اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن 120 تا ال ای دی پاور با برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن 120 تا ال ای دی پاور با برق شهر

سلام برای بهترین بازده نور و عمر ال ای دی ها ایا مداری سراغ دارید؟100 تا 120 ال ای دی با برق 220 ولت
    برای روشن کردن یک ال ای دی پاور 1 وات ، نیاز به ولتاژ 3 تا 3.6 ولت و جریان 300 تا 350 میلی آمپر می باشد.

پاسخ : روشن کردن 120 تا ال ای دی پاور با برق شهر

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام برای بهترین بازده نور و عمر ال ای دی ها ایا مداری سراغ دارید؟100 تا 120 ال ای دی با برق 220 ولت
    برای روشن کردن یک ال ای دی پاور 1 وات ، نیاز به ولتاژ 3 تا 3.6 ولت و جریان 300 تا 350 میلی آمپر می باشد.
    خب این مبحث کی وی ال هس
    مدارشو بکش تا ما هم کم و کاستش رو بگیم
    البت شاید خودمونم اشتپ کنیم
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

اول چرا 120تا؟؟
      برق بعد یکسو شدن میشه 311که اگه 3ولت هم در نظر بگیریم میشه103 نه 105تا!
      اگه 120حداقل 360 ولت میخوای.اینا رو با مفروضات خودت گفتم.
      اما به هرحال میشه ساخت اگه شما 120 تا ال ای دی خریدی :mrgreen:
      [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

سلام اقا اصلا 100 تا ال ای دی؟برق شهر رو یکسو کنم بعدش همرو سری کنم؟اینجوری اگه یکی بسوزه هیچکدوم روشن نمیشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
          سلام اقا اصلا 100 تا ال ای دی؟برق شهر رو یکسو کنم بعدش همرو سری کنم؟اینجوری اگه یکی بسوزه هیچکدوم روشن نمیشن
          ببین شدنش میشه ولی شما 100تا 1وات بخری با هیتسینک 1000در نظر بگیریم میشه 100هزار تومن
          اما چون سری بستیم اگه یکیش بسوزه کلش خاموش میشه
          از طرفی شما همیشه220ولت نداری که بعد یکسو بشه310مثلا.
          یه زمانی میشه190-200ولت واز یه طرف یه وقت میشه 230-240 ولت!برای این میخوای چکار کنی؟
          به نظرم اول بهتره یه ولتاژ رگوله شده بسازی.مثلا220به100ولت رگوله شده بعددوتا شوبرداری واستفاده کنی.این طوری خیلی بهتره!
          [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

میشه بیشتر بوضیح بدی؟

دیدگاه

میخوای ایزوله باشه یا نه ؟ اگه نمیخوای ایزوله باشه میتونی از LED درایورهایی که واسه اینکاره استفاده کن .....
              البته نگفتی چی میخوای درست کنی ... بگو که راحتتر بتونیم کمک کنیم ....

دیدگاه

ایزوله نباشه با ال ای دی درایور نمیشه هزینه بالا میره فقط میخوام 100 تا ال ای دی پاور با برق 110 روشن بشه همین

دیدگاه

اصلا اصلا اصلا این روش به درد نمیخوره و نور و درخشندگی الیدی شما پایدار نخواهد بود و به افت خواهد کرد
                  هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام.عذر میخوام من این تاپیک رو ندیدم امیدوارم که این جوابم دیر نشده باشه.
                    من این کار رو خیلی کردم.شما میخوای برق شهر رو یکسو کنی بعد مثلا با مقاومت به ال ای دی ها وصل کنی.نه هرگز اینکار رو نکن.ایزوله نبوده خروجی و عمره کم و خطرناک بودن از مشکلاته این روشه.
                    به نظره من بهترین راه اینه از درایور هال ای ای دی مثلا 25 در یک وات و چهار دونه استفاده کنی.البته جنسه خوبش رو بگیر.
                    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

