اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیوه کاکرد سنگ مغناطیسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیوه کاکرد سنگ مغناطیسی

سلام
    میخواستم ببینم کسی درمورد دستگاه سنگ مغناطیسی که واسه تراشکاری استفاده میشه چیزی میدونه؟
    در واقع یک صحفه است که قطعه کار رو روش میزارن بعد دستگاه رو روشن میکنن و سنگ مغناطیس قطعه کار رو محکم رو خودش نگه میداره، بعد میتونن رو تراش، یا پلیش یا هرکاری انجام بدن، بعد کارشون هم دستگاه رو دیمگنت میکنن و خود دستگاه قطعه رو از حالت مغناطیس خارج و آماده برداشتن میکنه، نو بعضی از دستگاه ها مکانیکی این کار انجام میشه، ولی اونی که من ازش سوال دارم الکتریکیه،
    کسی میدونه واسه مگنت(مغناطیس) و دیمگنت کردن دستگاه چه شکل موج سینوسی لازم داره؟

پاسخ : شیوه کاکرد سنگ مغناطیسی

نوشته اصلی توسط h_613
    سلام
    میخواستم ببینم کسی درمورد دستگاه سنگ مغناطیسی که واسه تراشکاری استفاده میشه چیزی میدونه؟
    در واقع یک صحفه است که قطعه کار رو روش میزارن بعد دستگاه رو روشن میکنن و سنگ مغناطیس قطعه کار رو محکم رو خودش نگه میداره، بعد میتونن رو تراش، یا پلیش یا هرکاری انجام بدن، بعد کارشون هم دستگاه رو دیمگنت میکنن و خود دستگاه قطعه رو از حالت مغناطیس خارج و آماده برداشتن میکنه، نو بعضی از دستگاه ها مکانیکی این کار انجام میشه، ولی اونی که من ازش سوال دارم الکتریکیه،
    کسی میدونه واسه مگنت(مغناطیس) و دیمگنت کردن دستگاه چه شکل موج سینوسی لازم داره؟
    این کار هایی که من تا بحال دیدم تمامش مکانیکی و با دستگاهی شبیه به دستگاه فرز انجام میشه و بعدش هم عملیات الکتریکی روش انجام نمیشه
    اگه این کار انجام میشه میشه بفرمایید کجا و در چه جایی ؟

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

پاسخ : شیوه کاکرد سنگ مغناطیسی

من توی کارخونه فولاد، و لوله سازی از این دستگاه دیدم،
      خروجیش دو تا تریستور آنتی پارالل هسا که ما باید این تریستورها رو با دو فاز که روش میاد کنترل کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X