اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهنده ولتاژ 220 به 12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهنده ولتاژ 220 به 12

با سلام
    من نیاز به مدار تبدیل 220 ولت ac به 12 ولت dc دارم. کسی از دوستان میتونه نقشه این مدار یا در صورت امکان فایل شبیه سازی Proteus این مدار رو بذاره؟

ممنون میشم اگه کمک کنید.

پاسخ : کاهنده ولتاژ 220 به 12

با ترانس می خای یا منبع تغذیه سوئیچینگ

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

راستش رشته من کامپیوتره گرایش نرم افزار
      اطلاعاتم از برق خیلی پایینه (یه چیزی تو مایه های صفر ..!! ) حالا هر کدوم که باشه فرقی نداره فقط اون تبدیل رو انجام بده کافیه. فقط اگه ممکنه فایل شبیه سازیشو بذارید خیلی عالی میشه

ممنون که جواب میدید

دیدگاه

با نام آداپتور یا منبع تغذیه در اینترنت سرچ بفرمایید !

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

قبلا سرچ کردم هم به فارسی هم انگلیسی ولی چیزی که بتونم ازش استفاده کنم پیدا نکردم. البته شاید این موضوع بیشتر به اطلاعات پایین من برمیگرده.
          آقا من نیاز به فایل شبیه سازی دارم (با proteus) که برق شهر رو بگیره و خروجی 12 ولت بده....!! چنین چیزی تو اینترنت پیدا میشه؟؟؟؟؟ یا شما خودتون میتونید زحمتشو بکشید؟ فعلا جریان خروجی هم مهم نیست 1 ، 3 ، 5 ... هر چی باشه مهم نیست

دیدگاه

http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Power/tps.htm
            مرحبا همت قومي که چو دلبر گيرند
            بجـز از دلبـر خود از همه دل بر گيرند

دیدگاه

سلام. چطوری میشود ترانسی ساده ساخت که برق 220 ولت شهری رو تبدیل کنه به برق 12 ولت 60 آمپر ...برای شارز باطری ماشین...اگر پیشنهادی دارید ممنون میشم بازگو کنید از چه دستگاه مشابه ای میشود استفاده نمود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fork58
                سلام. چطوری میشود ترانسی ساده ساخت که برق 220 ولت شهری رو تبدیل کنه به برق 12 ولت 60 آمپر ...برای شارز باطری ماشین...اگر پیشنهادی دارید ممنون میشم بازگو کنید از چه دستگاه مشابه ای میشود استفاده نمود
                60امپر؟ :eek:
                به نظرم واسه شارژر باتری ماشین از امپر کمتر استفاده میکنن تاباتری در مرور زمان وبه ارامی شارژ شه.نه یه دفعه 60امپر
                پیچیدم ترانس با این مشخصات که720وات باشه.خیلی بزرگ وسخت میشه ها!
                [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

سلام پس باید چند آمپر باشه ؟؟ چرا روی باطری خشک ماشین زده 60 آمپر....حالا کمتر چطوری و از کجا تهیه کنم

دیدگاه

وقت بخیر

شما میتونید با یک آداپتور ساده 12 ولت 2 آمپر ( البته اگر 14 ولت باشه بهتره ) باتری ماشین رو در 4 الی 8 ساعت شارژ کنید !

دیدگاه

سلام
                      رو باطری ماشین نزده 60 آمپر!
                      زده 60 آمپر ساعت
                      یعنی اگه 60 آمپر جریان بکشی باطری یکساعت دوام میاره
                      اما برای شارژ
                      شما با یک امپر هم میتونی شارژ کنی
                      ی تران 14 یا 16 ولت 1 تا 2 آمپر تهیه کنید با یکسو ساز بدین دو سر باطری
                      به همین سادگی به همین خوشمزگی :biggrin:
                      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

ممنون.یه اداپتور 12 ولت 2.5 آمپر خریداری کردم البته فروشنده میگفت 2.5 آمپر جواب نمیده باید حداقل 10 آمپر باشه که باطری رو شارز کنه...با 2 آمپر شارز میکنه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fork58
                          ممنون.یه اداپتور 12 ولت 2.5 آمپر خریداری کردم البته فروشنده میگفت 2.5 آمپر جواب نمیده باید حداقل 10 آمپر باشه که باطری رو شارز کنه...با 2 آمپر شارز میکنه .....
                          نه بابا 10 زیاده!
                          من بودم یه 4-5 امپری میخریدم که یه 3آمپر واقعی داشته باشم.
                          این چینی ها روش نوشته 2.5 ولی واقعا 2.5 نمیده نهایتش 2.اما به هرحال خوبه وکار میکنه ومشکلی نیست.اما فکر نکنید مثلا یه ساعته میشه شارژش کرده ها.زمان بر هستش.
                          [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fork58
                            سلام
                            اینطوری باتریت داغون میشه
                            از http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80959.0
                            استفاده کن
                            من ساختم اگه فیبرشو خودت بزنی در کل خرج زیادی نداره به جز ترانسش ( که میتونی اداپتور استفاده کنی )
                            برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                            راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام
                              نزدیک به چهل سال است که هروقت به شارژ باطری نیازی بود ازشارژر 3-5 آمپری استفاده کردم بطورمعمول درمنزل دارم ازهمین منابع تغذیه ای که برای طراحی وساخت مدار دارم استفاده میکنم
                              درشارژ باطری بایددقت شود جریان شارژ با یک شیب مناسب به باطری داده شودکه به باطری صدمه نزند
                              موفق باشید
                              محمدرضامکوندی
                              WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
                              MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X