اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار محافظ برای دستگاه پرس و جلو گیری از قطع عضو :))

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار محافظ برای دستگاه پرس و جلو گیری از قطع عضو :))

سلام
    می خوام مداری بسازم که اگر کسی دستگاه پرس رو راه انداخت و دست یا انگشت کسی داخل دستگاه بود یه رله رو فعال کنه کسی ایده ای داره ؟
    نظر من بیشتر روی سنسور مادون قرمز فرستنده و گیرنده کنار همند اگر چیزی بیاد جلوش می فهمه ولی مشکل اینجاس که ممکنه قسمتی از قطعه که قراره پرس بشه
    بیرون از دستگاه باشه و به جای دست (چون میاد جلوی سنسور)دستگاه رو خاموش کنه) از سنسور حرکتم بعید می دونم بشه استفاده کرد چون با ید دست در حال حرکت باشه
    ممنون

پاسخ : ساخت مدار محافظ برای دستگاه پرس و جلو گیری از قطع عضو )

اخه معمولا باید طرف هر دو دستش برا پایین اوردن پرس استفاده کنه تا زیرش نمونه؟؟یا اینجا مجبوره از دستاش استفاده کنه؟؟

دیدگاه

پرده های نوری آماده جهت این کار در بازار موجود است!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassan1366
        پرده های نوری آماده جهت این کار در بازار موجود است!!!
        سلام ؛ میشه بیشتر توضیح بدید دوست من ؟

دیدگاه

این اتفاق افتاده دوتا خانم گرم حرف زدن بودن که انگشت یکیشون قطع میشه :cry2: نمی دونم بخندم یا گریه کنم

دیدگاه

معمولا در صنعت از دو تا استارت سری استفاده میکنند تا هر دو دست روی شستی نباشه پرس عمل نمیکنه پرس های اتوماتیک هم که جای برای ورود دست ندارند فقط استارت میکنی از یه قسمتی قطعه کار خودش وارد پرس میشه اگر بیشتر توضیح بدی که این پرس چه قسمتی از دستگاه است یا ... شاید بیشتر بشه روش کار کرد :eek:

دیدگاه

ازم خواستن یه وسیله ای برای تشخیص دست درست کنم
              هفته بعد قراره برم نگاش کنم ولی اینطور که گفتن خیلی قدیمیه

دیدگاه

طرح من اینه
                که تعدادی سنسور فرستنده و گیرنده رو یکی در میان کنار هم میزارم وقبل از استفاده از دستگاه با زدن یک کلید مقدار تک تک گیرنده هارو میخونه و وقطی استارت زده بشه با یه رله سری مانع از کار کردن دستگاه میشه و مقدار سنسور هارو دباره می خونه اگر تقییر کرده بود (با یه درصد خطا که براش تعیین می کنیم که میشه به دستش اورد فرستنده هارو خاموش می کنیم و مثلا 1 دقیقه مقدار بیشترین و کمترین مقدار سنسور هارو می خونیم اونو به عنوان خطا می زارم) اجازه کار کردن دستگاه رو نمیده اگرم که تغییر نکرده بود که رله رو وصل می کنه تا دستگاه راه بی افته
                فقط می ترسم اگر دست کسی قطع بشه بندازه تقصیر من بگه مدارمن کار نکرده یه دیه رم باید بدم امکانش هست؟؟؟
                اگر رفتم عکس شو می گیرم میزارم اینجا
                پرده نوری :agree: باید برم ببینم میشه ازش استفاده کرد؟

دیدگاه

درود
                  برای این منظور بهترین کار استفاده از دو تا کلید هست که وقتی هر دو زده شد (با دو دست) دستگاه کار کنه.

