اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] راه اندازی ماژول HC-05

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[پروژه] راه اندازی ماژول HC-05

با سلام
    این برنامه ای که براتون گذاشتم برای راه اندازی ماژول HC-05 هست.
    راهنمای کار با ماژول پیوست شد
    راهنمای کامل AT-Command ها هم اضافه شد
    این ماژول رو می تونید از اینجا خریداری کنید.
    ضمنا فروشگاه سایت یک برد تبدیل هم بهتون هدیه میده که کارتون رو برای کار کردن با ماژول خیلی خیلی راحت میکنه

برنامه به این صورت است که ابتدا وارد مد AT شده و چندتا AT-Command را تست میکند و در نهایت باید توسط یک نرم افزار شبیه Hyper terminal به ماژول متصل شده و با دستور دادن به ماژول رله ها رو روشن و خاموش کنید.
    میتونید به جای رله از LED استفاده کنید.
    شماتیک هم پیوست شد.
    لیست فرمان ها به این صورت است
    Relay0 ON
    Relay1 ON
    Relay2 ON
    Relay3 ON
    Relay0 OFF
    Relay1 OFF
    Relay2 OFF
    Relay3 OFF
    یک نرم افزار هم برای ارتباط با پورت سریال برای دانلود گذاشتم که بسیار کم حجم و خوش دسته :mrgreen:
    حتما موقع اجرا Run as Administrator را بزنید

راستی من زیاد تو انجمن AVR نیستم. اگر سوالی داشتین توی فروم همین انجمن بپرسین منتها پیغام خصوصی بدین تا متوجه بشم و بیام پاسخ بدم.
    موفق باشید. :job:
    فایل های پیوست شده
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

پاسخ : [پروژه] راه اندازی ماژول HC-05

درود
    من این ماژول رو با max232 و تقسیم ولتاژ بر روی پایه RXD ولتاژ به کاپیوتر وصل کردم ولی با ارسال دستور AT ماژول هیچ پاسخی ارسال نمی کند البته:
    بلوتوث از طریق موبایل شناسایی می شود و از AT mode1 استفاده می کنم و بعد از روشن شدن ماژول پایه 34 اون رو یک می کنم
    در ضمن مدار max صد در صد سالمه
    به نظر شما مشکل کار از کجاست؟

اگر بدون تقسیم ولتاژ max 232 رو به ماژول وصل کنم آیا ماژول میسوزه؟

دیدگاه

مشکل را پیدا کردم Baud Rate اشتباه بود
      AT-mode1:
      ابتدا پین 34 ماژول را صفر کرده سپس تغذیه ماژول را وصل کرده . بعد دوباره پین 34 را یک کرده تا ماژول وارد حالت AT mode شود
      baud rate=9600

ولی مشکلی که در این حالت پیش می آید این است که بعد از ارسال AT در پاسخ از طرف ماژول به صورت پشت سر هم ابتدا OK و بعد(0) : ERROR این حالت تا زمانی که ماژول روشن است اکو می شود.

(0): ERROR در دیتاشیت ماژول AT command error گفته شده است.

به نظر شما مشکل از کجا هست؟
      و برای رفع این حالت اکو چه کاری باید انجام داد؟

دیدگاه

سلام

با تشکر از اقای ایمانی فر عزیز برای مطالب پر محتوایی که قرار میدن.

ایا امکان داره این ماژول رو با بلوتوث گوشی هماهنگ کرد و مثل ارتباط با کامپیوتر و باز شدن پورت، اطلاعات را رد و بدل کرد ؟
        من ماژول رو با گوشی مچ می کنم و نحوه چشمک زدن تغییر حالت میده و مشکلی نیست و می خوام بعد از ایجاد ارتباط از طرف گوشی به بلوتوث دستور بفرستم.
        ممنون میشم بفرمایید که ایا در این سری از ماژول های بلوتوث امکان همچنین عملی هست یا خیر.
        پیشاپیش ممنون
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        محصولات

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [پروژه] راه اندازی ماژول HC-05

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
          سلام

با تشکر از اقای ایمانی فر عزیز برای مطالب پر محتوایی که قرار میدن.