دوستان 100 تا ال ای دی با برق 220 میخواد روشن شه همین یعنی نظری ندارین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                        سلام.عذر میخوام من این تاپیک رو ندیدم امیدوارم که این جوابم دیر نشده باشه.
                        من این کار رو خیلی کردم.شما میخوای برق شهر رو یکسو کنی بعد مثلا با مقاومت به ال ای دی ها وصل کنی.نه هرگز اینکار رو نکن.ایزوله نبوده خروجی و عمره کم و خطرناک بودن از مشکلاته این روشه.
                        به نظره من بهترین راه اینه از درایور هال ای ای دی مثلا 25 در یک وات و چهار دونه استفاده کنی.البته جنسه خوبش رو بگیر.
                        سلام
                        ما اخر ساخت این ترانس سوئیچینگ رو نفهمیدیم
                        هر لحظه عنایت کنن دوستان در خدمتیم
                        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

با درود فراوان
                          متصل 100 تا ال ای دی پاور یطور مستقیم با برق یکسو شده ورودی مثل ای میمونه که برای شنا بپری تو رودخونه خروشانه یانگ تسه!!! فوری غرق میشی
                          بهترین راه استفاده از ال ای درایوره

دیدگاه

دوست گرامی
                            بدون استفاده از درایورهای مخصوص LED هم دهها مدار روشنایی با اتصال مستقیم به 220 ولت طراحی گردیده اند که در بسیاری از آنها دیودهای نورانی به صورت سری مورد استفاده وافع شده اند ...
                            مزیت اضلی لین روش تلفات حرارتی بسیار کم میباشد و نقظه ضعف آن همانطور که دوستان فرمودند قطع کل رشته ، در صورت خرابی یکی از LED ها میباشد ..
                            در چنین شرایطی بهترین انتخاب محدود ساختن جریان LED ها به نصف جریان مجاز میباشد که سبب طولانی شدن عمر LED ها و پرهیز از ریسک سوختن آنها میگردد ...
                            البته در چنین شرایطی نور هر دیود مقداری کاهش میابد که با افزایش تعداد آنها قابل جبران است

4 دیود با 220 ولتت

http://www.hqew.net/files/Images/Article/Circuit_Diagram/clip_image00210.gif

30 دیود با 220 ولت در دو رشته

http://www.uydudoktoru.com/resimler/Super Bright 30 LED Night Lamp Circuit Diagram.jpg

15 دیود با 220 ولت در یک رشته

http://www.electronicspoint.com/attachments/5886d1350880585-need-circuit-explanation-white_led_lamp_circuit_diagram.gif

24 دیود در دو رشته و استفاده از هر دو پریود

http://www.circuitstoday.com/wp-content/uploads/2009/02/mains-operated-led-night-lamp.jpg

150 دیود در سه رشته همراه با کنترل LDR

http://img.bhs4.com/B3/6/B366A0E93E525E5AE36DA5538819AC6D15694950_lis.jpg

25 دیود یک رشته

http://www.circuitstoday.com/wp-content/uploads/2010/06/mains-optd-led.jpg

در خاتمه پیشنهاد میگردد در این نوع مدارها که به منظور کاهش جریان از خازن استفاده گردیده است ، ولتاژ خازن محدود کننده جریان تا حد امکان بالا در نظر گرفته شود ... مثلا میتوان به جای خازنهای به کار گرفته شده در این مدارها ( که اکثرا 400 ولت هستند ) از خازنهای با ولتاژ بالاتر از 1000 استفاده نمود که دارای عمر بیشتر و ایمنی بالاتری هستند
                            پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلا دوسته عزیز emitor جان اینها برای ال ای دیه پاور نیستن.جریانه خروجیشون بسیار کمه.و اگه بخوای جریانه خروجیشون رو بالا ببری دستگاه اندازه یک قلوه سنگ میشه و هزینه قطعات هم بالا میشه.
                              ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X