یک راه دیگه استفاده از سیگنالی هست که در صورت اتصال دست به بدنه، بشه اون رو تشخیض داد. توی برنامه time warp یک قسمت بود که یک نفر یک سنسور به اره وصل کرده بود که به محض برخورد اره با دست، اون رو قطع می کرد و به صورت خارق العاده ای دست حتی خراش هم بر نمی داشت. اما پیاده سازی اون نمی دونم چقدر اسون باشه.
                  مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
                  از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
                  جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
                  اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

اره فیلمشو دیدم تو این فکرم هستم
                    فکر کنم بشه با یه سیگنال با دامنه 50 ولتی و اپ امپ و فیلتر درستش کرد کسی در این باره چیزی میدونه ؟
                    باید ببینم بدنه رنگ امیزی داره یا نه؟ طرف تا حالا 40 میلیون برای اون انگشته خرج کرده

دیدگاه

سلام
                      دوست عزیز همه موارد بالا خوبه و خیلی هاش حتما باید رعایت بشه
                      ولی یه چیزی رو یاد آوری کنم اون هم این هست که مکانیزم کارکرد پرس رو باید دقیق بررسی کنید
                      شما باید بتونید اون رو حتی در حال کار (یعنی در بین کار ) کاملا و بدون تاخیر و یا حرکت اضافه متوقف کنید .
                      برای مثال باید بدونید که آیا سیستم دارای ترمز (مثلا روی موتور ) هست یا خیر .
                      در مورد پرده های نوری باید بگم که من یه مورد استفاده از اون رو در جلوی درب ورودی یه آسانسور کره ای دیده بودم خیلی جالب بود و تمام محدوده ارتفاع در رو پوشش می داد .
                      موفق باشید
                      - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mania59
                        سلام
                        دوست عزیز همه موارد بالا خوبه و خیلی هاش حتما باید رعایت بشه
                        ولی یه چیزی رو یاد آوری کنم اون هم این هست که مکانیزم کارکرد پرس رو باید دقیق بررسی کنید
                        شما باید بتونید اون رو حتی در حال کار (یعنی در بین کار ) کاملا و بدون تاخیر و یا حرکت اضافه متوقف کنید .
                        برای مثال باید بدونید که آیا سیستم دارای ترمز (مثلا روی موتور ) هست یا خیر .
                        در مورد پرده های نوری باید بگم که من یه مورد استفاده از اون رو در جلوی درب ورودی یه آسانسور کره ای دیده بودم خیلی جالب بود و تمام محدوده ارتفاع در رو پوشش می داد .
                        موفق باشید
                        سلام کاملا درسته اول باید کار کرد دستگاه رو مورد مطعاله قرار بده بعد تصمیم گیر بشه یک کار هم میشه انجام داد یک جای دست یا یک باشه که کاربر بعد را اندازی دستگاه به مدت چند ثانیه فرصت داشته باشه هر دو دست خودشو اونجا بزار میتونه یک کلید فشاری هم باشه تا زمانی که این کلید ها در حالت فشاری هستند یعنی 1 هتند دستگاه به کار خودش ادامه بده در غیری این صورت کار نکنه اینجور هم دیگه وقت حرف زدن برای کسی نمی مونه البته من کلید و به عنوان مسال گفتم از خلی چیزای دیگه هم میشه استفاده کرد
                        !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                        نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

از سنسور pir هم میشه استفاده کرد به صورتی که اگر بافت زنده در قسمتی از تیغ بود دستگاه کارنکنه
                          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

سلام تنها را تشخیص سنسور pir از راه دماست که میتونه بافت زنده با بدن انسان رو تشخیص بده خب تا جای که ما میدونیم هر نوع دستگاه صنعتی مثل دستگاه پرس هم به علت کار کرد بالا قدرت زیاد گرم میشه و این گرما میتونه کارای سنسور pir به مشکل بنداره بخاطر همین فکر نکنم بشه
                            !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                            نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

به نظرم برو اونجا وچندتا عکس مشتی بگیر وبزار تا بشه بیشتر کمک کرد.اگه فیلم ازش بگیری که عالیه
                              الانم هرکی هرچی بگه فقط درحد پیشنهاده
                              درضمن اگه خدایی نکرده این بار مشکلی پیش بیاد طرف میندازه گردن تو! :agree:
                              [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X