ایا امکان داره این ماژول رو با بلوتوث گوشی هماهنگ کرد و مثل ارتباط با کامپیوتر و باز شدن پورت، اطلاعات را رد و بدل کرد ؟
          من ماژول رو با گوشی مچ می کنم و نحوه چشمک زدن تغییر حالت میده و مشکلی نیست و می خوام بعد از ایجاد ارتباط از طرف گوشی به بلوتوث دستور بفرستم.
          ممنون میشم بفرمایید که ایا در این سری از ماژول های بلوتوث امکان همچنین عملی هست یا خیر.
          پیشاپیش ممنون
          در سیستم عامل اندروید من از نرم افزار SENA BTerm استفاده کردم جواب داد (یک جور ترمینال بلوتوث هست)
          ماله شرکت sena هست

دیدگاه

ممنونم دوست عزیز
            می تونید نرم افزار رو قرار بدین؟ متاسفانه نتونستم دانلود کنم:(
            چرا ناراحتی پاتریک!
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            محصولات

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [پروژه] راه اندازی ماژول HC-05

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
              ممنونم دوست عزیز
              می تونید نرم افزار رو قرار بدین؟ متاسفانه نتونستم دانلود کنم:(
              از اینجا می توانید دانلود کنید:
              http://gameelec.persiangig.com/SENA_BTerm.rar/download

دیدگاه

دوستان من یک مشکل اساسی با این ماژول دارم :angry: :angry: :angry: :angry:
                بعد از ارسال هر دستور AT command ماژول جواب آن را پیشت سر هم ارسال می کند و تا زمانی که ماژول را ریست کنم به این کار ادامه می دهد oo: oo:
                به نظر شما این مشکل چه جوری حل می شود؟

دوستانی که با این ماژول کار کردین شما هم همچین مشکلی داشتین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط homayon
                  دوستان من یک مشکل اساسی با این ماژول دارم :angry: :angry: :angry: :angry:
                  بعد از ارسال هر دستور AT command ماژول جواب آن را پیشت سر هم ارسال می کند و تا زمانی که ماژول را ریست کنم به این کار ادامه می دهد oo: oo:
                  به نظر شما این مشکل چه جوری حل می شود؟

دوستانی که با این ماژول کار کردین شما هم همچین مشکلی داشتین؟
                  اره، یه اینتر هم آخرش بفرست.
                  ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

سلام دوستان من یک فایل ساخت ربات بلوتوثی با کنترل گوشی اندروید دارم اگه خواستید بگید بزارم خودم هم قصد ساخت دارم قطعاتم سفارش دادم ولی فعلا وقت نکردم دست به کار شم
                    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

سلام
                      بنده یه زمان کلی با این ماژول سر و کله زدم و راهش انداختم ولی
                      1. آخرش نتونستم از یک ماژول به طور همزمان به چندتا ماژول اطلاعات بفرستم
                      2. دوم اینکه وقتی می خواستم صوت را از یک ماژول به یه ماژول دیگر بفرستم اگر نرخ تبادل یوزارت دو ماژول را یکی قرار می دادم و شروع به انتقال صوت با حداکثر سرعت می کردم ارتباط خود به خود قطع می شد انگار کا بافر یکی از ماژول ها پر می شد و ارتباط را قطع می کرد. ولی اگر فرکانس یوزارت فرستنده از گیرنده پایین تر می بود ارتباط قطع نمی شد ولی چون نرخ تبادل یکی نبود صدا کمی ناهنجار بود. البته بنده دیتا را با سرعت پایین به راحتی و با صحت کامل ارسال و دریافت می کردم ولی با سرعت بالا که می شد خراب می شد حدس می زنم علت پرشدن بافر می باشد.
                      اگر دوستان با این ماژول زیاد کار کردن خوشحال می شم کمکم کنند
                      دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
                      وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
                      او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

