اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

sim908 از اول!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

sim908 از اول!

سلام
    من یه ماژول sim908 (برد راه انداز) از این سایت گرفتم. چند سوال دارم ممنون میشم یکی کمک کنه
    1- برای تغذیه حتماً باید مدار توی دیتاشیت رو ببندم ؟ من فعلا برای روشن کردنش از LF33 استفاده کردم. وقتی مدار روشن میشه چراغ NET روی برد چشمک میزنه (آخه تا کی؟؟؟).
    2- واسه ارتباط سریال با میکرو، چون میکرو من 5 ولت و ماژول 3.3 ولته مشکلی پیش نمیاد RXD و TXDها رو مستقیم وصل کنم یا تقیسم ولتاژ بزنم؟
    3- ماژول رو واسه تست به سریال کامپوتر وصل کردم... تو دیتاشیت گفته وقتی ماژول روشن شد یه پیغامی مثل "00 49 49 49 FF FF FF" رو میفرسته رو پورت سریال و اگه ما AT رو بفرستیم baudrate رو اتوماتیک تنطیم می کنه. دیروز یه چیزایی میفرستاد ولی امروز دیگه نمیفرسته و مشکل اصلی اینجاست که من برای ارتباط سریال از ترمینال Codevision و Hercules استفاده می کنم که هر دو چه ارسال و چه دریافتشون یا Hexهست یا ASCII کسی برنامه ای نمیشناسه که بشه مستقیماً کارکتر فرستاد و گرفت یعنی خودش تبدیل کنه، بفرسته و تبدیل کنه نمایش بده.

پاسخ : sim908 از اول!

نوشته اصلی توسط mr_magic
    سلام
    من یه ماژول sim908 (برد راه انداز) از این سایت گرفتم. چند سوال دارم ممنون میشم یکی کمک کنه
    1- برای تغذیه حتماً باید مدار توی دیتاشیت رو ببندم ؟ من فعلا برای روشن کردنش از LF33 استفاده کردم. وقتی مدار روشن میشه چراغ NET روی برد چشمک میزنه (آخه تا کی؟؟؟).
    2- واسه ارتباط سریال با میکرو، چون میکرو من 5 ولت و ماژول 3.3 ولته مشکلی پیش نمیاد RXD و TXDها رو مستقیم وصل کنم یا تقیسم ولتاژ بزنم؟
    3- ماژول رو واسه تست به سریال کامپوتر وصل کردم... تو دیتاشیت گفته وقتی ماژول روشن شد یه پیغامی مثل "00 49 49 49 FF FF FF" رو میفرسته رو پورت سریال و اگه ما AT رو بفرستیم baudrate رو اتوماتیک تنطیم می کنه. دیروز یه چیزایی میفرستاد ولی امروز دیگه نمیفرسته و مشکل اصلی اینجاست که من برای ارتباط سریال از ترمینال Codevision و Hercules استفاده می کنم که هر دو چه ارسال و چه دریافتشون یا Hexهست یا ASCII کسی برنامه ای نمیشناسه که بشه مستقیماً کارکتر فرستاد و گرفت یعنی خودش تبدیل کنه، بفرسته و تبدیل کنه نمایش بده.
    سلام
    جواب همه سوالاتو میتونی با یه سرچ تو سایت پیدا کنی
    1 - بله باید تغذیه دیتاشیت باشه حالا نه لزوم همون ولی جریان 2 آمپر میخواد که LF نمیتونه بده
    2 - نمیشه باید تقسیم مقاومتی بزنی ( قبلا 1000 جا گفتم چندو چطوری ) بگرد پیدا میکنی
    3 - Hyper Terminal خود ویندوز مگه چشه؟! ( اگه 7 داری دانلود باید بکنی براش )

دقت کن نسوزونیشا خیلیا با این برد به مشکل برخوردن و اشتباه کردن سوخته
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

اینم بخون

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=83303.0
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr_magic
        یه آداپتور 5 ولت 2 آمپر گیر بیار، یه دیود 4007 بزار سر راهش تا 0.7 ولت از روش بزنه و ولتاز بشه 4.3
        نوشته اصلی توسط mr_magic
        ولتاژ میکرو رو هم از خود تغذیه ماژول بگیر، اینجوری تمامی ولتاژها هم سطح میشند و کار خاصی لازم نیست انجام بدی
        نوشته اصلی توسط mr_magic
        با هیپرترمینال تست کن
        بودرت رو هم 115200 بزار

دیدگاه

مگه موقع روشن شدن نباید یه پیغام بفرسته!!!
          چرا ساکته؟ هیچ پیغامی نمیده!!! یعنی به همین سادگی سوخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr_magic
            مگه موقع روشن شدن نباید یه پیغام بفرسته!!!
            چرا ساکته؟ هیچ پیغامی نمیده!!! یعنی به همین سادگی سوخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            آقای اکرمی استاد ماست ولی بازم من پیشنهاد میکنم از ریگولاتور LM2576 استفاد کنی با تقسیم مقاومتی 2.2 کیلو 1 کیلو توی فیدبکش
            هم دقیق تره هم نویز کمتری داره
            خازن خروج رو هم 1000 میکرو بگیر
            اگه فریت بید هم بذاری که عالی میشه ( فروشگاه سایت داره )
            این از تغذیش چون آداپتورا دقیق نیستن و تمام تویزو نوساناتو عبور میده و این که 4007 جریان فرواردش 1 آمپره و ماژول گاهی پیک 2 آمپر میکشه ( البته با خازن میشه جبرانش کرد ولی بازم اصولی تر ریگولاتور

