اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا میشه با زبانهای OBJECTIVE مثل C# و.NET برا میکرو برنامه نوشت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا میشه با زبانهای OBJECTIVE مثل C# و.NET برا میکرو برنامه نوشت

سلام
    آقا برا من این سوال پیش اومده که آیا میشه با زبانهای OBJECTIVE مثل C# و.NET برا میکرو برنامه نوشت واون رو پروگرام کرد؟

یعنی منظورم این هست که اصلا سراغ کامپایلر و... نریم بلکه مستقیم با سی شارپ برنامه رو بنویسیم و بعد کد های هگز رو بریزیم رو میکرو .میشه؟

لطفا اگر امکان نداره دلیلش رو بگشید و اگر امکان داره مزایا و معایب کار رو بگید

به نظر من اگر بشه خیلی خوب هست چون دیگه لازم نیست ما بریم سراغ این کامپایلر های مسخره ضمن این که با یه زبان کامل کار میکنیم بجای کامپایلر

پاسخ : یک سوال مهم

سلام
    اقا کسی در مورد این سوال من نظری نداره.

دیدگاه

خیلی سوال جالبی هست . باید روش فکر کرد

دیدگاه

همونطور که میدونید تمام پین ها برای خود آدرس خاصی داره و همچنین رجیسترها/
        نوشتن برنامه کار خاصی نیست کار مهم رو کامپایلر میکنه که برنامه رو با آدرس پورت ها تطبیق میده.

به هر زبانی میتونی بنویسی ولی باید بتونی به زبان ماشین تبدیلش کنی.
        البته باید ببینیم نظر اساتید چیه.این نظر من بود.
        www.icesi.ir

دیدگاه

سلام.
          برای میکرو رو نمیدونم ولی متلب یه سری از DSPآ‌ ها رو ساپورت میکنه یعنی کدش رو با متلب مینویسید و کامپایل میکنه برای DSP، من DSPآ‌ های TIآ‌رو دیدم که ساپورت میکنه بقیه رو نمیدونم.
          موفق باشید.
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
            ببینید من شنیده بودم که ما میتونیم با مثلا سی شارپ برنامه بنویسیم و سپس با یه نرم افزار اون رو به اسمبلی تبدیل کنیم برام این سوال هست که اون نرم افزار چی هست؟

در ضمن به نظر من نرم افزارهایی مثل بسکام و حتی کد ویژن به دلیل ویزارد بودن برنامه نویس رو از سخت افزار دور میکنه.به نظر من ما الکترونیکی ها باید راهی وسط نرم افزار و سخت افزار رو طی کنیم

یعنی اینکه چون کار با نرم افزار برا ما به دلیل راه اندازی یه سخت افزار هست به شدت نیاز داریم که زیاد از سخت افزار دور نشیم .بسکام و ... زیادی به نرم افزار نزدیک شدن و دید سخت افزاری رو از ما میگیره

اسمبلی هم زیادی به سخت افزار نزدیک شده

c خوبه حالا چون #c جدیدتره من گفتم اگه میشه بریم سراغ این نرم افزار

دیدگاه

سلام
              فکر نمی کنم چنین امکانی باشه ولی چیزی که من اطلاع دارم و ازش زیاد استفاده می شه ، نرم افزار Fuzzy tech هست . این نرم افزار و قسمت Fuzzy Toolbox از Matlab معروفترین نرم افزارها برای شبیه سازی منطق فازی هستند.برای اینکه بیشتر با این نرم افزار آشنا بشین توضیحی رو که قبلا توی یه پست نوشتم رو براتون کپی کردم:
              fuzzytech یه نرم افزار قویه برای پیاده سازی و شبیه سازی منطق فازی. همونطور که میدونید منطق فازی کاربردهای مختلفی داره که یکی از مهمترین کاربردهاش طراحی کنترلر فازیه. Fuzzytech این امکان رو فراهم کرده تا شما یک کنترلر فازی رو برای یک میکروکنترلر طراحی و شبیه سازی کنید و بعدا فایل hex مربوط به میکروکنترولر رو بهتون تحویل می ده. این نرم افزار از چند خانواده میکروکنترولر مثل PIC و HC12 و... حمایت می کنه. البته توی ایران هنوز طراحی کنترلر فازی جا نیوفتاده ولی مزایای زیادی داره تا اونجایی که می دونم اگه بخواهید که یه کنترلر برای پیاده سازی روی میکروکنترلر طراحی کنید یکی از سریعترین روشهاش به کمک این نرم افزاره. پیاده سازی کنترلر فازی بر روی میکروکنترلر اونقدر مهمه که در حال حاضر حتی میکروکنترلرهای فازی هم به بازار اومدند که میشه با دستورات اسمبلیه پایشون توابع عضویت فازی تعریف کرد....
              برای اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار می تونید به وب سایت نرم افزار مراجعه کنید:
              http://www.fuzzytech.com/
              Amir Rahafrooz
              Graduate Research Assistant
              University of Denver
              Department of Electrical and Computer Engineering
              Denver, CO 80208
              amir.rahafrooz@ieee.org

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_bazrafshan

به نظر من اگر بشه خیلی خوب هست چون دیگه لازم نیست ما بریم سراغ این کامپایلر های مسخره ضمن این که با یه زبان کامل کار میکنیم بجای کامپایلر
                سلام،

هیچ می دونید یک زمانی حتی تصور نمیشد که بشه با زبان های سطح بالا مثل ANSI C و یا بیسیک برای میکروکنترلرها برنامه نوشت؟ الان که حتی کامپایلر C++ برای AVR وجود داره علت اش افزایش بسیار زیاد امکانات میکروکنترلرها نظیر حافظه ی داده و برنامه و افزایش توان محاسباتی اون هاست. با اینحال هیچ زمانی هم کامپایلر C# برای سیستم های Embedded با پردازنده ی 8 بیتی تولید نخواهد شد، چراکه هدف از ایجاد این زبان، توسعه ی برنامه های کاربردی مستقل از سکوست وشما برای اجرای کدهای تولید شده توسط C# باید روی ماشین مورد نظر .NET Framework رو نصب کنید که متاسفانه Framework تا کنون برای هیچ پلتفرم 8 بیتی (تا جایی که من اطلاع دارم) توسعه داده نشده است. با این حال اگر می خواهید سطح بالا برای سیستم های Embedded برنامه نویسی کنید می تونید روی پلتفرم Win CE با ماشین های AVR32 یا ARM کار کنید.

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X