اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر وضعیت کلید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر وضعیت کلید

زمانی که کلید شما در حالت ( mechanical action =switch until released ) قرار دارد کلید در لبه بالا رونده یک شده و در لبه رو به پایین صفر می شود . شما می توانید با نگه داشتن دکمه وسط موس و زدن چپ کلیک اون رو تو وضعیت برعکسش قرار بدید یعنی تو لبه بالا رونده صفر و در وضعیت پان رونده یک .

حال سوالم اینه چطوری میشه این خاصیت (شاید یه ایراد) رو از رو کلید برداشت چون واسه من الان یه مشکل

اگه طرف اشتباهی این کارو بکنه باعث خسارت میشه

پاسخ : تغییر وضعیت کلید

نوشته اصلی توسط sadegh-emrah
    زمانی که کلید شما در حالت ( mechanical action =switch until released ) قرار دارد کلید در لبه بالا رونده یک شده و در لبه رو به پایین صفر می شود . شما می توانید با نگه داشتن دکمه وسط موس و زدن چپ کلیک اون رو تو وضعیت برعکسش قرار بدید یعنی تو لبه بالا رونده صفر و در وضعیت پان رونده یک .

حال سوالم اینه چطوری میشه این خاصیت (شاید یه ایراد) رو از رو کلید برداشت چون واسه من الان یه مشکل

اگه طرف اشتباهی این کارو بکنه باعث خسارت میشه
    آقا sadegh من که منظورتونو متوجه نشدم لطف کن بیشتر توضیح بده قضیه چیه؟؟؟

دیدگاه

برای اینکه متوجه بشید بهتره که این کارو خودتون امتحان کنید
      یه کلید رو تو حالت switch until released قرار بدید و یه indicator رو بهش وصل کنید
      بعد برنامه رو run کنید
      حالا هر موقع کلید رو که فشار میدید اون لامپ شما روشن می شه و هر زمان که رها می کنید اون لامپ خاموش میشه

تا اینجا

حالا برید رو کلید وشستی وسط موستون رو نگه دارید و در حالی که شستی وسط موستون پایینه یه چپ کلیک کنید
      حالا اگه درست انجام داده باشید می بینید که کلید تو وضعت روشن باقی می مونه لامپ همیشه روشنه .و شما الان هر موقع کلید رو فشار بدید لامپ خاموش میشه :eek:

فکر کنم کسی متوجه این موضوع تو لب ویو نشده بود :read: :angry:

سوال :ایا امکان این هست که این کلید تو این حالت وارد نشه

عکس بعد از نگه داشتن وسط موس وچپ کلیک کردن

دیدگاه

اگر کلید به این صورت طراحی شده، کاربر چرا باید وسط رو نگه داره و ... (یعنی کاربر مرض داره، می خواد اذیت کنه :eek

دیدگاه

نه حرف اذیت نیست

چون بعضی وقتها این دو کلید با هم زده میشه (به خاطر نزدیکی) احتمالش هست که این اتفاق بیوفته که یه بارش هم زیاده و نباید بشه :agree:

دیدگاه

من این وضعیت رو چک کردم. مورد جالبیه. پیشنهادهای من فعلا اینا هستن(هیچکدوم رو خودم امتحان نکردم)
            1- اگه برنامه استفاده خاص داره از یه موس بدون غربیلک استفاده کنی
            2- شاید بشه از طریق API ویندوز رویدادهای ماوس رو محدود به کلیک چپ کرد.
            http://msdn.microsoft.com/en-us/libr...=vs.85%29.aspx
            که میشه فهمید کدوم دکمه ماوس زده شده
            3- برنامه رو بصورت event پیاده سازی کن. در قسمت رویدادهای ماوس احتمالا میتونی بفهمی کدوم کلید زده شده . اگه وسطی بود کاری انجام نده

دیدگاه

برای رویداد کلیک ماوس دو رویداد mous down? , mouse down میتونند کمکت کنند. ویندوز برای دکمه چپ عدد 1 برای دکمه راست عدد 2 و برای دکمه وسطی عدد 3 رو بعنوان پارامتر button در این رویدادها ست میکنه

دیدگاه

آره این بهترین راه
                ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X