برای این که میگی سوخته نمیتونم الان جوابی بدم ولی وقتی تغذیه رو وصل میکنی باید led استاتوس چشمک بزنه
            نمیشه که همینطوری بسوزه اگه کاریش نکرده باشی باید کار کنه
            ایم ماژول ماژول خیلی خوبیه و همینطوری نمیسوزه مگر جایی چیزیو اشتباه وصل کنی
            بازم تست کن روشن نشدن با جواب ندادن فرق داره اگه روشن شه میشه به حرفش آورد
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

یه LED روشن میشه (سبز) STAT یه LED هم زرد چشمک زن :دی. روشن میشه رو پورت سریال چیزی نمیفرسته... تا شنبه برم رگولاتور بخرم ببینم چی میشه

دیدگاه

[shadow=red,left][/shadow]
                نوشته اصلی توسط mr_magic
                یه LED روشن میشه (سبز) STAT یه LED هم زرد چشمک زن :دی. روشن میشه رو پورت سریال چیزی نمیفرسته... تا شنبه برم رگولاتور بخرم ببینم چی میشه
                خب پس داره نفس میکشه
                مشکلی نداره باید بودریت ها رو امتحان کنینی ببینی با چند میفرسته
                ولی بچه ها میگن یه AT بش بدی خودش تنظیم میکنه ولی من همچین مشکلی نداشتم و هروقت زدم کار کرده
                شما برد راه اندازو داری یا برد کامل صنعتی؟!
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

برد راه انداز رو دارم
                  من از ATMega32A استفاده می کنم، پس میتونم منبع ولتاژش رو با منبع sim908 یکی بزارم که در این صورت همون طوری که آقای اکرمی گفتن به تقسیم ولتاژ نیازی نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr_magic
                    برد راه انداز رو دارم
                    من از ATMega32A استفاده می کنم، پس میتونم منبع ولتاژش رو با منبع sim908 یکی بزارم که در این صورت همون طوری که آقای اکرمی گفتن به تقسیم ولتاژ نیازی نیست
                    خب با چی وصلش میکنی به کامپیوتر؟!
                    ببین اشکال از اون مدار نیست
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی

2 - نمیشه باید تقسیم مقاومتی بزنی ( قبلا 1000 جا گفتم چندو چطوری ) بگرد پیدا میکنی
                      استاد بیرامی
                      درود
                      من توی همه تاپیک ها مزاحم شما میشم
                      ببینید من برای MMC ولتاژ 3.3 ولت دقیق دارم به نظرتون برای TX به جای تقسیم مقاومتی از همون ولتاژ 3.3 ولتی و یه اپتوکوپلر استفاده کنم به نظرتون با توجه به باد رید 9600 این امکان وجود داره ؟؟
                      معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
                        استاد بیرامی
                        درود
                        من توی همه تاپیک ها مزاحم شما میشم
                        ببینید من برای MMC ولتاژ 3.3 ولت دقیق دارم به نظرتون برای TX به جای تقسیم مقاومتی از همون ولتاژ 3.3 ولتی و یه اپتوکوپلر استفاده کنم به نظرتون با توجه به باد رید 9600 این امکان وجود داره ؟؟
                        بنظر خودت به راحت تر نیست تقسیم مقاومتی؟!
                        ببین درستش مچینگ با IC هست ( Level Shifter ) و راه دومی که توی دیتاشیت توصیه شده استفاده از ترانزیستوره
                        مثل این مدار :

حالا میتونی یا این یا اپتوکوپلر با همین آرایش استفاده کنی
                        ولی بازم میگم قسیم مقاومتی هیچ مشکلی نداره و کارو راه میندازه
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

استاد بیرامی عزیز
                          درود مجدد

MCU_VCC : ولتاژ کاری میکرو

VDD_EXT چیه منظورتون ولتاژی راه انداژی ماژول SIM908 هست ؟
                          معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
                            استاد بیرامی عزیز
                            درود مجدد

MCU_VCC : ولتاژ کاری میکرو

VDD_EXT چیه منظورتون ولتاژی راه انداژی ماژول SIM908 هست ؟
                            دقیقا
                            ولی نیازی به این کار نیست
                            حتی میتونی میکرو رو با ولتاژی که به ماژول میدی تغذیه کنی
                            البته کلاکت میاد پایین تر
                            و این که اپتو کوپلر بیشتر برای ایزوله کردنه که ما اینجا نیازی به ایزولاسیون نداریم
                            درایور شبکه و nRF24L01
                            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                              خب با چی وصلش میکنی به کامپیوتر؟!
                              ببین اشکال از اون مدار نیست
                              با پورت سریال دیگه

دیدگاه