیرنده تو قسمت دریافت باشد.
    من فکر می کنم که وقتی شما دستور ارسال رو می دهید گیرنده روی دستور دریافت نیست به همین خاطر است که شما باید چند بار ارسال کنید تا گیرنده به دستور دریافت برسد و اون وقت است که اطلا عات رو دریافت می کند.

مثال: اگه شما با bascom کار می کنید:
    print s
    در اینجا s یک متغیر رشته ای است که شما با این دستور اطلاعات داخل متغیر s رو ارسال می کنید.

در گیرنده:
    input s
    در اینجا s هم یک متغییر رشته ای است که اطلاعات دریافتی رو داخل متغییر S می ریزد.
    دستور input تا وقتی اطلاعات رو دریافت نکند رو همین دستور می مونه پس شما باید قبل از این که فرستنده اطلاعات رو ارسال کنه گیرنده باید روی این دستور قرار گرفته باشد در غیر این صورت اطلاعات دریافت نمی شود.

دیدگاه

سلام به خاطر تاخیر در فعال شدن هر ماإ¾ژول حدود 75 میلی ثانیه باید داده ها را در یک لوپ حداقل چند بار ارسال کنی اون وقت همه چیز درست دیده می شه میتونه با هایپر ترمینال تست کنی.

دیدگاه

دوست عزیز اگه بگی از چه ماژولی داری استفاده می کنی فک کنم بهتر بتونیم کمک کنیم

دیدگاه

:icon_razz:
          فکر کنم سری hmtr باشه
          اگه از خود hmtr استفاده میکنی
          نیاز به کد بندی نداری فقط به قول دوستومن نیاز به 75 میلی ثانیه استارت داری
          اما اگه از hmt hmr
          استفاده میکنی حتما کد بندی لازم داری
          در ضمن وقفه ی سریال رو مهندسین عزیز خارجی برای این مواقع ساختن
          اگر نمیدونید وقفه چیه یا اصلا وقفه ی سریال چیه ما هستیم در خدمتتون
          البته ما نگم دوستان ناراحت میشن :mrgreen:
          من خودم در خدمتم :read:
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

منم بیشتر منظورم همین سری hmtr بود
            این ماژولا ما رو هم بیچاره کردن
            یکی از کارایی که برای درست کار کردنشون می کردیم این بود که enable گیرنده رو اول برنامه چند بار ریست می کردیم
            یادم نیست فقط تو hmt hmr بود یا hmtr همین مشکلو داشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X