اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط با دوربین موبایل یا mini camera

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط با دوربین موبایل یا mini camera

من تالار رو گشتم اما فقط 2 موضوع در مورد ارتباط با دوربین موبایل دیدم که اونها هم به نتیجه کاملی نرسیده بودن
    چیزی که تا حالا فهمیدم این بود که هر دوربینی ( منظورم سنسورهای cmos ) هست ، به چند روش اطلاعات میفرستن مثلا موازی یا سریال
    اما چیزی که نتونستم تو نت پیدا کنم مدار برای ارتباط با این سنسورها بود دو مدل دوربین موبایل از یه تعمیرکار گرفتم که مدل هیچ کدوم مشخص نبود و دیتاشیتی نتونستم پیدا کنم اما این دو مدل یکیش 12 تا پین داره یکیش 20 پین ، و اصلا مداری پیدا نکردم که بشه این نوع دوربینها رو به شکل ماژول در آورد یا حتی ازش بشه استفاده کرد .
    این یک طرف ماجرا بود . بعدش یه وبکم رو اوراق کردم و چیزی که رو مدارش بود یه سنسور cmos و چنتا مقاومت و خازن smd بود با یه چیپ 24 پین خیلی کوچیک که درواقع عملا اطلاعات رو از سنسور میگیره و خروجی usb داره که به نظر خیلی جالب میاد .
    حالا دنبال راهی میگردم که دوربین موبایل رو با یه روشی به کامپیوتر ارتباط بدم و ازش تصویر بگیرم

یه مساله جانبی دیگه در مورد دوربین داخل آی سی موس های نوری هست که البته میشه با یه روشهایی ازش تصویر گرفت اما خیلی ساده تر !

در حال حاضر کلا قاطی کردم که اصلا موضوع این سنسورهای cmos چجوریاس !!! :cry2:

حتی اگه دوربین اطلاعات رو به کامپیوتر برسونه که بشه با کامپیوتر پردازش کرد مشکل من حل میشه ( موضوعی که تو تالار بود در مورد پردازش از طریق ARM بود ) oo: oo:oo:

پاسخ : ارتباط با دوربین موبایل یا mini camera

ارتباط بین دوربین و پردازنده در گوشی های موبایل از پروفایل خاصی (MIPI )انجام میشه. این پروفایل دنگ و فنگ زیادی داره . تازش هم میکرو کنتلر های موجود در بازار هیچکدوم این اینترفیس را ندارن و باید به صورت نرم افزاری تعریف بشه.
    برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه کنید:
    http://www.mipi.org/specifications/camera-interface
    Weakness of attitude becomes weakness of character
    Albert Einstein

دیدگاه

پاسخ : ارتباط با دوربین موبایل یا mini camera

خوب این قضیه موبایل ، تو وب کم چی که با یه چیپ این این کارو میکنه؟
      در مورد دوربین موبایل ها راهی یا چیپ خاصی وجود نداره که به یه اینترفیس قابل ارتباط با کامپبوتر تبدیلش کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X