سلام آقای ایمانی فر
                        میگم توی راهنمای استفاده از ماژولی قرار دادید یه قسمتش رو من نفهمیدم
                        شما نوشتید:
                        اگر LED با فرکانس 2HZ چشمک بزند به معنای ورود به مد AT1 و یا در حال اتصال به مد PARING میباشد. اگر دوبار در ثانیه چشمک بزند به معنای اتمام اتصال به مد PARING میباشد

اولی با دومی توی چشمک زدن LED چه تفاوتی میکنه؟ چطور اولی رو از دومی تشخیص بدم؟

ممنون
                        AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                          سلام آقای ایمانی فر
                          میگم توی راهنمای استفاده از ماژولی قرار دادید یه قسمتش رو من نفهمیدم
                          شما نوشتید:
                          اگر LED با فرکانس 2HZ چشمک بزند به معنای ورود به مد AT1 و یا در حال اتصال به مد PARING میباشد. اگر دوبار در ثانیه چشمک بزند به معنای اتمام اتصال به مد PARING میباشد

اولی با دومی توی چشمک زدن LED چه تفاوتی میکنه؟ چطور اولی رو از دومی تشخیص بدم؟

ممنون
                          با اجازه استاد ایمانی فر عزیز

ببینید این ماژول در دو مد AT mode1 و AT mode2 قابل استفاده است.
                          AT mode1: در این حالت Baud Rate = 9600 bps می باشد و LED متصل به پایه PIN31 با فرکانس 2 هرتز چشمک می زند. برای وارد شدن به این حالت باید مراحل زیر را به ترتیب اجرا کرد:
                          1. اتصال PIN34به ولتاژ low
                          2. اعمال تغذیه ماژول
                          نکته: در این حالت فقط برخی از AT commands ها قابل استفاده می باشند.
                          AT mode2: در این حالت Baud Rate = 38400 bps می باشد و LED متصل به پایه PIN31 با فرکانس 1 هرتز چشمک می زند. برای وارد شدن به این حالت باید مراحل زیر را به ترتیب اجرا کرد:
                          1. اتصال پین 34 به ولتاژ High
                          2. اعمال تغذیه ماژول
                          نکته: در این حالت تمامی AT commands قابل اجرا می باشد.
                          نکته: مقدار Baud Rate را می توان با استفاده از AT commands هم تغییر داد و به مقدار دلخواه تنظیم کرد.

در صورتی که ماژول با دستگاهی دیگر ارتباط برقرار کنه و pair بشه چشمک زدن به صورت پیوسته و مانند دو حالت بالا نخواهد بود.
                          موفق باشید
                          چرا ناراحتی پاتریک!
                          - از دیدنش ناراحت شدی؟
                          + نه
                          پس چی ناراحتت کرده
                          محصولات

دیدگاه

خیلی ممنون

چه AT command هایی رو نمیشه داخل مد mode1 انجام داد؟

برای pair شدن اول گوشی باید درخواست کنه؟ یه ماژول من؟
                            چه شکلی باید اینکار رو انجام بدم؟ باید داخل AT+PSWD بنویسم؟

و یه سوال دیگه این AT+CMODE مال چیه؟

ببخشید سوالام زیاد شد :redface:
                            AYRIC

دیدگاه

برای اینکه بدونید چیا میشه و کدوما نمیشه باید به دیتاشیت واقعا ناقصش مراجعه کنید.
                              برای اتصال به وسایلی مثل گوشی و یا بلوتوث لپ لپ ابتدا درخواست از طریق گوشی یا لپ لپ صادر میشه.
                              و این مقاله رو هم بخونید :دی

چرا ناراحتی پاتریک!
                              - از دیدنش ناراحت شدی؟
                              + نه
                              پس چی ناراحتت کرده
                              محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X