ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 31 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 301
    2007/12/25
    زنجان
    558
    27

ماجراي سه تا سيم مهربون(اندکتانس،القاء،ترا سفورماتور)

با سلام خدمت مهندسين محترم
    مي خواستم داستان سه تا سيم مهربون رو براتون تعريف کنم. سه تا سيم بودن که سال هاي سال
    به خوبي و خوشي کنار هم زندگي مي کردن، اين سه تا سيم مهربون وظيفه ي انتقال جريان يه شبکه
    برق رو به عهده داشتن، اين سيم ها هميشه کنار هم بودن و فاصله ي مساوي از هم داشتن و جريان
    مساوي و يکساني از آون ها عبور مي کرد تا اينکه يه روز يه سوال براي سيم وسطي پيش مي آد.
    سوالش چي بود اينکه فوران هايي که دوستاي کناريش از اون عبور مي دادن هميشه برابر و در جهت عکس بوده
    اين سيم مهربون ياد حرف فارادي افتاد که وقتي آهنگ تغييرات فوران در يک رسانا صفر باشه در نتيجه
    هيچ ولتاژي توي اون القا نميشه، پس چرا سالهاي ساله که همه بهش مي گفتن که سيم هايي که مثل دوستاي
    واقع اي کنار همن هميشه رو هم ولتاژ القا مي کنن که به اين ولتاژ نيروي ضد محرکه الکتريکي ميگن و اين خود باعث
    تعريف اندکتانس ساختار هاي الکتريکي ميشه. سيم خيلي غمگين بود و پي جوابي براي سوالش
    بچه ها کسي هست به اين سيم هاي مهربون يه کمکي کنه تا ابهام فسلفي و ساختاريشون حل بشه؟؟؟ :read:
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2011/07/31
    504
    31

پاسخ : ماجراي سه تا سيم مهربون

بنظر من اين سيم وسطي ادم نامرديه.اخه با دو سيم همسايش رفتارش يكسان نيست اگه به يكيشون راست بگه به اون يكي بايد دروغ بگه.و فورانهاي مخالف رو اونا اعمال ميكنه.اونا هم اين موضوع فهميدن خاستن حالشو بگيرن.
    اما جالب با اين اوصاف همشون همديگرو جذب ميكنن.عجب دوره زمونه اي شده.
    Mahdi_Vaziri
    Guest

یکبار متن خودتونو بخونید. جواب رو دادید بعد سوالی که هیچ ربطی به حرف فارادی بیچاره داشت رو پرسیدید
    من دیگه حرفی ندارم
    2007/12/25
    زنجان
    558
    27

با سلام
    ولي سيم مهربون نتونست به جواب سوالش برسه.
    مي دونيد نسبت اين سيم هاي مهربون با هم چيه ؟ اينا با هم باندل هستن.
    در نتيجه القا متقابل دارن پس قضيشون به فارادي ربط داره.
    ولي برآيند فوران عبوري از سيم مهربون وسطي در هر لحظه از زمان صفر هستش.
    در نتيجه هيچ ولتاژي نبايد توي سيم مهربون وسطي القا بشه.
    سوال اول سيم مهربون وسطي اينه کا آيا فوران عبوري لحظه اي از اون صفر هست يا نه؟
    و سوال دومشم اينه که آيا آهنگ تغييرات فوران عبوري از اون صفر هست يا نه؟
    و سوال سوم اينه که آيا ولتاژ القا شده توسط دوستاي اين سيم مهربون بر روي سيم وسط صفر هست يا نه ؟
    و سوال بعديش اينه که آيا بر آيند اندکتانس حاصل از القا متقابل بر روي سيم مهربون وسطي صفر هست يا نه ؟
    و آيا ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2008/12/08
    214
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط امير حيدري
    مي دونيد نسبت اين سيم هاي مهربون با هم چيه ؟ اينا با هم باندل هستن.
    سلام
    جناب حیدری باندل که سیم مهربون وسط نداره. هر چند تا که باشند روی یه دایره ی فرضی همشون دور یه سفره نشستند و هیچ کدوم وسط نیستند. این مسئله رو حل کنید تا بریم سراغ سوالای این مهربون

پ.ن : راستی یادش بخیر اون قدیما شما تو سایت خیلی فعال بودید و از مطالبتون خیلی استفاده میشد..
    HELLO WORLD
    2007/12/25
    زنجان
    558
    27

سلام دوست عزيز
    درسته باندل هاي روتين اين طوري هستن که شما مي گين.
    ولي باندل در مفهوم يعني کنار هم قرار گرفتن و اين سيم ها در کنار هم هستند با فاصله هاي مشخص
    و روي هم اثر گذاري خيلي خوبي دارن.
    دوستان اگه توي اين بحث شرکت کنن مطمئنا به نتايج بسيار جالبي مي رسيم که توي چند تا گروه تحقيلقاتي
    بسيار معروف دنيا دارن روش کار مي کنن.
    اگه ميشه جواب بدين
    ممنون :applause:
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    51

عاشق این جور سوال طرح کردنتم :biggrin: آخی چه سیم های بامعرفتی ان
    اما این سیم وسطی مگه خودش فوران یا همون میدان مغناطیسی نداره oo: خو شاید خودش مقصره

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2007/12/25
    زنجان
    558
    27

با سلام
    سيم وسط خودش هم ميدان مغناطيسي داره ولي هدف از اين سوال تاثير متقابل مغناطيسي روي هم هستش
    نه تاثير خود القايي، براي من عجيبه سال هاي سال گفتيم سيم هايي که با هم تداخل مغناطيسي دارن روي هم القا مي کنن
    و بر هم اثر گذاري مغناطيسي دارن، ميشه جواب اين سوال ساده سيم مهربون ما رو بدين؟
    يعني به اين فکر نمي کنين که تا حالا ماهم مثل سيم هاي مهربون در مورد القا مغناطيسي اشتباه مي کرديم؟
    يا آقاي فارادي تست هاي اشتباهي در مورد القا مغناطيسي مي زده؟؟؟ :nerd:
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    51

بابا بی خیال خودت بگو دیگه

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2007/12/25
    زنجان
    558
    27

دوست عزيز
    درسته هدف من از اين سوال ها به چالش کشيدنه
    ولي فعلا خودم هم جواب صحيحي براش پيدا نکردم
    ميدونين من هميشه اعتقاد داشتم که علوم پايه اي
    رو که هميشه بر اون اساس استدلال مي کنيم
    ميشه زير سوال برد.
    مي خواستم يه تصوير ديگم ارائه کنم تا شايد پي به عمق
    مطلب ببرين :nerd:
    اين يه برش از ترانسه که يه کولوني از سيم هاي مهربونه
    مي دونين با اين توصيف برآيند ميدان مغناطيسي چند تا از اين
    سيم ها صفره يا نزديک به صفره
    مي دونين بر اين اساس عملکرد ترانس رو مي شه زير سوال برد!!!

صفحه 1 از 31 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 301